Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Şubat 2018 Salı
9.7 °C Çok Bulutlu

Siyasi manevralara tepki göstermemiz gerekir

Özgür-der genel başkanı rıdvan kaya; 10 kasım'da bilinçli bir şekilde iktidarın, atatürkçülüğü popüler bir hale getirmesi kesinlikle her müslümanın karşı çıkması gereken bir durumdur. bu olay bizim için politik bir meseleden ziyade itikadi bir mevzudur. b

04 ARALIK 2017 PAZARTESİ 01:53
0
388
0
AA aa
Siyasi manevralara tepki göstermemiz gerekir

Özgür-Der Bingöl Şubesinin düzenlemiş olduğu seminerde konuşan Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya Siyaset, İktidar ve Müslümanlar başlıklı konuları ele aldı.

Müslümanların yıllarca birçok baskı altında kaldığını iddia eden Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya; “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde İslami sembol taşıyan ve İslami bir yaşantı süren Müslümanlara birçok baskı yapıldı. Yasaklar getirildi. AK parti iktidarı dönemi Müslümanların kendilerini en rahat hissettikleri dönem oldu. Laik seküler kesimin; gezi olayları, çözüm sürecini sabotaj etme çabaları, 2008’de AK Parti’yi kapatma girişimi gibi olayların tezahürü bu saldırılar karşısında İslami kimliğe sahip olan insanları, cemaatleri AK Parti’ye destek vermeye yöneltmiştir ve bu durum da  tabii bir durumdur.  Ancak her Müslümanın hükümetin yaptığı bütün politikaları desteklemesi adalet süzgecinden geçirmeden, AK Parti’nin her tutumunu doğru bulması yanlış bir yol haritasının çizildiğini gösterecektir. Yakın zamandan örnek vermek gerekirse Suriye meselesinde iktidarın  Rusya ile işbirliği yapması kabul edilebilir bir tutum değildir” dedi.

“SİYASİ MANEVRALARA TEPKİ GÖSTERMEMİZ GEREKİR”

Kaya; “Yine, 10 Kasım’da bilinçli bir şekilde iktidarın, Atatürkçülüğü popüler bir hale getirmesi kesinlikle her Müslümanın karşı çıkması gereken bir durumdur. Bu olay bizim için politik bir meseleden ziyade itikadi bir mevzudur.  Bu çerçevede bize düşen bir sorumluluk vardır. Yapılan yanlış siyasi manevralara tepki göstermemiz gerekir. ‘Devletin selameti’ düşüncesi devletin yapmış olduğu birçok adaletsiz ve yanlış yaklaşımları meşru hale getiriyor. Bu hususta Müslümanlar ilkeleri olmayanlar gibi davranamaz. Rabbimizin belirlediği ilkeler çerçevesinde hareket etmemiz gerekir, İlkeli olmanın yanında basiret sahibi olmamız da gerekiyor. Bu iktidarın yıkılıp gitmesini istemiyoruz. Müslümanlar olarak önceden yaşadığımız olaylardan hareketle biliyoruz ki hâli hazırda var olan siyasi yapılardan olan iktidarın alternatifleri Müslümanlar için daha hayırlı değildir. Bu durumda bizim gayemiz var olan yanlışları Allah'ın emrettiği ölçüler çerçevesinde düzeltmektir. Yapmamız gereken asla ilkelerimizden vazgeçmeyip, taviz vermemektir. Özellikle 15 Temmuz'dan sonra vatanseverlik, millilik kavramlarının dayatıldığını görüyoruz oysa bize düşen ‘ben Müslümanlardanım’ diyebilmektir” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
20.02.2018
05:32
Yürüyerek para kazandıran uygulama
Yürüyerek para kazandıran uygulama
iPhone'lar için geliştirilen Sweatcoin uygulaması kullanıcılar yürüdükçe onlara kripto para hediye ediyor.
20.02.2018
05:30
RSV bebekleri tehdit ediyor!
RSV bebekleri tehdit ediyor!
Bu kış kar yağışının az olması ve havaların çok fazla soğumaması, insanların tedbirsizliği ile birleştiğinde virüslerin hızla yayılmasına ve hastalıkların daha uzun sürmesine zemin hazırlıyor. Bu virüslerin çok bilineni grip olsa da, aslında daha bulaşıcı ve yaygın olan RSV (Respiratuar Sinsityal Virus) çok daha tehlikeli görülüyor. Virüs her yaş grubunu tehdit etse de, özellikle yenidoğanlar ve prematüre bebekler en büyük risk grubunu oluşturuyor.
20.02.2018
05:23
Tansiyon ölçen akıllı saat geliyor
Tansiyon ölçen akıllı saat geliyor
Tansiyon ölçmek, tansiyon aletini kolunuza sıkı sıkıya sararak, hava pompalayarak yapılan zahmetli bir iş, ancak Samsung'un akıllı saati bu işi çok daha kolay hale getirecek gibi görünüyor. Söz konusu akıllı saat, klasik tansiyon aletlerinin kullandığı yöntemin aksine, kalp hızı izleyicisine benzer bir teknoloji kullanıyor, bir ışık kaynağı ve ışık alıcısı ile tansiyonunuzu ölçebiliyor.
20.02.2018
05:14
Emekliye yılda 2 defa ikramiye
Emekliye yılda 2 defa ikramiye
Memurların ve emeklilerin bayram ikramiyesi talebi, Mart'ta toplanacak KPDK'da masaya yatırılacak. Memur-Sen, dini bayramlarda 2 bin 62 lira ödenmesini istiyor. SSK ve Bağ-Kur'luların beklentisi de yılda 2 kez 1'er maaş ikramiye.
19.02.2018
20:20
Bitmeden harabeye döndü!
Bitmeden harabeye döndü!
Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde inşası devam eden Kapalı Spor Salonu, tamamlanmadan harabeye döndü.
19.02.2018
20:20
Bir günlüğüne polis oldu
Bir günlüğüne polis oldu
Lenfoma hastası gencin polis olma hayali, Genç İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce gerçekleştirildi. Şapka takılıp telsiz verilen gencin sevinci emniyet mensuplarını duygulandırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın