TARİH : 31 Mayıs 2016 Salı 05:00:33 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
RAMAZAN ÖNCESİ SIKI DENETİM! : Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle işyerleri denetimlerini sıklaştırdı. İKİNCİ PROTOKOL : Bingöl Üniversitesi, KKTC Girne Üniversitesi’nin ardından Yakın Doğu Üniversitesi’yle de ‘Eğitim İşbirliği Protokolü’ imzaladı. Protokol ile ortak projeler yürütülebileceği gibi, öğrenci ve öğretim üyesi değişimi de yapılabilecek. Çapak, işbirliği protokolüyle birçok çalışmaya katkı sunacağını söyledi. DEPREMDE HASAR GÖREN YATILI OKUL YIKILDI : Bingöl`ün Karlıova ilçesinde 2005`te meydana gelen depremde hasar gören YİBO`nun yıkım kararı çıkarıldı. YETKİSİZ GÖZALTIYA KAMU DAVASI : Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet Savcısı Uygur Meydan ile ilgili bir gazetede, “teröristlere güvercin polise şahin” başlığıyla yayımlanan habere ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı. Haberdeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı vurgulanan açıklamada, yetkisi olmadan iki kişiyi gözaltına alan emniyet amiri hakkında da kamu davası açıldığı belirtildi. SOLHAN’DA ELEKTRİK KESİNTİSİ : AKSA FEDAŞ tarafından yapılacak çalışmalardan dolayı, Solhan merkez ve 5 köyde 8 saatlik programlı elektrik kesintisi yapılacak. “AZMETTİRİCİLER YARGILANMALI” : Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6-7 Ekim olaylarında katledilen Yasin Börü’nün ailesiyle görüştü. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin ardından konuşan Börü ailesi, 6-7 Ekim olaylarının azmettiricileri olan kişilerin yargılanmasını istedi. MERALAR KİRALANACAK : Bingöl İl Mera Komisyonu tarafından, Merkez Elmalı ve Yukarı Elmalı köylerinde bazı meraların kiralanacağı bildirildi. SURİYE’YE İKİNCİ YARDIM TIRI : İHH Solhan Şubesi öncülüğünde başlatılan, Solhan Belediyesi ve Eğitim Bir- Sen Solhan Şubesi’nin katkılarıyla hazırlanan “Solhan’dan Suriye’ye Kardeşlik Eli” kampanyası kapsamında Suriye’deki savaş mağdurlarına, ikinci bir tır yardım gönderildi. MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK : Mavi Marmara gazisi Muhittin Gili, Mavi Marmara saldırısının 6. yılı münasebetiyle yaptığı açıklamada, Filistin özgürleşip ve Kudüs işgalden kurtuluncaya kadar mücadelelerinin devam edeceğini söyledi. ENGELLİLERE İNTERNET EĞİTİMİ : Habitat Derneği, Türk Telekom ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle yürütülen “İnternetle Hayat Kolay” projesi kapsamında Bingöl Engelliler Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerine internet eğitimi verildi.
“Halkı yanlış yönlendiriyorlar”
04-11-2009 10:38
1169
0
SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı, Belediye Meclisi’nin şehir içi yolcu taşıma ücretlerindeki zammın iptaline yönelik açıklamalarını eleştirdi ve belediyenin halkı yanlış yönlendirdiğini öne sürdü...
Bingöl Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği kararınca şehir içi yolcu taşımacılığı rayiçlerinde yapılan zammın ardından önceki gün yapılan Bingöl Belediye Meclisi toplantısında alınan karar gereği zammın geçerli olmadığının açıklanmasıyla başlayan tartışmalara SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı da katıldı.

Yaptığı açıklamasında, belediyenin yaptığı açıklamanın içeriğini ‘yanlış’ olarak yorumlayan tartışmalara SS 18 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkan Yardımcısı Nihat Kaya, tek yönlü karar alındığını öne sürdü.

Rayic belirleme yetkisinin belediyeye ait olmadığına dikkat çeken Kaya: “Zira 21.06.2005 tarih ve 25852 sayılı resmi gazetede yayımlanan Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanununun 62.maddesinde fiyatları belirleme yetkisi daha özel yasa olduğundan Esnaf ve Sanatkarlar kurumuna ait olduğu amir hükmündedir. Bu hususta belirleme yetkisi belediyede değil, yasa ve onun pratikteki adresi olan mahkemelerde bulunmaktadır. İlgili özel yasa açık ve nettir. Bu hususta belediyece iddia edilen hukuki dayanaktan yoksunluk iddiası soyut ve yanlışlık içerdiğinden gerçeğe aykırılık taşımaktadır. Belediyece söz konusu husus ıska geçilerek halkımızın yanlış bilgilendirilip kooperatif üyeleri ile halkımızın karşı karşıya getirilmeye çalışılması takdire şayandır. Kaldı ki, bu hususta belediyeye müteaddit defalar başvuruda bulunulmuş buna rağmen belediyece herhangi bir işlem yapılmamıştır. Söz konusu rayiç artırımı artan ekonomik mükellefiyette göz önüne alındığında usule ve yasaya uygunluğu tartışılmaz gerçektir. Belediyece halkımızın yanlış yönlendirilmesi düşündürücüdür. Mutabakata varılan ücretlerin devam edeceği bu hususta isteyen vatandaşlara kooperatif başkanlığı olarak yeterli ve tatmin edici bilgilerin verileceği kamuoyuna saygıyla bildirilir” şeklinde konuştu.


Bingöl Kent Haber/Bingöl Medya

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU HABER İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
SON EKLENEN HABERLER
İKİNCİ PROTOKOL
Bingöl Üniversitesi, KKTC Girne Üniversitesi’nin ardından Yakın Doğu Üniversites...
RAMAZAN ÖNCESİ SIKI DENETİM!
Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle işye...
YETKİSİZ GÖZALTIYA KAMU DAVASI
Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet Savcısı Uygur Meydan ile ilgili bir g...
DEPREMDE HASAR GÖREN YATILI OKUL YIKILDI
Bingöl`ün Karlıova ilçesinde 2005`te meydana gelen depremde hasar gören YİBO`nun...
SOLHAN’DA ELEKTRİK KESİNTİSİ
AKSA FEDAŞ tarafından yapılacak çalışmalardan dolayı, Solhan merkez ve 5 köyde 8...
“AZMETTİRİCİLER YARGILANMALI”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6-7 Ekim olaylarında katledilen Yasin Börü’nün ailesiyle ...
BİNGÖL DEPREME HAZIR MI? İLGİLİ KURUMLARIN ÇALIŞMALARINI YETERLİ BULUYOR MUSUNUZ?
EVET
HAYIR
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.