Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Şubat 2018 Salı
9.7 °C Çok Bulutlu

Çocuklara yönelik 'namaz' programı

Bingöl Kalem-Der tarafından Ağustos ayı içinde 6-10 yaş çocuklara yönelik 15 gün sürecek namaz programı düzenleyecek.

10 AĞUSTOS 2017 PERŞEMBE 01:50
0
498
0
AA aa
Çocuklara yönelik `namaz` programı

Bingöl Kalem-Der, Kur’an Nesli Platformu’nun ‘Hayat Namazla Güzel, Namaz Kılmayı Öğrenmeyen Kalmasın ve Haydi Namaza!’ sloganıyla namaz ayı olarak ilan ettiği Ağustos ayında 6-10 yaş çocuklara yönelik 15 gün sürecek namaz programı düzenleyeceğini duyurdu.

Kalem-Der'den yapılan açıklamada, Kıyamette kulun ilk sorguya çekileceği ibadetin namaz olduğu hatırlatılarak her Müslümanın öğrenmesi gereken önemli ibadetin namaz olduğunu söyledi.

Açıklamada, "6-10 yaş arasındaki çocuklara namaz öğretilecek. Kalem-Der merkez binalarında mahalle temsilciliklerinde ve Solhan, Genç, Karlıova ilçelerinde 15 gün süreyle namaz programı yapılacak. Programda çocuklara namazın önemi ile birlikte uygulamalı namaz öğretimi ve çeşitli etkinliklerle 6-10 yaş arasındaki çocuklara bu süre içerisinde hem namaz öğretilecek hem de sevdirilecek. 15 gün süre sonunda 18 Ağustos Cuma günü Kültür Merkezinde herkesin katılacağı bir final programı yapılacak. Ailelerimiz namaz kılmasını bilmeyen çocuklarını derneğimize getirip teslim edebilirler. Çocuklarını bu güzel etkinlikten mahrum bırakmasınlar.” ifadelerine yer verildi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
20.02.2018
05:32
Yürüyerek para kazandıran uygulama
Yürüyerek para kazandıran uygulama
iPhone'lar için geliştirilen Sweatcoin uygulaması kullanıcılar yürüdükçe onlara kripto para hediye ediyor.
20.02.2018
05:30
RSV bebekleri tehdit ediyor!
RSV bebekleri tehdit ediyor!
Bu kış kar yağışının az olması ve havaların çok fazla soğumaması, insanların tedbirsizliği ile birleştiğinde virüslerin hızla yayılmasına ve hastalıkların daha uzun sürmesine zemin hazırlıyor. Bu virüslerin çok bilineni grip olsa da, aslında daha bulaşıcı ve yaygın olan RSV (Respiratuar Sinsityal Virus) çok daha tehlikeli görülüyor. Virüs her yaş grubunu tehdit etse de, özellikle yenidoğanlar ve prematüre bebekler en büyük risk grubunu oluşturuyor.
20.02.2018
05:23
Tansiyon ölçen akıllı saat geliyor
Tansiyon ölçen akıllı saat geliyor
Tansiyon ölçmek, tansiyon aletini kolunuza sıkı sıkıya sararak, hava pompalayarak yapılan zahmetli bir iş, ancak Samsung'un akıllı saati bu işi çok daha kolay hale getirecek gibi görünüyor. Söz konusu akıllı saat, klasik tansiyon aletlerinin kullandığı yöntemin aksine, kalp hızı izleyicisine benzer bir teknoloji kullanıyor, bir ışık kaynağı ve ışık alıcısı ile tansiyonunuzu ölçebiliyor.
20.02.2018
05:14
Emekliye yılda 2 defa ikramiye
Emekliye yılda 2 defa ikramiye
Memurların ve emeklilerin bayram ikramiyesi talebi, Mart'ta toplanacak KPDK'da masaya yatırılacak. Memur-Sen, dini bayramlarda 2 bin 62 lira ödenmesini istiyor. SSK ve Bağ-Kur'luların beklentisi de yılda 2 kez 1'er maaş ikramiye.
19.02.2018
20:20
Bitmeden harabeye döndü!
Bitmeden harabeye döndü!
Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde inşası devam eden Kapalı Spor Salonu, tamamlanmadan harabeye döndü.
19.02.2018
20:20
Bir günlüğüne polis oldu
Bir günlüğüne polis oldu
Lenfoma hastası gencin polis olma hayali, Genç İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce gerçekleştirildi. Şapka takılıp telsiz verilen gencin sevinci emniyet mensuplarını duygulandırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın