Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Şubat 2018 Salı
9.7 °C Çok Bulutlu

Akın akın tanıtıma!

Ikincisi bu yıl 11-15 ekim tarihleri arasında yapılması planlanan 'bingöl tanıtım günleri' organizasyonu için son hazırlıklar yapılırken, bingöl'den istanbul'a yolculuklar da başladı.

09 EKİM 2017 PAZARTESİ 00:06
0
955
0
AA aa
Akın akın tanıtıma!

İlki 13-16 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul Feshane’de gerçekleştirilen ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ organizasyonun ikincisi 11 Ekim 2017’de İstanbul Maltepe sahilinde yapılacak.  Bingöl Valiliği ve Bingöl Belediyesi’nin yanı sıra birçok kurum ve kuruluşun standının yer alacağı tanıtım günlerine sayılı gün kala, İstanbul’a doğru yolculuklar da başladı.

Maltepe sahilinde büyük bir katılımla açılışının yapılması hedeflenen tanıtım günlerine gitmek isteyenler, son güne kalmamak için İstanbul’un yolunu tutmaya başladı. Uçak ve şehirlerarası otobüs firmalarında yoğunluğun yaşandığı öğrenilirken, seyahat sıkıntısı yaşamak istemeyenler ise birkaç gün önceden İstanbul yolunu tuttu.

“AMAÇ, BİNGÖL’Ü TANITMAK VE HEMŞEHRİLERİ KAYNAŞTIRMAK”

Tanıtım günlerinin Bingöl için bir fırsat olduğunu belirten organizasyon kurulu üyesi ve BİNDAV Başkanı Müslüm Ayyıldız, organizasyonun temel amacını şu sözlerle özetledi;

“Bingöl’ün tarihi, turistik, kültürel, ekonomik vb. zenginliklerini ulusal kamuoyu nezdinde tanıtmak, İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizin birbirleriyle yeni bağlar kurmalarını ve var olan bağları daha da pekiştirmelerini sağlamak, Türkiye’nin diğer illerinde yaşayan hemşerilerimizle iletişimi güçlendirmek, Bingöllüler arasında dayanışma ve kaynaşma ruhu inşa etmek, Bingöl’de veya diğer şehirlerde üretilen, Bingöl yöresine özgü ürünlerin ulusal piyasalarda tanıtımını sağlamak ve bu ürünlerin bugün ve gelecekte satışını sağlayacak ticari alanları ve ortamları kurmak, geliştirmek, Sivil toplum kuruluşlarımıza maddi ve manevi katkılar sağlamak, Bingöl dışında yaşayan insanlarımızın dikkatini yeniden memleketlerine çekmek, Bingöl’e dönük yapılabilecek ekonomik, sosyal, kültürel yatırımlara fikir, proje veya icraat aşamasında zemin hazırlamak.”

1 MİLYON KATILIM BEKLENİYOR

Öte yandan ilki yapılan ‘Bingöl Tanıtım Günleri’ organizasyonunda yaklaşık 500 bin gibi bir katılım gerçekleştiği öğrenilirken, bu yıl tanıtım günlerine yaklaşık 1 Milyon ziyaretçinin gelmesi hedefleniyor. Ziyaretçi sayısının arttırılması için İstanbul’un cadde ve sokaklarına tanıtım günleri için yapılan afişler asılmaya devam ediyor. Ayrıca sosyal medya ve yazılı ile görsel basın vasıtasıyla da duyurular sürdürülüyor.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
20.02.2018
05:32
Yürüyerek para kazandıran uygulama
Yürüyerek para kazandıran uygulama
iPhone'lar için geliştirilen Sweatcoin uygulaması kullanıcılar yürüdükçe onlara kripto para hediye ediyor.
20.02.2018
05:30
RSV bebekleri tehdit ediyor!
RSV bebekleri tehdit ediyor!
Bu kış kar yağışının az olması ve havaların çok fazla soğumaması, insanların tedbirsizliği ile birleştiğinde virüslerin hızla yayılmasına ve hastalıkların daha uzun sürmesine zemin hazırlıyor. Bu virüslerin çok bilineni grip olsa da, aslında daha bulaşıcı ve yaygın olan RSV (Respiratuar Sinsityal Virus) çok daha tehlikeli görülüyor. Virüs her yaş grubunu tehdit etse de, özellikle yenidoğanlar ve prematüre bebekler en büyük risk grubunu oluşturuyor.
20.02.2018
05:23
Tansiyon ölçen akıllı saat geliyor
Tansiyon ölçen akıllı saat geliyor
Tansiyon ölçmek, tansiyon aletini kolunuza sıkı sıkıya sararak, hava pompalayarak yapılan zahmetli bir iş, ancak Samsung'un akıllı saati bu işi çok daha kolay hale getirecek gibi görünüyor. Söz konusu akıllı saat, klasik tansiyon aletlerinin kullandığı yöntemin aksine, kalp hızı izleyicisine benzer bir teknoloji kullanıyor, bir ışık kaynağı ve ışık alıcısı ile tansiyonunuzu ölçebiliyor.
20.02.2018
05:14
Emekliye yılda 2 defa ikramiye
Emekliye yılda 2 defa ikramiye
Memurların ve emeklilerin bayram ikramiyesi talebi, Mart'ta toplanacak KPDK'da masaya yatırılacak. Memur-Sen, dini bayramlarda 2 bin 62 lira ödenmesini istiyor. SSK ve Bağ-Kur'luların beklentisi de yılda 2 kez 1'er maaş ikramiye.
19.02.2018
20:20
Bitmeden harabeye döndü!
Bitmeden harabeye döndü!
Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde inşası devam eden Kapalı Spor Salonu, tamamlanmadan harabeye döndü.
19.02.2018
20:20
Bir günlüğüne polis oldu
Bir günlüğüne polis oldu
Lenfoma hastası gencin polis olma hayali, Genç İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce gerçekleştirildi. Şapka takılıp telsiz verilen gencin sevinci emniyet mensuplarını duygulandırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın