Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Şubat 2019 Çarşamba
6.7 °C Açık

Ailelere büyük görevler düşüyor

Gençliği olumsuz etkileyen kötü alışkanlıkların arttığına dikkat çeken Molla Mehdin Sevinç, iyi bir gençliğin yetişmesi için ailelere büyük görevler düştüğünü söyledi.

12 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ 22:08
0
1206
0
AA aa
Ailelere büyük görevler düşüyor

Molla Mehdin Sevinç, iyi ve sağlıklı bir gençliğin yetişmesi için ailelere büyük görevler düştüğünü belirterek, ailelere çocukları konusunda önemli uyarılarda bulundu.

Toplumu ifsad eden birçok etkenin olduğunu belirten Sevinç, özellikler gençlere yönelik çok büyük tehlikelerin söz konusu olduğunu söyledi.

Sevinç, “Sigara başta olmak üzere, uyuşturucu gibi kötü, zararlı alışkanlıklar çok fazla kullanılıyor. Uyuşturucu kullanma yaşı 11 ve 12 yaşa indi. Toplum olarak dikkat etmemiz lazım. İslami bir toplumda yaşayan Müslümanlar olarak kötü olan her şeyden uzak durmamız lazım. Mademki Müslümanız, o halde İslam'ın kaide ve kurallarına uymak zorundayız” dedi.

“Kötülüklerin çoğaldığı toplumdan ne beklenebilir” diyen Sevinç, sözlerine şöyle devam etti: “Çocuklarımıza okulda ne verildiyse onu alıyorlar. Çocuk, okuldan eve geldiğinde zamanını bilgisayar ve televizyon başında geçiriyor. Biz çocuklarımıza iyi bir eğitim veremiyoruz ondan.  Geleceğimiz olan çocuklarımız konusunda Allah korusun pişman olmamak için onları iyi yetiştirmek için gayret sarf etmemiz lazım.”

“Çocuklarımızı topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmemiz lazım”

İnsanın ilk eğitiminin aileden başladığını belirten Sevinç, “Maalesef şu an aileler çocukları üzerinde durmuyor.  Okuldan çıkan çocuklara baktığınızda, davranışlarından korkarsınız. Bu da şundan kaynaklanıyor. Allah korkusunu iyi manada verememişiz, insan sevgisini öğrenememişizdir. Çocuk, aile mektebinde bir şeyler alamamış ise okul da aldığı eğitim ile başarılı olması yeterli değildir.” dedi.

“Ağaç yaş iken eğilir” sözünü hatırlatan Sevinç, ailelerin çocuklarını iyi bir eğitimle topluma yön veren bir nesil haline getirmesi gerektiğini söyledi.  (İLKHA)

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
20.02.2019
05:54
Gıda israfına milli çözüm
Gıda israfına milli çözüm
Ülkemizde yıllık gıda israfı 214 milyar lirayı aşıyor. Yaşanan bu durum alanla ilgili çok acil olarak önlem alınmasını zorunlu kılıyor. Türkiye'de üretime başlayan SRST firması tamamı yerli imkanlarla üretilen ve 300 kg gıda atığını, 24 saat gibi kısa bir sürede geri dönüşüme kazandırıyor. Besin kalitesi yüksek sulama suyu ve organik içerikli gübre olarak sağlanan dönüşümle, çöplerin taşınma maliyeti ve depolama sorunu da ortadan kalkıyor.
20.02.2019
05:53
Kredi alacaklar dikkat! Bugünden itibaren değişti
Kredi alacaklar dikkat! Bugünden itibaren değişti
Bankalar, 500 milyon lira ve üzerindeki miktarlarda kredi alan müşterilerinden isteyecekleri belgelere ek yapıldı.
20.02.2019
05:52
Yargıtay`dan doktorlarla ilgili emsal olacak karar
Yargıtay'dan doktorlarla ilgili emsal olacak karar
Yargıtay 15. Hukuk Dairesi, İzmir'de genel cerrahi uzmanı tarafından gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatının ardından iyileşmeyen hastanın şikayetini haklı bularak, ilgili doktoru ve hastaneyi sorumlu tuttu.
20.02.2019
05:51
Dolardaki dalgalanmaya emeklilik freni
Dolardaki dalgalanmaya emeklilik freni
Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, emeklilik fon büyüklüğünün 95 milyar liradan 300 milyar liraya çıkarılmasıyla döviz kurlarındaki dalgalanmanın azalacağını belirtti. Sincek, Sermaye piyasalarımıza derinlik gelecek. Altyapı yatırımları ve girişim sermayelerine emeklilik fonlarımız yatırım yapacak dedi.
19.02.2019
20:45
Hayvanların Telef Olmasına Vicdanımız El Vermiyor
Hayvanların Telef Olmasına Vicdanımız El Vermiyor
Karlıova ilçesinde yıllardır kangren haline gelen sahipsiz hayvanlar meselesi kaymakamın desteğiyle çözüme kavuşuyor.
19.02.2019
20:45
Hepimizi gururlandırdı
Hepimizi gururlandırdı
Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; Öğrencilerimizin Ulusal çapta elde ettikleri sportif başarılar bizi son derece memnun etmekte ve gururlandırmaktadır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın