TARİH : 27 Eylül 2016 Salı 06:35:45 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
YOLA TUZAKLANAN EYP İMHA EDİLDİ : Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerinde teröristlerce tuzaklandığı tespit edilen el yapımı patlayıcı, kontrollü bir şekilde imha edildi. KAÇAK YAPILAR YIKILIYOR : Bingöl Belediyesi, kentin belirli noktalarında kanunsuz bir şekilde yapılmış kaçak yapılara yönelik yıkım çalışmalarına başladı. Dün çarşı merkezinde başlayan çalışmalarla, tespiti yapılan tüm yapıların yıkılacağı vurgulandı. ANADİLDE EĞİTİMİN ÖNÜ AÇILMALI : Ana dilde eğitimin önünün açılması gerektiğini ifade eden Kalem-Der Başkanı Efe, bu konuda bazı ilerlemelerin kaydedildiğini ancak yetersiz olduğunu ifade etti. SOLHAN İHH’DAN YETİMLERE KIRTASİYE YARDIMI : İnsani Yardım Derneği Solhan Şubesi, 35 yetim öğrenciye kırtasiye desteğinde bulundu. UÇAKLAR ÖLÜM KUSUYOR! : Halep’e yönelik rejim saldırılarını değerlendiren HÜDA PAR; “Bazen rejim, bazen Amerika, bazen de Rus uçakları ölüm kusmakta ve mazlum halka adeta cehennemi yaşatmaktadır.” BÖRÜ DAVASI 7 KASIM’A ERTELENDİ : Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Hasan Gökgöz`ün katil zanlılarının yargılandığı davada, mahkeme heyeti bir sonraki duruşmayı 7 Kasım 2016’ya erteledi. BİNPINAR’DAN YETİM ÖĞRENCİLERE BURS : Karivan A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tütünen, Binpınar olarak lisans ve yüksek lisans gören yetim öğrencilere burs verileceğini açıkladı. FİDAN ÜRETİMİ PAZAR ARIYOR : Bingöl’de yıllık 15 bin adet meyve fidanı ve süs bitkileri üretimi yapılıyor. Ancak üretici, Bingöl’deki kurumların dışarıdan alım yapmasından şikayetçi. ÇAĞRI MERKEZLERİNİN SAYISI ARTACAK : Hükümetin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine yönelik yatırım ve kalkınma hamlesi, özellikle bu bölgelerde istihdama önemli katkı sağlayan çağrı merkezleri sektöründe memnuniyetle karşılandı. BİNGÖL’E ÜÇÜNCÜ SANAYİ SİTESİ : Ekinyolu Köyü sınırlarında bulunan 730 dönümlük arazi, mera vasfından çıkarıldı. Arazinin sanayi sitesi olarak değerlendirilmesi için gerekli izinler alındı.
“Halkı yanlış yönlendiriyorlar”
04-11-2009 10:38
1225
0
SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı, Belediye Meclisi’nin şehir içi yolcu taşıma ücretlerindeki zammın iptaline yönelik açıklamalarını eleştirdi ve belediyenin halkı yanlış yönlendirdiğini öne sürdü...
Bingöl Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği kararınca şehir içi yolcu taşımacılığı rayiçlerinde yapılan zammın ardından önceki gün yapılan Bingöl Belediye Meclisi toplantısında alınan karar gereği zammın geçerli olmadığının açıklanmasıyla başlayan tartışmalara SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı da katıldı.

Yaptığı açıklamasında, belediyenin yaptığı açıklamanın içeriğini ‘yanlış’ olarak yorumlayan tartışmalara SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Nihat Kaya, tek yönlü karar alındığını öne sürdü.

Rayic belirleme yetkisinin belediyeye ait olmadığına dikkat çeken Kaya: “Zira 21.06.2005 tarih ve 25852 sayılı resmi gazetede yayımlanan Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanununun 62.maddesinde fiyatları belirleme yetkisi daha özel yasa olduğundan Esnaf ve Sanatkarlar kurumuna ait olduğu amir hükmündedir. Bu hususta belirleme yetkisi belediyede değil, yasa ve onun pratikteki adresi olan mahkemelerde bulunmaktadır. İlgili özel yasa açık ve nettir. Bu hususta belediyece iddia edilen hukuki dayanaktan yoksunluk iddiası soyut ve yanlışlık içerdiğinden gerçeğe aykırılık taşımaktadır. Belediyece söz konusu husus ıska geçilerek halkımızın yanlış bilgilendirilip kooperatif üyeleri ile halkımızın karşı karşıya getirilmeye çalışılması takdire şayandır. Kaldı ki, bu hususta belediyeye müteaddit defalar başvuruda bulunulmuş buna rağmen belediyece herhangi bir işlem yapılmamıştır. Söz konusu rayiç artırımı artan ekonomik mükellefiyette göz önüne alındığında usule ve yasaya uygunluğu tartışılmaz gerçektir. Belediyece halkımızın yanlış yönlendirilmesi düşündürücüdür. Mutabakata varılan ücretlerin devam edeceği bu hususta isteyen vatandaşlara kooperatif başkanlığı olarak yeterli ve tatmin edici bilgilerin verileceği kamuoyuna saygıyla bildirilir” şeklinde konuştu.


Bingöl Kent Haber/Bingöl Medya

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU HABER İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
SON EKLENEN HABERLER
KAÇAK YAPILAR YIKILIYOR
Bingöl Belediyesi, kentin belirli noktalarında kanunsuz bir şekilde yapılmış kaç...
YOLA TUZAKLANAN EYP İMHA EDİLDİ
Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerinde teröristlerce tuzaklandığı tespit edilen el ...
SOLHAN İHH’DAN YETİMLERE KIRTASİYE YARDIMI
İnsani Yardım Derneği Solhan Şubesi, 35 yetim öğrenciye kırtasiye desteğinde bul...
ANADİLDE EĞİTİMİN ÖNÜ AÇILMALI
Ana dilde eğitimin önünün açılması gerektiğini ifade eden Kalem-Der Başkanı Efe,...
BİNPINAR’DAN YETİM ÖĞRENCİLERE BURS
Karivan A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tütünen, Binpınar olarak lisans ve yük...
BÖRÜ DAVASI 7 KASIM’A ERTELENDİ
Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Hasan Gökgöz`ün katil zanlılarının yar...
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.