TARİH : 02 Temmuz 2015 Perşembe 08:20:28 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
HEP ALAVERE DALAVERE! : Türkiye seçim, koalisyon gibi meselelerle uğraşırken, günlük hayatın sorunları tüm yakıcılığıyla varlığını sürdürüyor. Göç, işsizlik, dışa bağımlılık, sağlık alanındaki eksiklikler ve daha birçok sorunla ülke ortalamasının üzerinde bulunan Bingöl, intihar oranlarında da ikinci sırada yer alıyor. Kabuğunu bir türlü kıramayan ildeki sorunlara duyarsız kalan siyasi ve bürokratlar, vaat vermekten öteye gidemiyor. İHTİYAÇ SAHİBİNE GÜNDE İKİ ÇEŞİT SICAK AŞ : Türk Kızılayı Bingöl Şubesi, Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında Bingöl Valiliği’nin kuru gıda yardımıyla, her gün Bin 100 ailenin iki çeşit sıcak yemeğinin eve teslim edildiğini söyledi. ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU : ‘AB’yi Öğreniyorum’ projesi kapsamında düzenlenen yarışmalarda ödüller sahiplerini buldu. IHO-EBRAR FAKİR AİLELERE YARDIMDA BULUNDU : Avrupa’daki hayırseverlerin katkılarıyla dünyanın değişik ülkelerindeki fakirlere yardım ulaştıran İHO-EBRAR, Ramazan ayı nedeniyle Bingöl’de fakir ve muhtaçlara yardımda bulundu. ZİRAAT BANKASI İKİNCİ ŞUBESİNİ AÇIYOR : Bingöl merkezde bir şubesi bulunan Ziraat Bankası, tümüyle birbirinden bağımsız ikinci şubesini de açıyor. Kültür Caddesi Orman İşletme Müdürlüğü karaşında faaliyet gösterecek ikinci şubenin bugün itibariyle hizmet vermesi bekleniyor. KAR DER’DEN GENÇLERE İFTAR YEMEĞİ : Bingöl’ün Karlıova İlçesinde faaliyet gösteren Kar Der, Ramazan dolayısıyla Gençler için iftar programını düzenledi. “KIYAS NEYE GÖRE YAPILDI” : Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, TUİK Yaşam Memnuniyet Araştırması’ndaki bilgilerin 2013 yılına ait olduğunu, haber başlığında yapılan kıyasın gerçeği yansıtmadığını açıkladı. BUNLARA MUTLAKA DİKKAT EDİN : Uzmanlar Ramazan ayını rahat ve sağlıklı geçirmek isteyenlerin kızartma, un ve şerbetten uzak durması gerektiğini belirtti. KİĞI FESTİVALE HAZIRLANIYOR : Kiğı ilçesinde her yıl düzenlenen Seyit Kasım Doğa Kültür ve Bal Festivali’nin 7’incisi, bu yıl 7-8-9 Ağustos 2015 tarihlerinde yapılacak. ZEKAT ÖNEMLİ BİR HAKTIR : İslam’ın beş temel şartlarından birisi olan zekât ile ilgili açıklamada bulunan bölgenin tanınmış âlimlerinden Molla Sahap Korkutata, zekât veren insanın malına bereket kattığını belirterek, fakirlerin zenginler üzerindeki önemli bir hakkı olduğunu söyledi.
“Halkı yanlış yönlendiriyorlar”
04-11-2009 10:38
1102
0
SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı, Belediye Meclisi’nin şehir içi yolcu taşıma ücretlerindeki zammın iptaline yönelik açıklamalarını eleştirdi ve belediyenin halkı yanlış yönlendirdiğini öne sürdü...
Bingöl Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği kararınca şehir içi yolcu taşımacılığı rayiçlerinde yapılan zammın ardından önceki gün yapılan Bingöl Belediye Meclisi toplantısında alınan karar gereği zammın geçerli olmadığının açıklanmasıyla başlayan tartışmalara SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı da katıldı.

Yaptığı açıklamasında, belediyenin yaptığı açıklamanın içeriğini ‘yanlış’ olarak yorumlayan tartışmalara SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Nihat Kaya, tek yönlü karar alındığını öne sürdü.

Rayic belirleme yetkisinin belediyeye ait olmadığına dikkat çeken Kaya: “Zira 21.06.2005 tarih ve 25852 sayılı resmi gazetede yayımlanan Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanununun 62.maddesinde fiyatları belirleme yetkisi daha özel yasa olduğundan Esnaf ve Sanatkarlar kurumuna ait olduğu amir hükmündedir. Bu hususta belirleme yetkisi belediyede değil, yasa ve onun pratikteki adresi olan mahkemelerde bulunmaktadır. İlgili özel yasa açık ve nettir. Bu hususta belediyece iddia edilen hukuki dayanaktan yoksunluk iddiası soyut ve yanlışlık içerdiğinden gerçeğe aykırılık taşımaktadır. Belediyece söz konusu husus ıska geçilerek halkımızın yanlış bilgilendirilip kooperatif üyeleri ile halkımızın karşı karşıya getirilmeye çalışılması takdire şayandır. Kaldı ki, bu hususta belediyeye müteaddit defalar başvuruda bulunulmuş buna rağmen belediyece herhangi bir işlem yapılmamıştır. Söz konusu rayiç artırımı artan ekonomik mükellefiyette göz önüne alındığında usule ve yasaya uygunluğu tartışılmaz gerçektir. Belediyece halkımızın yanlış yönlendirilmesi düşündürücüdür. Mutabakata varılan ücretlerin devam edeceği bu hususta isteyen vatandaşlara kooperatif başkanlığı olarak yeterli ve tatmin edici bilgilerin verileceği kamuoyuna saygıyla bildirilir” şeklinde konuştu.


Bingöl Kent Haber/Bingöl Medya

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU HABER İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
SON EKLENEN HABERLER
İHTİYAÇ SAHİBİNE GÜNDE İKİ ÇEŞİT SICAK AŞ
Türk Kızılayı Bingöl Şubesi, Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında Bingöl Valiliği...
HEP ALAVERE DALAVERE!
Türkiye seçim, koalisyon gibi meselelerle uğraşırken, günlük hayatın sorunları t...
IHO-EBRAR FAKİR AİLELERE YARDIMDA BULUNDU
Avrupa’daki hayırseverlerin katkılarıyla dünyanın değişik ülkelerindeki fakirler...
ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
‘AB’yi Öğreniyorum’ projesi kapsamında düzenlenen yarışmalarda ödüller sahipleri...
“KIYAS NEYE GÖRE YAPILDI”
Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, TUİK Yaşam Me...
KAR DER’DEN GENÇLERE İFTAR YEMEĞİ
Bingöl’ün Karlıova İlçesinde faaliyet gösteren Kar Der, Ramazan dolayısıyla Genç...
Ahmet Davutoğlu Başkanlığındaki AK Parti başarılı olacak mı?
Olacak
Olmayacak
Kararsızım
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.