Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Şubat 2018 Perşembe
6 °C Çok Bulutlu

Ailelere büyük görevler düşüyor

Gençliği olumsuz etkileyen kötü alışkanlıkların arttığına dikkat çeken Molla Mehdin Sevinç, iyi bir gençliğin yetişmesi için ailelere büyük görevler düştüğünü söyledi.

12 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ 21:08
0
822
0
AA aa
Ailelere büyük görevler düşüyor

Molla Mehdin Sevinç, iyi ve sağlıklı bir gençliğin yetişmesi için ailelere büyük görevler düştüğünü belirterek, ailelere çocukları konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Toplumu ifsad eden birçok etkenin olduğunu belirten Sevinç, özellikler gençlere yönelik çok büyük tehlikelerin söz konusu olduğunu söyledi.

Sevinç, “Sigara başta olmak üzere, uyuşturucu gibi kötü, zararlı alışkanlıklar çok fazla kullanılıyor. Uyuşturucu kullanma yaşı 11 ve 12 yaşa indi. Toplum olarak dikkat etmemiz lazım. İslami bir toplumda yaşayan Müslümanlar olarak kötü olan her şeyden uzak durmamız lazım. Mademki Müslümanız, o halde İslam'ın kaide ve kurallarına uymak zorundayız” dedi.

“Kötülüklerin çoğaldığı toplumdan ne beklenebilir” diyen Sevinç, sözlerine şöyle devam etti: “Çocuklarımıza okulda ne verildiyse onu alıyorlar. Çocuk, okuldan eve geldiğinde zamanını bilgisayar ve televizyon başında geçiriyor. Biz çocuklarımıza iyi bir eğitim veremiyoruz ondan.  Geleceğimiz olan çocuklarımız konusunda Allah korusun pişman olmamak için onları iyi yetiştirmek için gayret sarf etmemiz lazım.”

“Çocuklarımızı topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmemiz lazım”

İnsanın ilk eğitiminin aileden başladığını belirten Sevinç, “Maalesef şu an aileler çocukları üzerinde durmuyor.  Okuldan çıkan çocuklara baktığınızda, davranışlarından korkarsınız. Bu da şundan kaynaklanıyor. Allah korkusunu iyi manada verememişiz, insan sevgisini öğrenememişizdir. Çocuk, aile mektebinde bir şeyler alamamış ise okul da aldığı eğitim ile başarılı olması yeterli değildir.” dedi.

“Ağaç yaş iken eğilir” sözünü hatırlatan Sevinç, ailelerin çocuklarını iyi bir eğitimle topluma yön veren bir nesil haline getirmesi gerektiğini söyledi.  (İLKHA)

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
22.02.2018
07:03
Türkiye`de kuruluyor!
Türkiye'de kuruluyor!
2011 yılında gündeme gelen ve 47 ülkedeki 880 milyon insanı doğrudan ilgilendiren Teknoloji Bankası'nda sona gelindi. Birleşmiş Milletler'in öncülüğünde Türkiye'nin ise ev sahipliğinde Gebze'de bu yıl içerisinde kurulması planlanan banka pek çok açıdan dokunulmaz olacak.
22.02.2018
07:02
27 ülke, Türkiye için gayri resmi toplanacak
27 ülke, Türkiye için gayri resmi toplanacak
Avrupa Birliği'nin (AB) 27 üye ülkesinin liderlerinin 23 Şubat'ta yapılacak gayri resmi zirvede, Türkiye'nin Akdeniz'deki eylemlerini ele alacağı belirtildi.
22.02.2018
07:00
Uzaktan Komutalı Tanksavar Kulesi
Uzaktan Komutalı Tanksavar Kulesi
Yerli imkanlarla geliştirilen Uzaktan Komutalı Tanksavar Kulesi (UKTK), tekerlekli ve paletli zırhlı araçlara entegre edilebiliyor. Kule, Kornet veya Mızrak tanksavar füzelerinin kullanımına göre iki ayrı konfigürasyonda sunulmakta.
22.02.2018
06:57
Türkiye`ye tahsis edilmişti! Hedef 5 milyon
Türkiye'ye tahsis edilmişti! Hedef 5 milyon
Sudan hükümetinin, Türkiye'nin Sevakin Adası'nı restore etmesinin ardından ülkeye gelecek turist sayısını yıllık 5 milyona çıkarmayı hedeflediğini duyurdu
21.02.2018
23:07
Bere ve boyunluk ördüler!
Bere ve boyunluk ördüler!
Bingöl'de kadınlar, Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik için bere ve boyunluk ördü.
21.02.2018
23:06
Sizin için ettiğim dualar içinizi ısıtsın
Sizin için ettiğim dualar içinizi ısıtsın
Bingöl'de ilkokul öğrencileri, Afrin'de terör örgütlerine yönelik yürütülen operasyonda görev alan Mehmetçik için mektup yazdı. İlkokul 4. sınıf öğrencisi Cemre Yalçın'ın mektubundaki (O soğuklarda üşürken, sizin için ettiğim dualar içinizi ısıtsın) sözleri protokolü duygulandırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın