Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Ocak 2018 Pazar
-0.5 °C Çok Bulutlu

Sütaş yatırımında engelleri kaldırdık

Vali Ali Mantı, SÜTAŞ yatırımının önündeki bütün engellerin kaldırıldıklarını ve firmanın yatırım sürecinin hala devam ettiğini bildirdi. Mantı; “Temennimiz, bu yıl sonuna kadar temel atılmasıdır”

03 AĞUSTOS 2017 PERŞEMBE 01:24
0
1338
0
AA aa
Sütaş yatırımında engelleri kaldırdık

 

Bingöl Valisi Ali Mantı, bir restoranda düzenlenen kahvaltı programında kentteki ulusal ve yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.

“BASIN EN ÖNEMLİ KÖPRÜDÜR”            

Basının devlet ve millet arasındaki en önemli köprü olduğunun altını çizen Vali Mantı, birlikte çalışmanın ve paylaşmanın en doğru yol olduğunu ifade etti.

Gazetecilerin çok önemli ve bir o kadar da zor bir görev yaptığını söyleyen Vali Mantı, herkesin amacının yaşadığı yerde faydalı ve doğru şeyler yapabilmek olduğunu aktardı.

Mantı; " Çok önemli, zor ve sıkıntılı bir göreviniz var. İşinizin tüm zorluğuna rağmen vatandaşların haber alma özgürlüğünü sonuna kadar yapıyorsunuz yapmaya da devam edeceksiniz. Önemli olan Bingöl'de ve Türkiye'deki vatandaşlarımıza güzel bir şekilde ışık tutabilmek. Burada kaldığımız süre içerisinde karşılıklı bilgi alıp vermede sıkıntı yaşayamayacağımızı düşünüyorum. Umarım hepimiz için güzel günler olacak" ifadelerini kullandı.

“BİZİM AÇIMIZDAN İŞ BİTTİ, FİRMA AÇISINDAN BAZI SÜREÇLER VAR”

SÜTAŞ’ın Bingöl’de yapacağı yatırımla ilgili de konuşan Vali Mantı, söz konusu yatırımın doğrudan ve dolaylı istihdam sağlayacağını kaydetti.

SÜTAŞ yatırımının önündeki bütün engellerin kaldırıldığını aktaran Mantı, "Bizim açımızdan iş bitti, firma açısından bazı süreçler var. Tabi o büyük bir yatırım. Kalkınma Bakanlığında kredi süreci ne kadar sürer bilmem ama benim beklentim bu sene en azından bir temel attırılabilir diye düşünüyorum. Her söz vaattir, her söz borçtur. Ümit ediyorum inşallah bu sene olur” dedi.

“KENT MEYDANI EN KISA SÜREDE YAPILACAK”

Hükümet Konağı ve Kent Meydanı projeleri hakkında da bilgi veren Vali Mantı, yeni hükümet konağı proje ihalesinin tamamlandığını açıkladı.

Hükümet konağının yapılacağı arsanın tahsisi konusunda son aşamalara gelindiğini aktaran Vali Mantı, imar işlemlerinin tamamlanmasıyla yapım ihalesini gerçekleştireceklerini ve iki projenin de kısa süre içerisinde tamamlanabileceğini bildirdi.

Mantı; "Aynı yere hükümet konağı yapsak, bu sefer kent meydanı olmuyor. Bingöl'ün ciddi bir kent meydanına ihtiyacı var. Şu ana kadar meydanı olmayan bir şehir görmedim. Bunu negatif anlamda söylemiyorum.  Bingöl'ün bir meydana ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın