TARİH : 17 Nisan 2014 Perşembe 15:31:28 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİHABER GÖNDER
“SİYASİ İRADENİN BASKISI LAZIM!” : Bingöl’deki arazi sorunu ve fiziki daralmanın yarattığı sıkıntılara dikkat çeken ESOB Başkanı Bayram, geçmiş dönemlerden örneklemelerde bulundu ve ekledi: “Siyasi iradenin baskısı olursa bu sorun çözülür” 5 BÖLÜME ÖĞRENCİ ALINACAK : 2007 yılında kurulan ve hızlı büyümesiyle dikkat çeken Bingöl Üniversitesi, bu yıl 5 bölüme öğrenci alacağını duyurdu. YÖK’ün, Bingöl Üniversitesi’nin öğrenci alımına onay verdiği bölümleri şunlar; YENİ BELEDİYE BAŞKANLARINA ZİYARET : AK Parti İl Başkanı Yusuf Coşkun, beraberindeki parti yöneticileriyle birlikte Bingöl, Solhan ve Genç Belediye Başkanlarını ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletti. İDAM MAHKUMLARI İÇİN DUA : Bingöl’de faaliyet yürüten Bilgi ve Düşünce Derneğince ‘Bingöl R4BiA nöbetinde’ etkinliği kapsamında düzenlenen dua programında, eller zulüm altında bulunan mazlum halk için semaya açıldı. “HER EVE BİR KUR’AN-I KERİM” KAMPANYASI : Peygamber Sevdalıları Bingöl Koordinatörlüğü, Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesinde bu yıl “Yürüyen Kur’an Hz. Muhammed (as)” konulu etkinlikler doğrultusunda “Her eve bir Kur’an” kampanyasının devam ettiğini bildirdi. YUVA ÇOCUKLARININ TARİH GEZİSİ : Bingöl’de Yetiştirme Yurdu Müdürlüğünde Korunma altında bulunan çocuklar, ‘Bir Çocuk 1000 Umut’ projesi kapsamında tarihi yerleri gezdi. ÖĞRENCİLER İLİMDE YARIŞTI : Bingöl’de düzenlenen siyer bilgi yarışmasına katılan İmam Hatipliler, ilmi bilgileriyle yarıştı. Kıyasıya geçen yarışmada dört okul tüm soruları doğru cevapladı. Yedek sorular da doğru cevaplanınca birincilik kura ile belirlendi. “İSLAM, KURTULUŞUN KAPISINI ARALADI” : Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Hak-İş Bingöl İl Temsilcisi Abdulmecit Akdemir: “İslam dini yüzyıllar boyunca insanlığa kurtuluşun, selametin ve huzurun kapılarını açmıştır. Yüce dinimiz ve Sevgili Peygamberimizin (s.a.v) yol göstericiliği Allah yolunda yürümek isteyenlere gerçek anlamda rehber olacaktır” dedi. BİNGİAD, KUZEY IRAK PAZARINI İNCELEDİ : Bingöl İşadamları Derneği (BİNGİAD) bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Kuzey Irak’a gitti. Kürt Bölgesinde iş ziyaretleri gerçekleştiren grup, Zaho, Duhok ve Erbil’de pazar araştırması yaptı. DOĞURGANLIK HIZI EN FAZLA BİNGÖL`DE : TRAB1 bölgesinde doğurganlık hızının en fazla Bingöl’de olduğu bildirildi.
“Halkı yanlış yönlendiriyorlar”
04-11-2009 10:38
977
0
SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı, Belediye Meclisi’nin şehir içi yolcu taşıma ücretlerindeki zammın iptaline yönelik açıklamalarını eleştirdi ve belediyenin halkı yanlış yönlendirdiğini öne sürdü...
Bingöl Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği kararınca şehir içi yolcu taşımacılığı rayiçlerinde yapılan zammın ardından önceki gün yapılan Bingöl Belediye Meclisi toplantısında alınan karar gereği zammın geçerli olmadığının açıklanmasıyla başlayan tartışmalara SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı da katıldı.

Yaptığı açıklamasında, belediyenin yaptığı açıklamanın içeriğini ‘yanlış’ olarak yorumlayan tartışmalara SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Nihat Kaya, tek yönlü karar alındığını öne sürdü.

Rayic belirleme yetkisinin belediyeye ait olmadığına dikkat çeken Kaya: “Zira 21.06.2005 tarih ve 25852 sayılı resmi gazetede yayımlanan Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanununun 62.maddesinde fiyatları belirleme yetkisi daha özel yasa olduğundan Esnaf ve Sanatkarlar kurumuna ait olduğu amir hükmündedir. Bu hususta belirleme yetkisi belediyede değil, yasa ve onun pratikteki adresi olan mahkemelerde bulunmaktadır. İlgili özel yasa açık ve nettir. Bu hususta belediyece iddia edilen hukuki dayanaktan yoksunluk iddiası soyut ve yanlışlık içerdiğinden gerçeğe aykırılık taşımaktadır. Belediyece söz konusu husus ıska geçilerek halkımızın yanlış bilgilendirilip kooperatif üyeleri ile halkımızın karşı karşıya getirilmeye çalışılması takdire şayandır. Kaldı ki, bu hususta belediyeye müteaddit defalar başvuruda bulunulmuş buna rağmen belediyece herhangi bir işlem yapılmamıştır. Söz konusu rayiç artırımı artan ekonomik mükellefiyette göz önüne alındığında usule ve yasaya uygunluğu tartışılmaz gerçektir. Belediyece halkımızın yanlış yönlendirilmesi düşündürücüdür. Mutabakata varılan ücretlerin devam edeceği bu hususta isteyen vatandaşlara kooperatif başkanlığı olarak yeterli ve tatmin edici bilgilerin verileceği kamuoyuna saygıyla bildirilir” şeklinde konuştu.


Bingöl Kent Haber/Bingöl Medya

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
HABERLERE YORUM YAPABİLMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR.
EMAİL ADRESİNİZ PAROLA
 
GİRİŞ YAP ÜYE OL
BU HABER İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
SON EKLENEN HABERLER
5 BÖLÜME ÖĞRENCİ ALINACAK
2007 yılında kurulan ve hızlı büyümesiyle dikkat çeken Bingöl Üniversitesi, bu y...
“SİYASİ İRADENİN BASKISI LAZIM!”
Bingöl’deki arazi sorunu ve fiziki daralmanın yarattığı sıkıntılara dikkat çeken...
İDAM MAHKUMLARI İÇİN DUA
Bingöl’de faaliyet yürüten Bilgi ve Düşünce Derneğince ‘Bingöl R4BiA nöbetinde’ ...
YENİ BELEDİYE BAŞKANLARINA ZİYARET
AK Parti İl Başkanı Yusuf Coşkun, beraberindeki parti yöneticileriyle birlikte B...
YUVA ÇOCUKLARININ TARİH GEZİSİ
Bingöl’de Yetiştirme Yurdu Müdürlüğünde Korunma altında bulunan çocuklar, ‘Bir Ç...
“HER EVE BİR KUR’AN-I KERİM” KAMPANYASI
Peygamber Sevdalıları Bingöl Koordinatörlüğü, Kutlu Doğum etkinlikleri çerçevesi...
BİNGÖL`ÜN ADI HANGİSİ OLMALI?
ÇEWLİK
ÇOLİG
ÇAPAKÇUR
BİNGÖL KALMALI
METİN VAROL (-)
19.11.2013
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yenişehir Mahallesi Hacı Hasip Camii`nde kabul edilmektedir. Merhuma Allah`tan rahmet ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
FİLİT ATAR (-)
11.11.2013
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi Selahattin Eyyubi Camii`nde kabul edilmektedir.Merhuma Allah`tan rahmet ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
NİHAT METİN (-)
11.11.2013
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir. Merhuma Allah`tan rahmet ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.