TARİH : 30 Eylül 2014 Salı 08:55:52 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİHABER GÖNDER
“CUMHURİYET DÖNEMİNDE BİNGÖL” SEMPOZYUMU : İstanbul Feshane’de yapılacak “Bingöl Tanıtım Günleri” etkinlikleri kapsamında 01-02 Kasım 2014 tarihleri arasında Bingöl’de gerçekleştirilecek olan ve bir birinden farklı konuların işleneceği sempozyuma, 20’den fazla akademisyen katılacak. ESNAFIN FAİZ BORÇLARI SİLİNİYOR! : Torba Yasa ile borçlu esnaf rahat bir nefes alacak. Bingöl Ticaret Sanayi Odası’na kayıtlı olan esnafların gecikme zammı borçları affedilecek. Aidat borcu bulunan esnaflar, 01 Aralık 2014 tarihine kadar dilekçe ile başvuru yapması halinde, hesap edilen meblağ sekiz eşit takside bölünecek. Öte yandan peşin ödemelerde yüzde 10 indirim sağlanacak. “TEKNİK HATALAR GİDERİLECEK” : Etkili olan sağanak yağış sonrası belediye ekipleri 70 yere müdahalede bulundu. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Barakazi, teknik açıdan oluşan hataların belediye tarafından kısa sürede giderileceğini dile getirdi. İŞÇİ ÖĞRETMENLER! : Milli Eğitim Müdürlüğü’nce güçlendirilmesi yapılan okulun boya, sıva ve temizlik işleri okul öğretmenleri tarafından yapıldı. 21 öğretmen elbirliğiyle eksiklikleri tamamlayarak, ders başı yaptı. “KARMA EĞİTİME SON VERİLSİN” : Ortaöğretimde başörtüsü yasağının kaldırılmasının sevindirici olduğunu söyleyen Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış, karma eğitimin de kaldırılması yönünde adımların atılması gerektiğini söyledi. ROJAVA’YA DESTEK KAMPANYASI : Bingöl Belediyesi’nde AK Parti ve DBP’li belediye meclis üyelerinin ortak kararıyla ‘Seyirci Olma Destek Ol’ sloganıyla Rojava’ya destek kampanyası başlatıldı. MEYVECİLİK PROJELERİNE HİBE DESTEĞİ : Projesinin yüzde 70 hibe ile destekleneceğini söyleyen Tunç, “Projemin diğer arazi sahipleri için de örnek olmasını diliyorum” dedi. HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI YAPILDI : Hayat Boyu Öğrenme İlçe Planlama ve İşbirliği Toplantısı`nın bu yılki ilk oturumu yapıldı. BAŞIBOŞ SOKAK KÖPEKLERİ KORKUTUYOR : Bingöl`ün Solhan ilçesinde sayısı her geçen gün artan başıboş köpekler, vatandaşları korkutuyor. HÜDA PAR TANITIM BULUŞMALARI BAŞLADI : Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Bingöl İl Başkanlığı tarafından, partinin tanıtımını yapmak ve partilileri bilgilendirmek amacıyla, ‘HÜDA PAR Program Tanıtım Buluşmaları’ adı altında bir seminer gerçekleştirildi.
“Halkı yanlış yönlendiriyorlar”
04-11-2009 10:38
1047
0
SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı, Belediye Meclisi’nin şehir içi yolcu taşıma ücretlerindeki zammın iptaline yönelik açıklamalarını eleştirdi ve belediyenin halkı yanlış yönlendirdiğini öne sürdü...
Bingöl Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği kararınca şehir içi yolcu taşımacılığı rayiçlerinde yapılan zammın ardından önceki gün yapılan Bingöl Belediye Meclisi toplantısında alınan karar gereği zammın geçerli olmadığının açıklanmasıyla başlayan tartışmalara SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı da katıldı.

Yaptığı açıklamasında, belediyenin yaptığı açıklamanın içeriğini ‘yanlış’ olarak yorumlayan tartışmalara SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Nihat Kaya, tek yönlü karar alındığını öne sürdü.

Rayic belirleme yetkisinin belediyeye ait olmadığına dikkat çeken Kaya: “Zira 21.06.2005 tarih ve 25852 sayılı resmi gazetede yayımlanan Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanununun 62.maddesinde fiyatları belirleme yetkisi daha özel yasa olduğundan Esnaf ve Sanatkarlar kurumuna ait olduğu amir hükmündedir. Bu hususta belirleme yetkisi belediyede değil, yasa ve onun pratikteki adresi olan mahkemelerde bulunmaktadır. İlgili özel yasa açık ve nettir. Bu hususta belediyece iddia edilen hukuki dayanaktan yoksunluk iddiası soyut ve yanlışlık içerdiğinden gerçeğe aykırılık taşımaktadır. Belediyece söz konusu husus ıska geçilerek halkımızın yanlış bilgilendirilip kooperatif üyeleri ile halkımızın karşı karşıya getirilmeye çalışılması takdire şayandır. Kaldı ki, bu hususta belediyeye müteaddit defalar başvuruda bulunulmuş buna rağmen belediyece herhangi bir işlem yapılmamıştır. Söz konusu rayiç artırımı artan ekonomik mükellefiyette göz önüne alındığında usule ve yasaya uygunluğu tartışılmaz gerçektir. Belediyece halkımızın yanlış yönlendirilmesi düşündürücüdür. Mutabakata varılan ücretlerin devam edeceği bu hususta isteyen vatandaşlara kooperatif başkanlığı olarak yeterli ve tatmin edici bilgilerin verileceği kamuoyuna saygıyla bildirilir” şeklinde konuştu.


Bingöl Kent Haber/Bingöl Medya

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU HABER İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
SON EKLENEN HABERLER
“CUMHURİYET DÖNEMİNDE BİNGÖL” SEMPOZYUMU
İstanbul Feshane’de yapılacak “Bingöl Tanıtım Günleri” etkinlikleri kapsamında 0...
“TEKNİK HATALAR GİDERİLECEK”
Etkili olan sağanak yağış sonrası belediye ekipleri 70 yere müdahalede bulundu. ...
ESNAFIN FAİZ BORÇLARI SİLİNİYOR!
Torba Yasa ile borçlu esnaf rahat bir nefes alacak. Bingöl Ticaret Sanayi Odası’...
“KARMA EĞİTİME SON VERİLSİN”
Ortaöğretimde başörtüsü yasağının kaldırılmasının sevindirici olduğunu söyleyen ...
İŞÇİ ÖĞRETMENLER!
Milli Eğitim Müdürlüğü’nce güçlendirilmesi yapılan okulun boya, sıva ve temizlik...
MEYVECİLİK PROJELERİNE HİBE DESTEĞİ
Projesinin yüzde 70 hibe ile destekleneceğini söyleyen Tunç, “Projemin diğer ara...
Ahmet Davutoğlu Başkanlığındaki AK Parti başarılı olacak mı?
Olacak
Olmayacak
Kararsızım
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.
Bayram AYDIN (DSP Bingöl Eski İl Başkanlarındandır)
25.08.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Merkez Hacı Hasip Camii`nde kurulmuştur.
Şükrü Berdibek (-)
01.08.2014
Cenazesi defnedilmiş olup taziyesi Mazrafaki Camii`nde kurulmuştur.