Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Şubat 2018 Salı
9.7 °C Çok Bulutlu

Vali mantı'dan tanıtım günlerine davet

Bingöl valisi ali mantı, istanbul'da düzenlenecek olan '2. bingöl tanıtım günleri'ne tüm bingöllüleri davet etti.

10 EKİM 2017 SALI 04:25
0
604
0
AA aa
Vali mantı`dan tanıtım günlerine davet

Bingöl Valisi Ali Mantı yaptığı yazılı açıklamada, 11-15 Ekim tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan ‘2. Bingöl Tanıtım Günleri’ne tüm Bingöllüleri davet etti.

Bingöl Tanıtım Günleri için yoğun bir çaba sarf eden, Bingöl’ü daha iyi tanıtmak için mücadele eden Vali Mantı, “İlgili kurum ve kuruluşlarımız, STK’lar ve gönüllü hemşehrilerimizle birlikte Bingöllümüzü daha iyi tanıtmak için yoğun bir çalışma dönemini geride bıraktık. Şimdi beklenen tarih geldi. İlimizin eşsiz güzelliklerini, doğal ürünlerini, damak tatlarını en güzel şekilde tanıtmak için hep beraber fuar alanında olacağız” ifadelerini kullandı.

Açıklamasında, “Böylesi programlar illerin zenginliklerini, el emeklerini, farklı eserlerini sergileyebildiği ulusal ve uluslar arası niteliği olan fırsatlardır” diyen MANTI, şunları söyledi: “Bingöl insanının sıcaklığını ve misafirperverliğini, yüzen adalarımızın hayran bırakan manzarasını, güneşin doğuşundaki bulunmaz estetik lezzeti, şifa kaynağı termallerimizi, artık bir markaya dönüşen kavurmamızı, uluslar arası derecesi olan balımızı ve diğer yöresel mutfak kültürümüzü bire bir tanıtmak ve kendi piyasamızı oluşturmak için tanıtım günleri bir fırsattır. Dışarıda kimseyi bırakmayan bir anlayışla, her Bingöllünün bu fırsatı katma değere dönüştürmek için çaba içerisinde olması lazım. İnşallah ‘2.Bingöl Tanıtım Günleri’ önceki tanıtım günleri programından daha olumlu sonuçlarla ilimizin vizyonuna renk ve derinlik katacaktır”

MANTI, VALİLER TOPLANTISINA KATILACAK

Bingöl Valisi Mantı, 11-12 Ekim tarihlerinde Ankara’da Cumhurbaşkanı, Başbakan ve İçişleri Bakanının katılımlarıyla düzenlenecek olan ‘Valiler Toplantısı’na katılacak. Vali Mantı, Valiler toplantısı nedeniyle ‘2. Bingöl Tanıtım Günleri’nin açılış programına katılamayacağını, tanıtım günlerinin 2. gününde İstanbul’da olacağını duyurdu.

Mantı, açıklamasında şunları kaydetti: “Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın ve Sayın İçişleri Bakanımızın katılımlarıyla 11-12 Ekim tarihinde Ankara’da gerçekleşecek olan ‘Valiler Toplantısı’na katıldıktan sonra bizler de İnşallah İstanbul’da, değerli hemşerilerimizin yanında tanıtım günleri heyecanını birlikte yaşayacağız.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
20.02.2018
05:32
Yürüyerek para kazandıran uygulama
Yürüyerek para kazandıran uygulama
iPhone'lar için geliştirilen Sweatcoin uygulaması kullanıcılar yürüdükçe onlara kripto para hediye ediyor.
20.02.2018
05:30
RSV bebekleri tehdit ediyor!
RSV bebekleri tehdit ediyor!
Bu kış kar yağışının az olması ve havaların çok fazla soğumaması, insanların tedbirsizliği ile birleştiğinde virüslerin hızla yayılmasına ve hastalıkların daha uzun sürmesine zemin hazırlıyor. Bu virüslerin çok bilineni grip olsa da, aslında daha bulaşıcı ve yaygın olan RSV (Respiratuar Sinsityal Virus) çok daha tehlikeli görülüyor. Virüs her yaş grubunu tehdit etse de, özellikle yenidoğanlar ve prematüre bebekler en büyük risk grubunu oluşturuyor.
20.02.2018
05:23
Tansiyon ölçen akıllı saat geliyor
Tansiyon ölçen akıllı saat geliyor
Tansiyon ölçmek, tansiyon aletini kolunuza sıkı sıkıya sararak, hava pompalayarak yapılan zahmetli bir iş, ancak Samsung'un akıllı saati bu işi çok daha kolay hale getirecek gibi görünüyor. Söz konusu akıllı saat, klasik tansiyon aletlerinin kullandığı yöntemin aksine, kalp hızı izleyicisine benzer bir teknoloji kullanıyor, bir ışık kaynağı ve ışık alıcısı ile tansiyonunuzu ölçebiliyor.
20.02.2018
05:14
Emekliye yılda 2 defa ikramiye
Emekliye yılda 2 defa ikramiye
Memurların ve emeklilerin bayram ikramiyesi talebi, Mart'ta toplanacak KPDK'da masaya yatırılacak. Memur-Sen, dini bayramlarda 2 bin 62 lira ödenmesini istiyor. SSK ve Bağ-Kur'luların beklentisi de yılda 2 kez 1'er maaş ikramiye.
19.02.2018
20:20
Bitmeden harabeye döndü!
Bitmeden harabeye döndü!
Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde inşası devam eden Kapalı Spor Salonu, tamamlanmadan harabeye döndü.
19.02.2018
20:20
Bir günlüğüne polis oldu
Bir günlüğüne polis oldu
Lenfoma hastası gencin polis olma hayali, Genç İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce gerçekleştirildi. Şapka takılıp telsiz verilen gencin sevinci emniyet mensuplarını duygulandırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın