TARİH : 27 Mart 2015 Cuma 00:26:50 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİ
UYUŞTURUCU YUVALARI YIKILDI : Bingöl’ün Karlıova ilçesinde uyuşturucu bağımlılarının meskeni haline gelen eski binalar, basında yer alan haberlerin ardından yıkıldı. “PANZER SESİ DUYMAK İSTEMİYORUZ!” : Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu ve Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Butaku; “Biz Doğu ve Güneydoğu halkı olarak artık dağda silah sesini, ovada da panzer sesini istemiyoruz. Biz dağda çobanlarımızın sesini işitmek istiyoruz, ovada da rençberlerimizin sesini işitmek istiyoruz” BESİCİLERE DAMIZLIK TEKE DAĞITILDI : Bingöl’de hayvancılığın daha kaliteli ve yaygın hale getirilmesi amacıyla, besicilere 148 adet damızlık teke dağıtımı yapıldı. İŞADAMLARI MALATYA’DAKİ FUARA KATILACAK : Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürü Naci Özdemir, 02 Nisan 2015 Perşembe günü Malatya’da Fuar ve Fabrika ziyaretlerini kapsayan iş gezisi düzenleneceğini bildirdi. MÜFTÜDEN SEVGİ EVLERİNE ZİYARET : Bingöl İl Müftüsü Mecit Can, Bingöl Sevgi Evlerini ziyaret ederek, çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı. “TEK BİRİNİ KAYBETME LÜKSÜMÜZ YOK” : Öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı: “Sarı, Bizim eğitim alan ve alması gereken tek bir gencimizi bile kaybetme lüksümüz yok. Biz bir tek çocuğumuzu bile sokağa ve onun tehlikelerine bırakamayız” dedi. B.Ü. ÜSKÜP EĞİTİM FUARI’NDA : Bingöl Üniversitesi (BÜ), Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) tarafından Makedonya’nın başkenti Üsküp’te 13-16 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen KÜNİB 2015 Eğitim Fuarı’na katıldı. BARAKAZİ’DEN VALİ KÖŞGER’E ZİYARET : Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti’li ve DBP’li Belediye Meclis Üyeleri Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger’i ziyaret ederek, hayırlı olsun temennisinde bulundular. TOKİ KARLIOVA’DA 500 KONUT YAPACAK : Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Bingöl’ün Karlıova ilçesinde 2+1 ve 3+1’den oluşan 500 konut yapacak. TAZEOĞLU VE DERİNDAĞ ÜNİVERSİTE’YE GELECEK : Ünlü şair Kahraman Tazeoğlu ve Gazeteci Yazar Mehmet Derindağ, Bingöl Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından organize edilen ‘Yıldızlar Akademi’ şiir dinletisi ve eğitim programı için Bingöl’e gelecek.
SEÇİM ANKETİ! BİNGÖL`DE HANGİ PARTİ ÖNDE?
03-06-2013 13:38
9199
10
MAK Danışmanlık Şirketi`nin 51 ilde yaptığı yerel seçim anketinden çarpıcı sonuçlar çıktı. AK Parti 28 ilde birinci, 14 ilde de ikinci sırada yer alıyor.

Partiler yerel seçim hazırlıklarını sürdürürken kamuoyu araştırma şirketleri de illerde seçmenin nabzını tutmaya devam ediyor. MAK Danışmanlık Şirketi`nin 30 büyükşehir anketinin ardından 51 ilde yaptığı son ankete göre, 28 ilde AK Parti birinci sırada yer alıyor. CHP 6, MHP 4, BDP 4 ilde birinciliğe sahip.

AK PARTİ 1’İNCİ, CHP 2`NCİ, MHP 3`ÜNCÜ, BDP 4`ÜNCÜ

MAK Danışmanlık Şirketi`nin 51 ilde yaptığı yerel seçim anketinden çarpıcı sonuçlar çıktı. Ankete göre, AK Parti 28 ilde birinci sırada yer alırken, CHP 6, MHP ve BDP ise 4`er ilde birinci sırada bulunuyor.

Ankete göre MHP`deki oy artışı CHP`yi geride bıraktı. MHP 15 ilde ikinci sırayı alırken, AK Parti 14, CHP ise sadece 5 ilde ikinci sırada yer aldı.

MHP 15 İLDE İKİNCİ

Partilerin ikinci sırada yer aldığı iller açısından bakıldığında, MHP 15 ilde, AK Parti 14 ilde, CHP ise sadece 5 ilde ikinci sırada yer alıyor. Bazı illerde partilerin oy oranları birer ikişer puan ile birbirini izliyor. Bartın ve Karabük`te MHP, AK Parti`nin bir puan önünde. Bartın`da MHP yüzde 34, AK Parti yüzde 33, CHP yüzde 25, SP yüzde 4, diğerleri yüzde 4. Karabük`te MHP yüzde 34, AK Parti yüzde 33, CHP yüzde 7, diğerleri yüzde 14. Çankırı`da AK Parti MHP`nin bir puan, Düzce, Bayburt ve Niğde`de ise iki puan önünde yer alıyor. AK Parti CHP`nin birinci olduğu illerden ise Giresun`da 1, Çanakkale`de 3, Edirne`de 6 puan gerisinde yer alıyor. Burdur`da ise AK Parti CHP`den bir puan önde bulunuyor.

OSMANİYE`DE BAŞABAŞ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın memleketi Rize`de AK Parti açık ara önde çıkarken, AK Parti`nin 51 il içinde en yüksek oya Rize`de ulaşması da dikkat çekti. Rize`de AK Parti`nin oyu yüzde 65, SP yüzde 9, CHP yüzde 7, MHP yüzde 6, diğerleri yüzde 13.

Osmaniye`de MHP, AK Parti`nin bir puan üzerinde yer alıyor. MHP oyları yüzde 42 iken, AK Parti 41, CHP yüzde 7, BDP yüzde 3, SP yüzde 2, BBP yüzde 2, diğerleri yüzde 3.

Halen BBP`li belediye başkanının bulunduğu Sivas`ta AK Parti BBP`nin bir puan önünde. AK Parti yüzde 37, BBP yüzde 36, SP yüzde 9, CHP yüzde 6, MHP yüzde 3, diğerleri yüzde 9.

Ankete göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun memleketi Tunceli`de CHP ile AK Parti ile ikinciliği paylaşıyor. Her iki partinin oy oranları yüzde 24`er iken, BDP ise yüzde 42 ile birinci, diğerleri yüzde 10.
Sıralama değişmedi

ANKET SONUÇLARINA GÖRE PARTİLERİN BİRİNCİ OLDUĞU İLLER ŞÖYLE:

AK PARTİ: Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ardahan, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çankırı, Çorum, Düzce, Elazığ, Erzincan, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Muş, Nevşehir, Niğde, Rize, Sivas, Tokat, Yalova, Yozgat.

CHP: Çanakkale, Edirne, Giresun, Kırklareli, Sinop, Zonguldak.

MHP: Bartın, Karabük, Kastamonu, Osmaniye.

BDP: Batman, Iğdır, Tunceli, Hakkari.

Ankette 9 ilde bazı partilerin oy oranlarının eşit olduğu sonucu yer alıyor. Buna göre, Artvin, Bilecik, Bolu`da CHP ve AK Parti, Gümüşhane, Isparta, Uşak, Kars MHP ve AK Parti oyları eşit çıkarken, Siirt ve Şırnak`ta ise AK Parti`nin oyları BDP ile eşit bulunuyor.

İZMİR`DE AK PARTİ VE CHP`NİN OYLARI EŞİT

MAK Danışmanlık`ın Mayıs ayında 40 bin kişiyle yaptığı ankette 30 büyük şehirden 19`unda AK Parti açık ara önde çıkmıştı. CHP 4, MHP 2, BDP 1 büyük şehir belediyesinde birinci parti iken, İzmir ve Antalya`da AK Parti, CHP ile Balıkesir`de AK Parti, MHP ile Mersin`de ise CHP, MHP ile eşit oy oranına sahip bulunuyor. Partilere göre illerin dağılımı şöyle:

AK PARTİ: İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, Denizli, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon ve Van.

CHP: Eskişehir, Muğla, Ordu, Tekirdağ.

MHP: Manisa ve Aydın`da

BDP ise Diyarbakır`da birinci parti konumunda bulunuyor.

* İzmir ve Antalya`da AK Parti ile CHP, Balıkesir`de AK Parti ile MHP, Mersin`de ise CHP ile MHP eşit oy oranına sahip.

-İstanbul`da AK Parti`nin oyu yüzde 44, CHP`nin oyu yüzde 37, MHP yüzde 5, BDP yüzde 4, SP yüzde 4, kararsız yüzde 6.

-Ankara`da AK Parti`nin oyu yüzde 35, CHP`nin oyu yüzde 31, MHP yüzde 24, SP yüzde 2, BBP yüzde 1, kararsız yüzde 7.

- CHP`nin kalesi olarak görülen İzmir ile Antalya`da AK Parti oylarının CHP`yi yakalaması dikkat çekti. İzmir`de AK Parti ve CHP`nin oyu yüzde 42, MHP yüzde 7, BDP yüzde 4, kararsız yüzde 5.

- Antalya`da ise AK Parti ile CHP`nin oyu yüzde 35, MHP yüzde 17, BDP yüzde 4, SP yüzde 1, kararsız yüzde 8.

-CHP`nin açık ara önde olduğu tek büyük şehir Muğla olurken, AK Parti`nin açık ara önde olduğu iller arasında yüzde 67 ile Şanlıurfa, yüzde 63 ile Konya, yüzde 61 ile Kayseri, yüzde 60 ile Kahramanmaraş, yüzde 52 ile Gaziantep, yüzde 50 ile Van yer alıyor. AK Parti`nin oyu Erzurum`da yüzde 48, Bursa ve Malatya`da yüzde 46, Samsun`da yüzde 45.

AK Parti`nin kalelerinden biri olarak gösterilen Bingöl`ün, AK Parti`nin açık ara önde olduğu iller arasında yer almaması dikkat çekti. 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
HABERLERE YORUM YAPABİLMEK İÇİN ÜYE GİRİŞİ YAPMANIZ GEREKMEKTEDİR.
EMAİL ADRESİNİZ PAROLA
 
GİRİŞ YAP ÜYE OL
BU HABER İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
SON EKLENEN HABERLER
“PANZER SESİ DUYMAK İSTEMİYORUZ!”
Doğu Anadolu Muhtarlar Federasyonu ve Bingöl Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah ...
UYUŞTURUCU YUVALARI YIKILDI
Bingöl’ün Karlıova ilçesinde uyuşturucu bağımlılarının meskeni haline gelen eski...
İŞADAMLARI MALATYA’DAKİ FUARA KATILACAK
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlı...
BESİCİLERE DAMIZLIK TEKE DAĞITILDI
Bingöl’de hayvancılığın daha kaliteli ve yaygın hale getirilmesi amacıyla, besic...
MÜFTÜDEN SEVGİ EVLERİNE ZİYARET
Bingöl İl Müftüsü Mecit Can, Bingöl Sevgi Evlerini ziyaret ederek, çocuklara çeş...
BARAKAZİ’DEN VALİ KÖŞGER’E ZİYARET
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti’li ve DBP’li Belediye Meclis Üy...
Ahmet Davutoğlu Başkanlığındaki AK Parti başarılı olacak mı?
Olacak
Olmayacak
Kararsızım
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.