Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Ocak 2018 Pazar
-0.5 °C Çok Bulutlu

Yeni il başkanı kim olacak?

Kongre sürecine giren AK Parti'de hedef, 2019 seçimlerine güçlü bir yapıyla girmek. Süreçle birlikte Bingöl'de de gözler, değişecek isimlere çevrilirken, özellikle il teşkilatında büyük bir değişimin olacağı belirtiliyor ancak odak soru; “Yeni bir isim olmalı ancak bu kişi kim olacak?”

28 TEMMUZ 2017 CUMA 01:48
0
3386
6
AA aa
Yeni il başkanı kim olacak?

Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminin hayata geçmesiyle AK Parti Genel Başkanlık koltuğuna oturan ve ilk söyleminde teşkilatlardaki yorgunluğa dikkat çekerek büyük bir değişim olacağı açıklamasını yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu beyanlarının ardından başlayan yenilenme sürecinde ilk adımlar atılıyor.

Yakın süreçte başlayacak teşkilat seçimleriyle yenilenme sürecine girecek olan AK Parti’de hedef, 2019 seçimlerine güçlü bir yapıyla girmek. Başlayan süreçle birlikte Bingöl’de de gözler, değişecek isimlere çevrilirken, özellikle il teşkilatında büyük bir değişimin olacağı belirtiliyor.

ERDOĞAN’DAN “BİZ ALMADAN ONLAR İSTİFA ETSİNLER” İMASI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup toplantısında Davalarına zarar verenleri uyarmış ve gerekli adımı kendilerinin atmasını istemişti. Erdoğan; “Teşkilatlar, belediyeler eğer 'bizim dava' idrakiyle hareket etmiyorsa bize zarar veriyor demektir. Zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyorum. Kusura bakmasınlar, biz uyarmadan kendileri bu uyarıyı yapsınlar ve adımı da atsınlar. Zira artık yanlışlara, hele hele bedeli ödenemeyecek yanlışlara tahammülümüz yok. Çünkü 2019 kırılma noktasıdır, bunu böyle bilesiniz. Parlamenter demokraside bizim için seçim kazanmak leblebi çekirdekti. Ama biz şimdi hedefi büyük koyduk. Bu hedefte yüzde 50 artı bir almak durumundasın” şeklinde uyarılarda bulunmuştu.

ÜNAL: “KONGRE SÜRECİ BAŞLIYOR”

Dün, Erdoğan Başkanlığında Bakanlar ve Milletvekilleriyle gerçekleştirilen sürpriz AK Parti toplantısı öncesinde gündemini ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Merkezi’nde AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal: "Kongre süreci başlıyor. Sürece ilişkin milletvekillerinin kendi seçim bölgelerindeki çalışmalara dönük bazı değerlendirmeler ve müzakereler gerçekleştirilecek. Meclis'in önümüzdeki hafta çalışmayacak olması, grup toplantısının da önümüzdeki hafta yapılmayacak olması nedeniyle bu toplantıya gerek görüldü" dedi.

BİNGÖL’DE DEĞİŞİM BEKLENTİSİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın açıklamaları ve hızlanan süreçle birlikte gözler, yeniden teşkilatlara çevrildi.
Halkla ilişkilerde zayıf kaldığı, kucaklayıcı ve toplumsal sorunların çözümünde etkin olamadığı, vizyoner yapısı bulunmadığı ve benzeri birçok konudaki eleştirileriyle sık sık gündeme gelen AK Parti Bingöl Teşkilatı’nda değişimin gerekli ve kaçınılmaz olduğu kanaati her geçen gün daha da güçlü dillendirilirken, yeni teşkilatın da kapsayıcı, vizyoner ve kucaklayıcı bir yapıda olması gerekliliği vurgulanıyor.

TEŞKİLATLAR KİŞİLERE ENDEKSLENEMEZ!

Her seçim döneminde halkın Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisinin semeresini yedikleri belirtilen ve kendilerince güçlü bir başarı ortaya koymadıkları düşünülen il teşkilatında değişimin gerekliliğine çekilen dikkatin yanı sıra, yeni kurulacak teşkilat yapısında kamuoyunca sevilen, sözüne itibar edilen, sistemli çalışabilen ve halkın güven duyduğu isimlerin bulunması isteniyor.

“Elde edilecek başarılarda teşkilatın katkısı da olmalı” görüşüne sık vurgu yapılırken, teşkilatların sürekli aynı isimlerden oluşturulmasının da AK Parti’nin “yenilikçi” yapısıyla ters orantılı olduğu ifade ediliyor.

DAVAYA GÜÇ KATMALI, ‘ADAMCILIK’ OLGUSU OLMAMALI!

Yeni süreçle birlikte özellikle İl Başkanı olmayı düşünen isimlere dair birçok iddia bulunurken, kimlerin sürece dahil olup olmayacağı henüz netleşmedi ancak kamuoyunda birçok isim de telaffuz ediliyor. İsmi duyulmayan ancak sürece dahil olması beklenen bazı isimlerin de bulunduğu ifade ediliyor.

Ancak AK Parti’ye gönül vermiş birçok isim, yeni süreçte tribünlere oynayan değil, davaya güç katacak bir ekibin oluşması istediğinde. Yereldeki sorunlarda seçilmişler ve atanmışlarla istişare edilip çözümü katkı sunulabilen, toplumsal ve küresel olaylarda tavrını ortaya koyabilen, halkla daha güçlü iletişimi bulunan ve her kademesinde işinin ehli kişilerin yer alması istenilen yeni teşkilatın belirlenmesinde “benim adamım” mantığından uzak, profesyonel bir yapılanma olması da arzu ediliyor.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
selim selim (@Misafir_20348)
28 Temmuz 2017 Cuma 15:33
Kucaklayıcı olmayan , toplumsal sorunların çözümümde çok çok yetersiz kalan, hatta sizin bahsettiğiniz benzeri konularda sık sık eleştrilere maruz kalan dibe vurmuş bir belediye var. kötü ve başarısız yönetimden bahsediyorsunuz .soruyorum size bingöl tarihinin en kötü belediyecilik dönemini yaşıyor bunu bir defa kaleme aldınız mı,yazıya döktünüz mü? toplum adına yaşanabilir bir bingöl adına bir çok sorun varken siz neden sadece görmek istediğinizi yazıyorsunuz ..

Edötor Notu: Yapmış olduğunuz diğer yorumlar, aynı İP adresinden farklı kod isimler kullanılarak yazıldığı için silinmiştir. İyi günler dileriz.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Abdulaziz BURKAY (@Misafir_20347)
28 Temmuz 2017 Cuma 12:08
Merkezci olamayan bölgeci olan bir yapılanmayla nasıl bir yönetim olur anlatmayacam.
Tek kelime ile Bingölde Tarafsız bir yönetim İl Merkezinden Olmalı İlçelerden olunca olacak olan budur gerisi fasa fiso...
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21215)
29 Aralık 2017 Cuma 20:35
@Misafir Kullanıcı Efendiler beyler deyerli bingölümüzün güzide siyasetçileri ülkemizin kurtarıcısı sayın CUMHURBAŞKANİMIZ RECEP TAYİP ERDOĞAN yönetiminde ADALET VE KALKINMA PARTİSİ Bingölümüze il baskanı sececek 15 yılını Doğru yol partisinde merkez ilce başkkanlıgı yapmıs durust siyasetçi dürüst kişiliği insan onurunu ön planda tutan adam gibi ada YILMAZ BEYKONDU YOLUN ACIK ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN .RECEP BURULDAY
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21061)
27 Aralık 2017 Çarşamba 19:01
@Abdulaziz BURKAY Evet çok doğru ADALET VE KALKINMA PARTİSİ bingöl il başkanı bingol merkezden olmalı mesela adaylar hepsi pırıl pırıl ama içlerinde öyle biri varki 15 yılinı DOĞRU YOL PARTİSİ merkez ilçe başkanlıği yapmış siyasi tecrübesiyle beyefendiliğiyle dürürüst kişiliğiyle başarılı olacağına inandığımız tek insan Yılmaz BEYKONDU
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
İsmail (@Misafir_20346)
28 Temmuz 2017 Cuma 11:21
Bir haber yaparken önce o teşkilatın seçimlerde ve Refarandum ki çalışmalarına bakın.Gecesini gündüzüne katıp çalmadık kapı gitmedik köy bırakmayan Türkiye de ilk 10 a giren ve bölgesinde ki sıkıntılara rağmen her zaman devletinin yanında olan Bingöllülere ayıp etmiyor musunuz.Görev değişiklikleri elbet olur ama şimdiden bir takım çıkarlar için haber niteliği taşımayan ve içi boş söylemlerle kamuoyu oluşturmaya çalışmakta, yapmaya çalıştığınız gazeteciliğin bir ürünü.Siz bu haberleri yapa durun İftira ile düzen kurulamayacağını öğreneceksiniz
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Ali AY (@Misafir_20344)
28 Temmuz 2017 Cuma 10:35
Şunu ifade edeyim ben AKPli değilim 5 kez kendilerine oy verdim ülkücüyüm ama ne yazıkki bingölde mevcut siyaset iflas etmiştir.Bakın yazıyorum burya önümüzdeki dönem MHP AKP BDP birer vekil bu ilde çıkaracaklardır il başkanın kim olduğu önemli değil önemli olan kafa kafa yani baş
mevcutlar ile hiç bir yol alamazsınız
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın