Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Şubat 2018 Pazartesi
12 °C Açık

Yasin börü genç'te anıldı

​hüda par genç ilçe teşkilatı, 3 yıl önce 6-8 ekim tarihlerinde diyarbakır'da kurban eti dağıttıkları sırada öldürülen yasin börü ve arkadaşlarını andı.

10 EKİM 2017 SALI 23:39
0
513
0
AA aa
Yasin börü genç`te anıldı

6-8 Ekim 2014 tarihinde Diyarbakır’da kurban eti dağıttıkları sırada öldürülen Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Hüseyin Dakak ve Riyad Güneş HÜDA PAR Genç İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen programa anıldı. Programda ayrıca 6-8 Ekim saldırılarının devamında Bingöl’ün Karlıova ilçesinde hayatını kaybeden Cengiz Tiryaki ile Fethi Yalçın da unutulmadı.

HÜDA PAR Genç İlçe Başkanlığının parti binasında düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından şehitlerin hayatlarını konu alan sinevizyon gösterimi yapıldı.

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı, burada yaptığı konuşmada Yasin Börü ve arkadaşlarının Kürt olduğuna vurgu yaparak katliamın etnik kimlikle ilgisinin olmadığını söyledi.

Tasalı, "Yasin Börü ve arkadaşları tıpkı Hz. Hüseyin gibi Yahudi ve Hıristiyanlar tarafından değil, zalim kardeşleri tarafından vuruldu. Yasin ve arkadaşları Kobanililere, Suriyelilere ve muhacirlere kurban eti dağıtırken onların dini, mezhebi ve milliyetine bakmadan ulaştırdı. Onlar; gelenleri muhacir, mazlum ve mağdur olarak görüp yardım götürüyorlardı ” dedi.

Yasinlerin misyonunu unutmayacaklarının altını çizen Tasalı, "Şehitler, omuzlarımızda büyük bir yük bıraktılar. Hz Hüseyin’i, Hz Hamza’yı unutmadığımız gibi. Habil’i unutmadığımız gibi. Biz bu kardeşlerimiz de unutmayacağız. İnşallah yaşadığımız müddetçe ilelebet kalbimizde onlar hep var olacaklardır. Tarih onları yazacak, yeni nesillere de aktaracaktır.  Bize bıraktıkları bu misyonun, bu vizyonun üzerinde durmamız gerekiyor. Tıpkı onlar gibi nerede bir mazlum, mağdur, aç, sefil, kimsesiz varsa onlara el atıp, yardım götürmemiz gerekiyor.  Şeytanın aldattığı bir kardeşimiz varsa onun ellerinden tutmamız gerekiyor. Onu camiye götürmemiz lazım, ona kitabı, Peygamberi anlatmamız lazım. Çünkü bu kardeşlerimiz de bu işi yapıyordu. O gencecik yaşlarında bu işin peşinde koşuyorlardı” diye konuştu. (İLKHA)

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın