Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Ocak 2018 Pazar
-0.5 °C Çok Bulutlu

Okula 300 bin tl kazandırdılar!

Bingöl'ün solhan ilçesinde mesleki ve teknik anadolu lisesi öğrencileri, okulda yaptıkları işlerle okullarına yaklaşık 300 bin lira gelir sağlarken, kendi okul harçlıklarını da çıkardı.

13 KASIM 2017 PAZARTESİ 00:33
0
687
0
AA aa
Okula 300 bin tl kazandırdılar!

2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasının ardından Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde döner sermaye kapsamında, ilçedeki mobilya ve motorlu araç işleri yapılıyor. Okulda hem meslek sahibi olan öğrenciler, hem de okulları ile kendi aile bütçelerine de katkı sağlıyor. Okulda kamelya, bank, öğrenci sıra ve masaları, mutfak dolapları ile ofis takımları ve araçların lastik değişimleri ile balans ayarlarını yapan öğrenciler, bu yıl içinde 300 bin TL'ye yakın bir gelir elde edilmesine katkıda bulundu.

Mobilya ve İç Mekân Tasarımı, Metal Teknolojileri ve Motorlu Araçlar Teknolojisi bölümlerinde, yapılan işlerin ilçe ekonomisine ve okul ekonomisine katkı sunduğunu belirten Okul Müdürü Çağrı Bektaş; “Son üç yılımızda döner sermaye hizmetleri kapsamında faaliyetler veriyoruz. Özellikle mobilya ve iç mekân tasarımı, metal teknolojileri ve motorlu araçlar teknolojisinde piyasaya katkı sunuyoruz. İlçemizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda okulumuzu ve kendimizi revize ederek, gerekli ekipmanları sağlayıp bu hizmetlere başladık. Şu an mobilya ve iç mekân tasarım bölümümüzde kamelyalar, banklar, öğrenci sıra ve masaları, mutfak dolapları ile ofis takımları üretiyoruz” dedi.

Bu yıl içinde yaklaşık 300 bin TL’ye yakın gelir elde ettiklerinin altını çizen Bektaş; “Solhan Kaymakamlığı ve Sosyal Yardımlaşma Kurumunun talebi doğrultusunda ihtiyaç sahibi 200 öğrenciye çalışma masası yapıyoruz. Bu çalışmalar sayesinde öğrencilerimiz hem mesleki alanda beceri kazanarak, öz güven sahibi olarak mesleklerini icra ediyorlar hem de piyasanın istediği eleman ihtiyacını mezun olduktan sonra hazır bir şekilde karşılayabiliyorlar. Bu hizmetler kapsamında yine motorlu araçlar teknolojisi bölümümüz de pasta, cila işleri yapılıyor” diye konuştu.

Motorlu araçlar teknolojisi öğrencilerden Emre Çeliker; “Okulumuzun başlatmış olduğu çalışma doğrultusunda araçların lastik değişimini, balans ayarı gibi işlerini yapıyoruz. Okulumuzca yapmış olduğumuz bu çalışmalarda kendimizi fabrikada çalışan usta gibi hissediyoruz. Yaptığımız işlerden hem kendi okul harçlığımızı çıkarıyoruz hem de ailemize yük olmuyoruz” şeklinde konuştu.

Bölümünü ve yaptığı işi sevdiğini belirten Mobilya ve İç Mekân Tasarım Bölümü Öğrencisi Recep Dere ise ailesinin bu durumdan memnun olduğunu kaydetti.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın