Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Şubat 2018 Pazartesi
12 °C Açık

Kızılboğa: tüm çalışanlar kadrolu olmalı

Vekil ebe-hemşirelerin de kadro alması için gerekli girişimlerde bulunacaklarını vurgulayan türk sağlık-sen bingöl şube başkanı salih kızılboğa; vekil ebe, hemşire ve kamu dışı aile sağlığı çalışanlarından kampanyamıza destek bekliyoruz dedi.

06 ARALIK 2017 ÇARŞAMBA 22:24
0
321
0
AA aa
Kızılboğa: tüm çalışanlar kadrolu olmalı

Taşeronların kadroya alınacağı müjdesinin ardından değerlendirmelerini paylaşan Türk Sağlık-Sen Bingöl Şube Başkanı Salih Kızılboğa, vekil ebe, hemşire ve aile sağlığı çalışanlarının da bu kapsama alınması için kampanya başlatacaklarını belirtti ve kampanyanın desteklenmesi çağrısında bulundu.

“Bu düzenleme önemli ama eksiktir”

Kamuda ‘taşerona ve çok büyük hak kayıplarının olduğu 4-C modeline’ yıllardır karşı durduklarını ve sonlanması gerektiğini ifade eden Kızılboğa: “Sayın Cumhurbaşkanı'nın yaptığı açıklama ile bunları sonlandıracak olmalarını ilan etmesi çok önemlidir. Umarız ki; kamu bir daha taşeron ve 4-C gibi emek ve hakkın sömürüldüğü, kölelik düzenlerinin yansıması olan çalışma biçimlerine tenezzül etmez. Türk Sağlık-Sen olarak kamuda görev yapan tüm çalışanların herhangi bir ayrıma tabi tutulmadan kadrolu olarak görev yapması gerektiğini yıllardır savunuyoruz.  Farklı istihdam modelleri aynı işi yapan çalışanlar arasında hem adaletsizliğe neden olmakta, farklı mali, özlük ve sosyal haklara sahip olmanın işe çalışma barışının bozduğunu, işyerinde huzuru baltaladığını dile getiriyoruz. Bu düzenleme kamuda farklı istihdamın sonlandırılması açısından önemli ama eksiktir. Kamu dışı aile sağlığı çalışanları, vekil ebe-hemşirelerin tamamına kadro verilmesi bir zorunluluktur. Bu düzenleme bu arkadaşlarımıza da kadro verilerek taçlandırılmalı ve kamuda farkı istihdam sonlandırılmalıdır” dedi.

Vekil Ebe Hemşireler İçin Kampanya Başlatıldı

Söz konusu düzenlemenin hayata geçirilme sürecinde kamuda asıl işi yapan ve devletle aralarında bir sözleşme olan 4/B’liler ile kamu dışı aile sağlığı çalışanları, vekil ebe-hemşirelerin de kadro alması için gerekli girişimlerde bulunacaklarını kaydeden Kızılboğa, destek çağrısında bulundu.

Kızılboğa: “Türk Sağlık-Sen olarak yıllardır fedakârca hizmet yapan bu çalışma arkadaşlarımıza da kadro verilmesi için bu süreçte yoğun bir mücadele göstereceğimizi herkes iyi bilmelidir. Hak ettikleri kadroya kavuşuncaya dek mücadelemiz devam edecektir.Bu anlamda yeni süreçle ilgili mücadelenin ilk adımını atıyor ve bir farkındalık oluşturması için dilekçe kampanyamızı başlatıyoruz. Vekil Ebe, Hemşire ve kamu dışı aile sağlığı çalışanlarından kampanyamıza destek bekliyoruz. Türk Sağlık-Sen olarak; vekil ebe hemşireler ile kamu dışı aile sağlığı çalışanlarına da kadro verilmesi için hazırladığımız örnek dilekçeler, şubemiz ve sendikamızın internet sitesi www.turksagliksen.org.tr’den temin edilebilir. Dilekçeleri imzalayarak şubemize elden teslim edebilir veya faks yoluyla gönderebilirsiniz. Bu mücadelemize tüm kamu dışı aile sağlığı çalışanları ile vekil ebe ve hemşirelerimizin destek vermesini bekliyor, saygılar sunuyoruz” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın