Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Ağustos 2019 Pazar
°C

20 yıllık gelenek!

Bingöl merkeze bağlı Garip köyünde, 20 yıllık Kurban Bayramı geleneği bu yıl da sürdü. Maddi durumu iyi olan köylüler tarafından alınan kurbanlıklar, köy meydanında kesilip, her eve eşit şekilde dağıtıldı.

14 AĞUSTOS 2019 ÇARŞAMBA 22:22
5
1076
3
AA aa
20 yıllık gelenek!

Garip köyünde, her eve kurban eti girmesi için 20 sene önce başlatılan gelenek bu yıl da sürdürüldü. Maddi durumu iyi olan köylülerin satın aldıkları kurbanlıklar, Kurban Bayramı'nın 2'nci gününde köy meydanında kesildi. Ardından, köydeki her eve eşit olarak dağıtıldı.

Köy muhtarı Veysel Ketenalp, bu geleneği 20 yıldır sürdürdüklerini ifade ererek, bu gelenekle birlikte kurbanlık etini adaletli bir şekilde dağıtmayı sağladıklarını söyledi. Köy sakinlerinden Yunus Erkan ise bu geleneği yaygınlaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_48767)
16 Ağustos 2019 Cuma 10:17
abi bu ortam pek hijyen görünmüyor gibi :(
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_48726)
15 Ağustos 2019 Perşembe 09:31
pek adaletli olduğu söylenemez. sayın erkana sorar mısınız köyde yaşamadığı halde köy sakinlerindenmiş gib verdiği akrabaları var mı? yada bir eve şehirde yaşayan çocuklarda dahil edilip ihtiyaçlı olmadıkları halde kurban etleri verilmiş mi?
Beğendim (2) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_48818)
18 Ağustos 2019 Pazar 20:32
@Misafir Kullanıcı Merhaba;
Dağıtılan et köy hanesine kayıtlı kişilere ve kurban kesen vatandaşa 1 pay verilmek üzere dağıtılır. Bu karar sayın ERKAN Tarafından alınan bir karar değildir. Köy muhtarı ve köy hanesinin rızası ile yapılan bir işlemdir. Dışardan nifak sokulmamasını tercih ederim... Kafasında soru işareti olan adres belli sorup soruşturabilir.
Saygılarımla
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın