Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Şubat 2018 Pazartesi
12 °C Açık

Doğuya dönük yanlış ve çarpık bir algı var

Bingöl tanıtım günleri'nde konuşan ak parti genel başkan yardımcısı yılmaz, batıda yaşayan insanlar doğuyu medyadaki algı üzerinden biliyorlar. bu algı çok çarpık ve yanlış bir algı. terör olaylarından dolayı bütün bölge için olumsuz bir yargı oluşuyor ded

13 EKİM 2017 CUMA 03:40
0
722
0
AA aa
Doğuya dönük yanlış ve çarpık bir algı var

İstanbul Maltepe Sahili Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilen ‘Bingöl Tanıtım Günleri’nde Bingöl’ün kültürel değerleri, yöresel mutfağı, turizmi ve tüm medeniyeti görücüye çıktı.

Tanıtım stantlarının açılışıyla başlayan tanıtım günleri kapsamında etkinlik alanına gelen vatandaşlar, stantları gezerek hem Bingöl mutfağını tanıdı hem de Bingöl’ü tüm yönleriyle tanıma fırsatı bulmaya devam ediyor.

Bingöl’ü hiç bilmeyen ve hiç gitmeyen kişilere burada kenti tanıtma imkanının sunulduğunu belirten Yılmaz, bu etkinliğin Bingöl’ü ziyaret eden kişi sayısının artırılmasına katkı sağlamasını diledi.

Yılmaz, “Batıda yaşayan insanlar doğuyu medyadaki algı üzerinden biliyorlar. Bu algı çok çarpık ve yanlış bir algı. Terör olaylarından dolayı bütün bölge için olumsuz bir yargı oluşuyor. İşte bu tanıtım günleri vesilesiyle doğuya yapılacak ziyaretler, önyargıların kırılmasında ve kardeşliğin pekiştirilmesinde çok büyük önem taşıyor. Bingöl'ün en değerli ne güneşin doğuşu ne yaylalar ne termal kaynakları ne de kayak tesisleridir. Bingöl'ün en değerli varlığı, Bingöllülerdir. İnsanımızdır” diye konuştu.

BARAKAZİ: “BİNGÖL’Ü TÜRKİYE İLE KARDEŞ YAPMAYA GELDİK”

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, etkinliğin ilk gününde binlerce insanın alanı doldurduğunu söyledi.

İstanbul’da daha önce düzenlenen tanıtım günleri etkinliğine 600 bin insanın katıldığını ifade eden Barakazi, “Daha fazla kitlelere ulaşarak, ilimizi tüm güzellikleriyle tanıtacağız. Bu günlerde hem şehrimizi tanıtacağız hem de kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştireceğiz. Bu birlik, beraberlik ruhu içerisinde herkesi güneşin en güzel doğduğu Bingöl’ümüze davet ediyoruz” diye konuştu.

Renkli görüntülere sahne olan tanıtım günleri, 15 Ekim’de sona erecek.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın