TARİH : 24 Ekim 2016 Pazartesi 11:46:16 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
YÜREKLER DAĞLANDI! : Şehit Polisler Hakan Akdere ve Murat Yıldırım için düzenlenen törende konuşan Şehit Babası; “Bu kâfirler topluluğu, bu müşrikler topluluğu, bu bölücüler topluluğu bizi asla ve asla yıkamayacaktır.” dedi. HAİN SALDIRI! : PKK’lı teröristlerce Bingöl’ün Genç ilçesinde kaymakamlık lojmanları ve zırhlı polis aracına yapılan saldırıda, 2 polis şehit oldu, 4’ü güvenlik görevlisi, 14’ü sivil 18 kişi yaralandı. İlçe adeta savaş alanına dönerken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. GENÇ SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ : Bingöl’ün Genç ilçesinde PKK`lı teröristlerce düzenlenen ve 2 polisin şehit olduğu, 4’ü güvenlik görevlisi 18 kişinin yaralandığı hain saldırıdaki patlamanın şiddeti gün ağarınca ortaya çıktı. Karşılaşılan manzara, savaş alanını andırıyordu! HDP YÖNETİCİLERİ GÖZALTINA ALINDI : HDP ve DBP İl Eş Başkanları Mahmut Bozan, Zerrin Berdibek, Zeynep Yurtsever ve Feyzullah Şeyhanoğlu ile HDP Parti Meclis Üyesi Mahmut Demirel, DBP Parti Meclis Üyesi Adnan Sarı, Genç ilçesi yöneticileri Ali Yaşar ve Zafer Alçiçek gözaltına alındı. TERÖR SALDIRISINA KINAMA : AK Parti Bingöl İl Başkanlığı, 2 polisin şehit, 4’ü polis, 14’ü sivil 18 kişinin yaralandığı terör saldırısını kınadı. FEHMİOĞLU: “BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR” : 2 polis şehit, 4’ü güvenlik görevlisi, 14’ü sivil 18 kişi yaralandığı terör saldırısına ilişkin açıklama yapan Fehmioğlu, “PKK terör örgütü ve işbirlikçilerinin yaptığı bu insanlık dışı hain terör saldırısı hiçbir zaman halkımızın birlik ve beraberliğini bozamayacaktır” dedi. “DARBE GELENEĞİNİN YENİ HALKASI: 15 TEMMUZ” : Özgür-Der Bingöl Şubesi’nin düzenlemiş olduğu “Şahitliğimiz ve Sorumluluklarımız” üst başlıklı seminerler dizisinin ilkinde Hamza Türkmen’in sunduğu “Darbe Geleneğinin Yeni Halkası 15 Temmuz” konusu işlendi. COŞKUN SALDIRIYI KINADI : Kalkınma Bakan Yardımcısı ve Eski Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun, Bingöl’deki terör saldırısını kınadı. KÜRT HALKI CEZALANDIRILIYOR : Genç ilçesindeki esnafı ziyaret eden Hür Dava Partisi Bingöl il Başkanlığı, PKK’nın eylemleriyle Kürt halkını cezalandırdığını belirtti. MEMURLARA SÖZLÜ SINAV GELDİ : Öğretmen alımları için getirilen sözlü sınav, kamudaki görevde yükselme ve unvan değişiklikleri için de zorunlu kılındı.
“Engelli kardeşlerimize yardımcı olmalıyız”
09-05-2012 21:27
691
0
Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Hüseyin Artukarslan, “Engelli olsun, sağlıklı olsun, her insan Allah’ın en kıymetli en değerli varlıklarıdır. Fert ve toplum olarak bu kardeşlerimize karşı duyarlı olmak, gereken ilgiyi göstermek ve onlara her konuda yardımcı olmak bizim en önemli görevlerimizden biridir” dedi.

Altı Nokta Körler Derneği Bingöl Şube Başkanı Artukarslan, Sakatlar Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. 

1981 yılında birleşmiş milletler genel kurulunda alınan bir karar ile 10-16 Mayıs arası çeşitli etkinliklerle sakatlar haftası olarak kullanıldığını hatırlatan Artukarslan, “Engelli olsun, sağlıklı olsun, her insan Allah’ın en kıymetli en değerli varlıklarıdır. Ülkemizde yaklaşık olarak zihinsel, ruhsal, bedensel engelli 8,5 milyon civarında vatandaşımız bulunmaktadır. Fert ve toplum olarak bu kardeşlerimize karşı duyarlı olmak, gereken ilgiyi göstermek ve onlara her konuda yardımcı olmak bizim en önemli görevlerimizden biridir. Bizlerde bir gün hasta veya engelli olabiliriz, nice insanlar sağlıklı iken bir trafik kazası yada hastalık sonucunda ortopedik, engelli, işitme veya görme engelli olabilirler. Dolayısıyla bu konuda daimi bilinçli ve duyarlı olmalıyız” diye konuştu. 

“Engellilerin sorunlarının çözümünde doğrudan sorumluların ilgisizliği engelli yurttaşlarımızın yeterince örgütlü olmaması ya da toplumun duyarsızlığı nedeniyle engelli yurttaşlarımızın sorunları tüm büyük sözlere ve vaatlere karşın her yıl biraz daha artarak devam etmektedir” diyen Artukarslan, engellilerin katlanarak devam eden sorunlarının çözümü tüm kurumlarının ve kesimlerinin ortak çabası ile mümkün olabileceğine dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı:

“Yani engelli bireylere götürülecek öncelikli hizmetlerin yeterince sağlanabilmesi başta devletin, üniversitelerin, yerel yönetimlerin demokratik kitle örgütlerinin bireylerin ve toplumun ortak seferberliğiyle mümkün olacaktır. Bunu için engellilerin durumuna uygun mesleki eğitim programları geliştirilerek onların insanca yaşayabilecekleri bir ortamın ekonomik alt yapısı hazırlanmalıdır. Tüm bina yapı ve konutlarla engellilerin erişimini sağlayacak tedbirlerin alınması amacıyla bir yasa hazırlanmalı ve gerekli düzenlemeleri yapmayanlara ruhsat verilmemelidir. Ayrıca hazırlanacak yasa ile engelli yurttaşlarımızı dört duvar arasına hapseden engelliği düşünmeyen dünya görüşü değiştirilmelidir. Bu amaçla şehir içi ve şehirlerarası taşımacılıkta kullanılan araçların, tesislerin, alt yapı ve sistemlerin engellilerin kullanımına uygun hala getirilmesi zorunlu olmalıdır. Dinimizde İslam’ın en önemli evrensel değerleri arasında engellilere sahip çıkılması da yer alır. Engelli kimselere yol göstermenin onlarla ilgilenmenin ve onlara yardımcı olmanın Allah katında sadaka olduğunu bildirmiştir. Onları toplumun ayrılmaz birer parçası olarak görmüştür. ‘bakıma muhtaç sahipsiz kimselerin sorumluluğu bize aittir’. Sözüyle engellilere toplum ve devlet bazında sahip çıkmasını istemiştir. Bizlerde bu bilinç ve duyarlılık içerisinde olmalı çevremiz ve yöremizdeki güçsüz, kimsesiz tüm özürlülere sahip çıkmanın yolarını araştırmalı ve onlara karşı olan görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Bu vesile ile Türkiye’de ve Bingöl’de yaşamakta olan tüm engellilerin haftasını kutlar, başarı sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler dilerim.”

 
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU HABER İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
SON EKLENEN HABERLER
YÜREKLER DAĞLANDI!
Şehit Polisler Hakan Akdere ve Murat Yıldırım için düzenlenen törende konuşan Şe...
HAİN SALDIRI!
PKK’lı teröristlerce Bingöl’ün Genç ilçesinde kaymakamlık lojmanları ve zırhlı p...
TERÖR SALDIRISINA KINAMA
AK Parti Bingöl İl Başkanlığı, 2 polisin şehit, 4’ü polis, 14’ü sivil 18 kişinin...
HDP YÖNETİCİLERİ GÖZALTINA ALINDI
HDP ve DBP İl Eş Başkanları Mahmut Bozan, Zerrin Berdibek, Zeynep Yurtsever ve F...
GENÇ SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ
Bingöl’ün Genç ilçesinde PKK`lı teröristlerce düzenlenen ve 2 polisin şehit oldu...
COŞKUN SALDIRIYI KINADI
Kalkınma Bakan Yardımcısı ve Eski Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun, Bingöl’deki ...
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.