TARİH : 26 Kasım 2014 Çarşamba 00:48:00 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİHABER GÖNDER
ŞEHİT ÖĞRETMENİN AİLESİNE ANLAMLI ZİYARET : Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 1994 yılında Bingöl karayolunda otobüsten indirilerek PKK tarafından öldürülen öğretmen Hayati Kapukaya’nın ailesini ziyaret etti. KAYIT DIŞI EKONOMİ DEĞERLENDİRİLDİ : Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun (EKK) toplantısında, Onuncu Kalkınma Planı’nda (2014 2018) yer alan öncelikli dönüşüm programlarından; kayıt dışı ekonominin azaltılması programına ilişkin eylem planının değerlendirildiği bildirildi. B.Ü.’YE ‘DİL’ SUÇLAMASI! : Kürt dili tartışmaları üzerinde çalışmalarını sürdüren İbrahim Genç, Kürtçenin önemli şahsiyetlerinden Artuklu Üniversitesi Kürdoloji Müdürü Prof. Dr. Kadri Yıldırım ile birlikte farklı kaynaklardan bilgiler aktardı. Zazaca’nın Kürtçenin bir lehçesi olduğunu ve aksini iddia edenlerin Kürtçeyi kendi içinde ayrıştırma çabalarında olduğunu savunan Genç, Bingöl Üniversitesi’nin Kırmancki (Zazaca)`yi Kürtçe genel dilden ayırma çabası içerisinde olduğunu söyledi. “GERÇEK FAİLLER YAKALANSIN” : Bingöl Emniyet Müdürü ve beraberindekilere yönelik düzenlenen silahlı saldırıyla ilişkisi olduğu iddiasıyla tutuklanan Erhan Şenyuva’nın babası, karanlık olayın aydınlatılması ve gerçek faillerin yakalanmasını istedi. GİDEREK ‘ŞİDDET’LENİYOR : Bingöl’de son iki yılda 144 kadın, şiddet başta olmak üzere çeşitli konularda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne koruma ve barınma başvurusunda bulundu. Başvuruların bu yıl daha da artması dikkatlerden kaçmıyor. “ARAZİ SAHİPLERİ MAĞDUR” : Toplulaştırma çalışmalarıyla ilgili meclis araştırması isteyen HDP Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili Baluken, toplulaştırma çalışmalarının arazi sahiplerini mağdur ettiğini belirterek: “Hiçbir çitçinin arazisini birleştirmemiş, yine dağınık halde bırakmış, hatta daha da küçük parçalara ayırmış bulunmaktadır” dedi. KURBAN: “TÜRKİYE VARLIK VERGİSİ’NE GERİ DÖNDܔ : Murat Vadisi üzerinde yapımı devam eden HES barajlarındaki yolsuzluğu ortaya çıkardığı iddiasıyla işlerinin kapatıldığını öne süren CHP Bingöl İl Başkanı Mustafa Kurban, Türkiye’nin 1944 yılın Varlık Vergisi uygulamalarına geri döndüğünü ifade ederek: “Hukukun olmadığı yere hiçbir yatırımcı gelmez” dedi. KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİ KURULU SEÇİMLERİ YAPILACAK : Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (Bingöl TSO) bünyesinde yapılandırılan İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları seçimi yapılacak. “EĞİTİMİN TEMEL DİREĞİ ÖĞRETMENLERDİR” : ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Vali Taşyapan, eğitim çadırının temelinin öğretmenler olduğunu söyledi. GÜN BOYU SU KESİNTİSİ YAPILACAK : Bingöl Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, heyelan nedeniyle güzergâh değişikli yapılan hattın devreye alınması nedeniyle 26 Kasım 2014 Çarşamba günü, gün boyu su kesintisinin yapılacağı belirtildi.
Ülkü Ocakları başkanı değişti
14-01-2011 08:58
5146
8
Bingöl Ülkü Ocakları İl Başkanlığı`na Emre Solmaz yerine Osman Zeki Baran getirildi.

Bingöl Ülkü Ocakları Başkanlığı’nda görev değişimi gerçekleşti. Emre Solmaz’ın uzun süre başkanlık ettiği Bingöl Ülkü Ocakları Başkanlığı’na Osman Zeki Baran getirildi. 

Bingöl Ülkü Ocakları Başkanı olarak atanan Osman Zeki Baran görevi devralarak, eski yönetime yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Bingöl’de ülkücü gençliğe çok iş düştüğünü, bu güne kadar yapılan çalışmalar mükemmel olsa da yeterli olmadığını anlatan Baran, “Ülkücü gençlik bilmelidir ki milletimiz kurtuluş savaşını ve hükümlü olduğu günleri yaşamaktadır. Artık milletimiz kendini sefaletten ve cehaletten kurtaracak merkezin ve ideolojinin ülkücü hareket olduğunun farkına varmakta ve ülkücü gençlikte bu bilinçle görevini layıkıyla yerine getirmelidir. Bedenen ve fikren kendini çok iyi yetiştirmelidir. Her ülkücü, şahsiyetli ve üstün kimlikli olmalıdır. Konuşurken hitabetiyle, sokakta yürüyüşüyle, ahlakıyla, edebiyle, ticarette dürüstlüğüyle, okulda başarılarıyla, yaşadığı ortamda aranan el üstünde tutulan şahıs olma mecburiyetindedir” dedi.

Bingöl halkını birlik ve beraberliğe davet eden Baran, “Ülkü ocakları bir okuldur. Burada birlik ve beraberliği birlikte kucaklayarak Türkiye Cumhuriyeti’ni yücelteceğiz. O nedenle herkesi bu çatı altında toplanmaya ve Ülkemiz adına bir şeyler üretmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
BU HABER İÇİN SİZ NE DİYORSUNUZ ?
Adınız Soyadınız :
Email Adresiniz :
Başlık :
Güvenlik Kodu 550 karakter kaldı
GÖNDER
SON EKLENEN HABERLER
ŞEHİT ÖĞRETMENİN AİLESİNE ANLAMLI ZİYARET
Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, 1994 yılında Bingöl karayolunda otobüsten indi...
KAYIT DIŞI EKONOMİ DEĞERLENDİRİLDİ
Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nun (EKK) toplantısında, Onuncu Kalkınma Planı’nda (...
B.Ü.’YE ‘DİL’ SUÇLAMASI!
Kürt dili tartışmaları üzerinde çalışmalarını sürdüren İbrahim Genç, Kürtçenin ö...
“GERÇEK FAİLLER YAKALANSIN”
Bingöl Emniyet Müdürü ve beraberindekilere yönelik düzenlenen silahlı saldırıyla...
KURBAN: “TÜRKİYE VARLIK VERGİSİ’NE GERİ DÖNDܔ
Murat Vadisi üzerinde yapımı devam eden HES barajlarındaki yolsuzluğu ortaya çık...
“ARAZİ SAHİPLERİ MAĞDUR”
Toplulaştırma çalışmalarıyla ilgili meclis araştırması isteyen HDP Grup Başkanve...
Ahmet Davutoğlu Başkanlığındaki AK Parti başarılı olacak mı?
Olacak
Olmayacak
Kararsızım
Ali Köseoğlku (MHP Eski İl Bşk.)
01.10.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selahattin Eyybubi Camii`nde kurulmuştur.
H.Sedri Karaarslan (Lokantacı)
30.09.2014
Cenazesi defnedilmiş olup, taziyesi Selim Atala Camii`nde kurulmuştur.
KAMİL KURULAY (26.08.2014)
-
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir.