Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Ocak 2018 Pazar
-0.5 °C Çok Bulutlu

Yem fiyatı düşsün yerli tüketilsin

Ucuz et konusunda önemli bir noktaya dikkat çeken koçakelçi; esk'nın market zincirlerine verdikleri et, ithaldir. toplumda ithal ete karşı her zaman bir güvensizlik hissetmiştir ve bu yüzden etin ucuzlaması satışlarımızı etkilemedi. esk'nın kasapları indir

10 KASIM 2017 CUMA 21:44
0
487
0
AA aa
Yem fiyatı düşsün yerli tüketilsin

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kıymanın 29 lira kuşbaşının ise 31 lira olduğunu açıklamasının ardından Et ve Balık Kurumları, 81 ilde şubeleri bulunan A101 ve BİM marketler zincirinde etin belirlenen fiyatlarda satılmaya başladığını açıklamıştı.

Yapılan bu değişimin ardından vatandaşlar, kasaplarda et fiyatlarında herhangi bir düşüşün yaşanıp yaşanmayacağını bekledi ancak kasaplar, “yem fiyatlarında indirim olmazsa et fiyatlarında düşüş yaşanmaz” dedi.

“KASAPLAR TEŞVİK EDİLMELİ”

Uzun yıllarda kent merkezinde kasap olan Mehmet Koçakelçi, marketler zincirlerinde satılan etin ithal olduğunu anımsatarak, vatandaşın ithal ete karşı güvensiz olduğunu kaydetti. Koçakelçi; “Et ve Balık Kurumu’nun marketler zincirlerine verdikleri et, dışardan ithal edilen et. Bizim insanlarımız zaten ithal ete karşı her zaman bir güvensizlik hissetmiştir. Et ve Balık Kurumlarının kasapları indirme teşvik etmesi için canlı kesim fiyatlarını ya da yem fiyatlarını indirmesi gerekiyor. Marketler zincirlerine verilen düşük bütçeli etler, kasapları etkilemiyor” dedi.

SATIŞLARIMIZDA GERİLEME YOK!

Yapılan değişimin daha önceden de olduğunu belirten Koçakelçi; “Market zincirlerine vermiş oldukları fiyatlar zaten kombinelerinde vardı. Yeni bir şeyden bahsetmiyoruz. Bu çalışma maddi imkansızlıklardan 200 gram et almak isteyen insanları rahatlatabilir ama onlarda ithal ete ne kadar güveniyor bilemiyoruz. Bu çalışmadan dolayı bizim işlerimizde herhangi bir gerileme yaşanmadı ve biz ette düşüşü ancak yem fiyatlarının düşmesiyle sağlayabiliriz aksi halde mümkün değil”  diye konuştu.

“FİYATLARIN DÜŞMESİ OLUMLU ETKİ YARATIR”

Kasap Mehmet Koçakelçi, yem fiyatlarının düşmesiyle besiciden alınacak olan canlı hayvanda da düşüşün yaşanacağını ve vatandaşların kasaplardan eti daha ucuza alacağını söyledi. Koçakelçi ; “ Et fiyatlarının düşmesini bizlerde isteriz. Vatandaşlarımız daha uygun fiyata et alırsa bizim de kazancımız haliyle artar” dedi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın