TARİH : 03 Mayıs 2016 Salı 17:23:21 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
BU TUZAĞA DÜŞMEYİN! : Yasadışı yöntemlerle ele geçirdikleri kredi kartı bilgileriyle fatura ödeyen dolandırıcılar, fatura sahibinden parayı isteyerek mağdurlar zincirine bir kişi daha ekliyor. SOLHAN’DA ELEKTRİK KESİNTİSİ : AKSA Fedaş tarafından yapılacak çalışmalardan dolayı, Solhan ilçesinde 3 saatlik programlı elektrik kesintisi yapılacak. VALİ YARDIMCILARINA ASAYİŞ VE GÜVENLİK SEMİNERİ : Elazığ`da, 81 ilden vali yardımcıları ve kaymakamlara “Asayiş ve Güvenlik Hizmetleri Eğitimi” semineri verilmeye başlandı. KARLIOVA’DA KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ : Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Hüseyin Hüsnü Tekışık Ortaokulu bahçesinde Kutlu Doğum etkinliği düzenledi. METEOROLOJİDEN YAĞIŞ UYARISI : Meteoroloji, aralarında Bingöl’ün de yer aldığı 5 ile yağış uyarısında bulundu. CHP’DEN STK’LARA TEPKİ! : CHP’li Ali Özcan’ı açıklamalarından dolayı eleştiren STK’lara tepki gösteren CHP İl Başkanı Ahmet Bazencir, “Akıllarınca İslamiyet hakkında Partimizi suçlamaya çabalamakta olduklarını ibretle izlemekteyiz” dedi. RUS VE ESED KATLİAMLARINA KINAMA : Bingöl Üniversitesi Bilgi ve Düşünce öğrenci kulübü, düzenledikleri basın açıklamasıyla son günlerde Suriye’de artış gösteren Rus ve Esed katliamları kınadı. YÜKSEK VOLTAJ CİHAZLARI YAKTI : Genç ilçesinde elektrik akımlarındaki voltajın aniden yükselmesi nedeniyle birçok binada bulunan elektrik panosu zarar gördü. BELEDİYEDEN VERGİ UYARISI : Bingöl Belediyesi, 2016 yılı emlak, ilan ve reklam vergisi ile çevre ve temizlik vergilerinin birinci taksitlerinin ödenmesi ve vatandaşların cezalı duruma düşmemeleri hususunda uyarılarda bulundu. BELEDİYEYE DEVREDİLSİN! : Bakımsızlık nedeniyle çöplüğe dönen Yenimahalle çamlığının, Bingöl Belediyesi’ne tahsis edilip mesire alanına çevrilmesi isteniyor.
“Halkı yanlış yönlendiriyorlar”
04-11-2009 10:38
1157
0
SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı, Belediye Meclisi’nin şehir içi yolcu taşıma ücretlerindeki zammın iptaline yönelik açıklamalarını eleştirdi ve belediyenin halkı yanlış yönlendirdiğini öne sürdü...
Bingöl Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği kararınca şehir içi yolcu taşımacılığı rayiçlerinde yapılan zammın ardından önceki gün yapılan Bingöl Belediye Meclisi toplantısında alınan karar gereği zammın geçerli olmadığının açıklanmasıyla başlayan tartışmalara SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı da katıldı.

Yaptığı açıklamasında, belediyenin yaptığı açıklamanın içeriğini ‘yanlış’ olarak yorumlayan tartışmalara SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Nihat Kaya, tek yönlü karar alındığını öne sürdü.

Rayic belirleme yetkisinin belediyeye ait olmadığına dikkat çeken Kaya: “Zira 21.06.2005 tarih ve 25852 sayılı resmi gazetede yayımlanan Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanununun 62.maddesinde fiyatları belirleme yetkisi daha özel yasa olduğundan Esnaf ve Sanatkarlar kurumuna ait olduğu amir hükmündedir. Bu hususta belirleme yetkisi belediyede değil, yasa ve onun pratikteki adresi olan mahkemelerde bulunmaktadır. İlgili özel yasa açık ve nettir. Bu hususta belediyece iddia edilen hukuki dayanaktan yoksunluk iddiası soyut ve yanlışlık içerdiğinden gerçeğe aykırılık taşımaktadır. Belediyece söz konusu husus ıska geçilerek halkımızın yanlış bilgilendirilip kooperatif üyeleri ile halkımızın karşı karşıya getirilmeye çalışılması takdire şayandır. Kaldı ki, bu hususta belediyeye müteaddit defalar başvuruda bulunulmuş buna rağmen belediyece herhangi bir işlem yapılmamıştır. Söz konusu rayiç artırımı artan ekonomik mükellefiyette göz önüne alındığında usule ve yasaya uygunluğu tartışılmaz gerçektir. Belediyece halkımızın yanlış yönlendirilmesi düşündürücüdür. Mutabakata varılan ücretlerin devam edeceği bu hususta isteyen vatandaşlara kooperatif başkanlığı olarak yeterli ve tatmin edici bilgilerin verileceği kamuoyuna saygıyla bildirilir” şeklinde konuştu.


Bingöl Kent Haber/Bingöl Medya

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU HABER İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
SON EKLENEN HABERLER
BU TUZAĞA DÜŞMEYİN!
Yasadışı yöntemlerle ele geçirdikleri kredi kartı bilgileriyle fatura ödeyen dol...
SOLHAN’DA ELEKTRİK KESİNTİSİ
AKSA Fedaş tarafından yapılacak çalışmalardan dolayı, Solhan ilçesinde 3 saatlik...
VALİ YARDIMCILARINA ASAYİŞ VE GÜVENLİK SEMİNERİ
Elazığ`da, 81 ilden vali yardımcıları ve kaymakamlara “Asayiş ve Güvenlik Hizmet...
KARLIOVA’DA KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ
Bingöl’ün Karlıova ilçesinde Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Hüseyin ...
METEOROLOJİDEN YAĞIŞ UYARISI
Meteoroloji, aralarında Bingöl’ün de yer aldığı 5 ile yağış uyarısında bulundu....
CHP’DEN STK’LARA TEPKİ!
CHP’li Ali Özcan’ı açıklamalarından dolayı eleştiren STK’lara tepki gösteren CHP...
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.