Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Nisan 2018 Cumartesi
13.7 °C Çok Bulutlu

Amacımız helal kazanç elde etmeniz

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; Örgün eğitim kapsamından çıkmış olan ve üreterek helal kazanç sağlamak isteyen mahalle ve köylerdeki ev hanımlarımıza, günümüzde en önemli rol model Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde kurs açan usta öğreticilerimizdir dedi.

16 NİSAN 2018 PAZARTESİ 00:32
0
485
0
AA aa
Amacımız helal kazanç elde etmeniz

Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından hazırlanan ‘Mahallenin Mimarlarına Dokun Toplumu İmar Et' Projesi açılış toplantısı düzenlendi.

Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapılan açılış programına İl Milli Müdürü Kadri Engin, AR-GE birim koordinatörleri ve Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki Usta öğreticiler katıldı.

Açılış toplantısında konuşan Engin, projenin amacının Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kurs açan usta öğreticilere mesleki ve kişisel gelişim boyutlarıyla desteklenmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Engin; “Örgün eğitim kapsamından çıkmış olan ve üreterek helal kazanç sağlamak isteyen mahalle ve köylerdeki ev hanımlarımıza günümüzde en önemli rol model Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde kurs açan siz usta öğreticilerimizdir. Bu projemiz kapsamında yürütülecek tüm çalışmaları planlamak ve koordine etmek amaçlı 4 rehber öğretmenimiz ve 1 AR-GE birim üyemizden oluşan toplam 5 kişilik bir proje yürütme ekibi oluşturulmuştur. Öncelikle bu yürütme ekibimiz Halk Eğitim Merkezimizde kurs vermeden önce Hizmet içi Eğitim kapsamında kişisel gelişim bağlamında belirlenen 6 kursun eğitmeni alacaktır. Sonrasında 6'şar hafta süreyle yürütme ekibimiz tarafından siz usta öğreticilerimize yönelik kişisel gelişim kursları verilecektir. Eğitim öğretim anlamında öğrencilerimizin yetiştirilmesi açısından bizlere düşen görevler olduğu gibi, siz usta öğreticilerimize de hem bir veli, hem bir anne, hem bir usta öğretici hem de öğrencilerimizin velilerine hitap eden kişiler olarak sizlere de görevler düşmektedir. Sizlerden beklentimiz ilimizin eğitimi adına başlattığımız bu projemiz ile elde ettiğiniz bilgileri öğrenci velilerimiz yani kursiyerleriniz ile paylaşmanızdır” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
20.04.2018
21:43
Yılmaz, 3 dönem kuralına takıldı!
Yılmaz, 3 dönem kuralına takıldı!
Tüm Türkiye'de olduğu gibi Bingöl'de de aday adaylık süreci başlarken, mevcut AK Parti Milletvekili Cevdet Yılmaz'ın 3 dönem potasına takıldığı ve aday olup olmayacağının merak konusu olduğu görüldü.
20.04.2018
21:37
Sözde Sorumlu Öldürüldü
Sözde Sorumlu Öldürüldü
Bingöl'de düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirilen 2 kadın teröristten birinin, Gri kategoride aranan sözde Ahmed eyaleti Beşli Yürütmede görevli YJA-Star sorumlusu Sema kod adlı Zühre Yariç olduğu tespit edildi.
20.04.2018
21:36
Kayalıklar için önlem alınacak
Kayalıklar için önlem alınacak
Bingöl'ün Solhan ilçesinde bulunan Badem kayalıklarının riskli olduğunu gerekçesiyle önlem alınacağı öğrenildi.
20.04.2018
21:36
Mantık, İslami İlimlerin Vazgeçilmez Parçasıdır
Mantık, İslami İlimlerin Vazgeçilmez Parçasıdır
Yakın Doğu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde düzenlenen Gazalî'nin Felsefi Sistemi Konferans'ında konuşan Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Mantık, diğer ilimlerde olduğu gibi İslami ilimlerin de vazgeçilmez parçası olmuştur dedi.
20.04.2018
21:35
Göçerlerin serüveni başladı
Göçerlerin serüveni başladı
Her yıl havaların ısınmasıyla beraber güneyden kuzeye doğru göç eden göçerlerin bu yılki göç serüveni başladı. Göçerler başta Bingöl olmak üzere çevre kuzey ilçelerini de akın göç etmeye başladı.
20.04.2018
21:34
İnsanoğlunun tek bir Anne Ve Babadan Kanıtlanmıştır
İnsanoğlunun tek bir Anne Ve Babadan Kanıtlanmıştır
Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Erdoğan, İnsanın evrim geçirdiğine dair hiçbir kanıt yoktur ama insanoğlunun tek bir anne ve babadan geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın