Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Ocak 2019 Pazar
-12.4 °C Az Bulutlu

Amacımız helal kazanç elde etmeniz

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; Örgün eğitim kapsamından çıkmış olan ve üreterek helal kazanç sağlamak isteyen mahalle ve köylerdeki ev hanımlarımıza, günümüzde en önemli rol model Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde kurs açan usta öğreticilerimizdir dedi.

16 NİSAN 2018 PAZARTESİ 00:32
0
728
0
AA aa
Amacımız helal kazanç elde etmeniz

Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi tarafından hazırlanan ‘Mahallenin Mimarlarına Dokun Toplumu İmar Et' Projesi açılış toplantısı düzenlendi.

Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapılan açılış programına İl Milli Müdürü Kadri Engin, AR-GE birim koordinatörleri ve Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki Usta öğreticiler katıldı.

Açılış toplantısında konuşan Engin, projenin amacının Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kurs açan usta öğreticilere mesleki ve kişisel gelişim boyutlarıyla desteklenmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Engin; “Örgün eğitim kapsamından çıkmış olan ve üreterek helal kazanç sağlamak isteyen mahalle ve köylerdeki ev hanımlarımıza günümüzde en önemli rol model Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde kurs açan siz usta öğreticilerimizdir. Bu projemiz kapsamında yürütülecek tüm çalışmaları planlamak ve koordine etmek amaçlı 4 rehber öğretmenimiz ve 1 AR-GE birim üyemizden oluşan toplam 5 kişilik bir proje yürütme ekibi oluşturulmuştur. Öncelikle bu yürütme ekibimiz Halk Eğitim Merkezimizde kurs vermeden önce Hizmet içi Eğitim kapsamında kişisel gelişim bağlamında belirlenen 6 kursun eğitmeni alacaktır. Sonrasında 6'şar hafta süreyle yürütme ekibimiz tarafından siz usta öğreticilerimize yönelik kişisel gelişim kursları verilecektir. Eğitim öğretim anlamında öğrencilerimizin yetiştirilmesi açısından bizlere düşen görevler olduğu gibi, siz usta öğreticilerimize de hem bir veli, hem bir anne, hem bir usta öğretici hem de öğrencilerimizin velilerine hitap eden kişiler olarak sizlere de görevler düşmektedir. Sizlerden beklentimiz ilimizin eğitimi adına başlattığımız bu projemiz ile elde ettiğiniz bilgileri öğrenci velilerimiz yani kursiyerleriniz ile paylaşmanızdır” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
18.01.2019
20:40
Cep telefonu ve televizyon alacaklar dikkat!
Cep telefonu ve televizyon alacaklar dikkat!
Fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyon alımlarında 3 ay olan taksit sınırını 9 aya yükselten düzenleme bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
18.01.2019
20:40
Bakan açıkladı: Şubat ayında maaşlara yansıyacak
Bakan açıkladı: Şubat ayında maaşlara yansıyacak
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 3600 ek gösterge ile ilgili Çalışmalarımız Devlet Personel Başkanlığı ve Bakanlıklarımızla devam ediyor dedi. Bakan Selçuk, Dosya bazında artık bin liranın altında emekli aylığı kalmayacak. Şubat ayında aylıklara yansıyacak ifadelerini kullandı.
18.01.2019
20:39
Ev hanımlarına vergi istisnası
Ev hanımlarına vergi istisnası
Meclis'ten geçen kanun değişikliğiyle; evde üretilen ürünlerin internetten satışından kazanılan gelir, yıllık asgari ücretin brütünü aşmama koşuluyla vergiden muaf tutulacak.
18.01.2019
20:38
Tarihin en büyüğü! Mail ve şifreleri ifşa ettiler
Tarihin en büyüğü! Mail ve şifreleri ifşa ettiler
773 milyon e-posta kimliği ve 21 milyon parola ifşa edildi.
18.01.2019
20:06
TOBB Cevdet Yılmaz şampiyon oldu
TOBB Cevdet Yılmaz şampiyon oldu
Bingöl'de düzenlenen ortaokullar futbol turnuvasında TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu şampiyon oldu.
18.01.2019
20:02
Toplama kampları kapatılsın!
Toplama kampları kapatılsın!
Doğu Türkistan'ın, Çin yönetimince işgal edildiği 1949 senesinden bu yana çeşitli insan hakları ihlalleriyle gündeme geldiğini hatırlatan Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) Başkanı Muhittin Gili, politik eğitim kampları dramının halen sürdüğüne dikkat çekti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın