Maral’ın ilk albümü çıktı

 

Bingöllü şarkıcı Maral, çıkardı ilk albümü ile müzik piyasasına adım attı. Türkiye geneli bütün müzik marketlerdeki yerini alacak olan albüm, önümüzdeki günlerde Bingöl Müzik marketlerinde de satışa sunulacak.
Uzun yıllar Bingöl’de dj’lik yapan, Toprağa kan düştü ve Kara Mektup gibi sinema filmlerinde de rol alan Bingöllü sanatçı Maral’ın Deniz adlı ilk albümü piyasaya çıktı. Birbirinden güzel 11 türkünün yer aldığı albüm ile müzik piyasasına adım atan Maral’ın albümünün yapımcılığını Türkiye’nin en önemli müzik şirketlerinden olan Seyhan Müzik üstlendi.  Dağıtım yetkisi de Seyhan Müzik’te olan Maral’ın ilk albümü müzik listelerinde zirveyi zorlayacak gibi görünüyor.

Türkiye geneli dağıtımı yapılan albüm bütün müzik marketlerde yerini aldı. Önümüzdeki günlerde Bingöl’deki müzik marketlerde de yerini alacak olan ilk albümü hakkında konuşan Maral, ilk fırsatta Bingöl’de konser vereceğini belirtti.

İLK KLİP İLYAS KEÇECİNİN SÖZLERİNE

11 türküden oluşan güzel albümün ilk klipini ünlü söz yazarı ve müzisyen İlyas Keçeci’nin Aman Gelsene adlı uzun havaya çeken Maral, çıkan ilk albümü için çok çalıştığını ve albüm için çok emek verdiğini söyledi. Uzun yıllar Bingöl’de dj’lik yaptığını ve pek çok defa sahnede yer aldığını söyleyen Maral, “Bingöl’de çok güzel anılarım var. Orda doğdum, orda büyüdüm, orda çalıştım, yani her şeyim Bingöl’dür. Birkaçtır Bingöl’den uzaktayım. Bingöl halkı beni albüm için kullandığım Maral ismi ile beni tanımaz belki ama Ceylan Başusta denilince orda herkes beni tanır. Çıkaracağım albüm için çok emek verdim. İnşallah albümünü tanıtımını Bingöl’de yaparım. Zaten bu yaz konser vermek için mutlaka Bingöl’e gelirim” diye konuştu.

MARAL (CEYLAN BAŞUSTA) KİMDİR:

Uzun yıllar Bingöl’de dj’lik yaptı. Radyo Göl’de dj’lik yapan Maral, Toprağa kan düştü ve Kara Mektup gibi sinema filmlerinde de rol alan Bingöllü sanatçı Maral’ın Deniz adlı ilk albümü piyasaya çıktı.

 

Bingöl Online Haber Servisi