TARİH : 27 Haziran 2016 Pazartesi 07:04:24 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
İKİNCİ FEN LİSESİ AÇILDI : Türkiye’de Fen ve Sosyal Bilimler projesini uygulayan 12’nci Anadolu İmam Hatip Lisesi, Selahaddin’i Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi yerleşkesi içerisinde açıldı. BU NE HANTALLIK! : 2015 yılında proje ihalesi gerçekleştirilen 85 milyonluk dev eğitim yatırımı, bürokrasin hantallığına kurban ediliyor. Proje çalışmaları bir yıla aşkındır devam ederken, ilgili kurumların sorumsuzlukları gözler önüne seriliyor. GEYİKDERE’DE YASAK KALKTI : Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Geyikdere Köyü’nde geçtiğimiz Salı günü ilan edilen sokağa çıkma yasa önceki gün kaldırıldı. SURİYELİLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU : Bingöl Müftülüğü, kentte kalan Suriyeli aileleri iftar sofrasında buluşturdu. Programda, Suriyeli çocuklara giyim yardımı yapıldı. 750 AİLEYE BAYRAM YARDIMI : Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçe genelinde durumu olmayan 750 aileye nakdi yardım yapıldı. “ÜLKEMİZİN İYİ EĞİTİLMİŞ İNSAN SORUNU VAR” : Özel Bingöl Hürriyet Koleji, siyasi, bürokrasi, sivil toplum kuruluşları ve öğrenci velilerinin katılımıyla iftar programı düzenledi. Programda bir konuşma yapan Vali Köşger; “Asrın bilimleriyle, ilimleriyle donanmış, mücehhez haline gelmiş ama köklerinden de kopmamış insan sorunumuz var” dedi. BİNGÖLLÜLER İFTARDA BULUŞTU : Bingöl Kültür ve Dayanışma Vakfı (BİNDAV) Bingöllüleri iftarda buluşturdu. HDP’DEN LİCE’DEKİ OPERASYONLARA TEPKİ : HDP ve DBP Bingöl il başkanlıkları, Lice ilçesinin kırsal kesiminde 8 bin asker, polis ve jandarmanın katılımıyla başlatılan büyük operasyona tepki gösterdi. İSRAİL İLE ANLAŞMAYA KARŞIYIZ : Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) Başkanı Muhittin Gili, Türkiye’nin İsrail ile anlaşmasına karşı olduklarını söyledi. HÜKÜMETE İSRAİL’LE ANLAŞMA TEPKİSİ : Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Bingöl Şubesi, son dönemde İsrail’le ilgili ortaya çıkan anlaşmaya dair bir yazılı bir basın açıklaması yaparak hükümete tepki gösterdi.
“Halkı yanlış yönlendiriyorlar”
04-11-2009 10:38
1189
0
SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı, Belediye Meclisi’nin şehir içi yolcu taşıma ücretlerindeki zammın iptaline yönelik açıklamalarını eleştirdi ve belediyenin halkı yanlış yönlendirdiğini öne sürdü...
Bingöl Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği kararınca şehir içi yolcu taşımacılığı rayiçlerinde yapılan zammın ardından önceki gün yapılan Bingöl Belediye Meclisi toplantısında alınan karar gereği zammın geçerli olmadığının açıklanmasıyla başlayan tartışmalara SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı da katıldı.

Yaptığı açıklamasında, belediyenin yaptığı açıklamanın içeriğini ‘yanlış’ olarak yorumlayan tartışmalara SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Nihat Kaya, tek yönlü karar alındığını öne sürdü.

Rayic belirleme yetkisinin belediyeye ait olmadığına dikkat çeken Kaya: “Zira 21.06.2005 tarih ve 25852 sayılı resmi gazetede yayımlanan Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanununun 62.maddesinde fiyatları belirleme yetkisi daha özel yasa olduğundan Esnaf ve Sanatkarlar kurumuna ait olduğu amir hükmündedir. Bu hususta belirleme yetkisi belediyede değil, yasa ve onun pratikteki adresi olan mahkemelerde bulunmaktadır. İlgili özel yasa açık ve nettir. Bu hususta belediyece iddia edilen hukuki dayanaktan yoksunluk iddiası soyut ve yanlışlık içerdiğinden gerçeğe aykırılık taşımaktadır. Belediyece söz konusu husus ıska geçilerek halkımızın yanlış bilgilendirilip kooperatif üyeleri ile halkımızın karşı karşıya getirilmeye çalışılması takdire şayandır. Kaldı ki, bu hususta belediyeye müteaddit defalar başvuruda bulunulmuş buna rağmen belediyece herhangi bir işlem yapılmamıştır. Söz konusu rayiç artırımı artan ekonomik mükellefiyette göz önüne alındığında usule ve yasaya uygunluğu tartışılmaz gerçektir. Belediyece halkımızın yanlış yönlendirilmesi düşündürücüdür. Mutabakata varılan ücretlerin devam edeceği bu hususta isteyen vatandaşlara kooperatif başkanlığı olarak yeterli ve tatmin edici bilgilerin verileceği kamuoyuna saygıyla bildirilir” şeklinde konuştu.


Bingöl Kent Haber/Bingöl Medya

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU HABER İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
SON EKLENEN HABERLER
İKİNCİ FEN LİSESİ AÇILDI
Türkiye’de Fen ve Sosyal Bilimler projesini uygulayan 12’nci Anadolu İmam Hatip ...
GEYİKDERE’DE YASAK KALKTI
Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Geyikdere Köyü’nde geçtiğimiz Salı günü ilan edile...
BU NE HANTALLIK!
2015 yılında proje ihalesi gerçekleştirilen 85 milyonluk dev eğitim yatırımı, bü...
SURİYELİLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
Bingöl Müftülüğü, kentte kalan Suriyeli aileleri iftar sofrasında buluşturdu. Pr...
“ÜLKEMİZİN İYİ EĞİTİLMİŞ İNSAN SORUNU VAR”
Özel Bingöl Hürriyet Koleji, siyasi, bürokrasi, sivil toplum kuruluşları ve öğre...
750 AİLEYE BAYRAM YARDIMI
Genç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Ramaza...
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.