Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Ocak 2018 Pazar
-0.5 °C Çok Bulutlu

Aydınlatmalar güneş enerjili

Karlıova belediyesi, ilçenin cadde ve sokaklarına güneş enerjili elektrik direklerini dikti. yaklaşık 100 adet dikilen direkler ise sokakları aydınlatmaya başladı.

13 KASIM 2017 PAZARTESİ 00:31
0
736
0
AA aa
Aydınlatmalar güneş enerjili

Karlıova Belediyesi, güneş enerjisiyle çalıştırılan 100 adet sokak lambasını cadde ve sokaklara dikti.

Elektrik şirketinin özelleştirilmesinin ardından kesintilerin çoğaldığını kaydeden Karlıova belediye Başkanı Veysi, kesintilerden dolayı proje yapma yoluna gittiklerini ifade etti.

Kalkınma Ajansına güneş enerjili sokak lambaları projesini sunduklarını söyleyen Bingöl; “Karlıova’da elektrikler özelleştikten sonra elektrik kesintileri çoğaldı. Özellikle son iki yılda devamlı kesintiler oluyor. Bize buna farklı bir çözüm bulmak için Kalkınma Ajansına güneş enerjili sokak lambaları projesini sunduk ve projemiz kabul edildi. İlçemizde bazı sokaklarda aydınlatma ihtiyacı vardı. Güneş enerjisi ile çalışan ve akşamları otomatik açılan bu lambaları kör noktalara diktik ve halkımız çok beğendi. Beğenmeyle birlikte talepte artı tabi, ilk etapta ilçenin farklı yerlerinde toplam 100 adet direk diktik, İnşallah önümüzdeki aylarda talep edilen yerlere de getireceğiz. Elektrik kesintisi olduğu zamanlarda sokak lambalarımız aldığı enerji ile aydınlatmaya devam edecektir ” dedi.

Sokakta vatandaşın huzur ve güven içerisinde dolaşması için güneş enerjisine yöneldiklerini kaydeden Bingöl, ilçeye hayırlı olmasını diledi.

“90’LI YILLARI YAŞADIK”

Karlıova’da geçen yıl 90’lı yılları yaşadıklarını vurgulayan Kanitaht Mahalle Muhtarı Behcet Bingöl; “Mahallelerimiz, caddelerimiz ve sokaklarımız hep karanlıktı. Elektriklerin özelleşmesinden sonra bir hayır göremedik. Geçen sene 90’lı yılları yaşadık, yaklaşık 15 gün elektriklerimiz yoktu ve halen aynı sorunu yaşıyoruz. Belediye Başkanımızın güzel bir projesi olan güneş enerjili sokak lambalarıyla mahallelerimiz aydınlandı. Artık elektrik kesintisi meydana gelse bile her yer aydınlık. Böylesi güzel bir projeyi hizmete sunan belediye başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

Yeşilyurt mahalle sakinlerinden Hayrettin Gülen ise; “Sokaklarımıza dikilen bu hizmet ilçeye hem güzellik hem de özellik katıyor. Karlıova için olması gereken bir hizmetti. Elektrik kesintileri meydana gelse bile sokaklarımız aydınlatmaya devam eder. Yapılan hizmetten dolayı Belediye Başkanına teşekkür ederim ” İfadelerini kullandı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın