Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
24 Mart 2019 Pazar
2.1 °C Hafif Kar Yağışlı

Barakazi, Karara İtiraz Etti

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İnönü Mahallesi'nde bulunan 5 bin metrekarelik alanla ilgili meclise sunulan ve içeriğinde arsayla ilgili tasarruf hakkının Barakazi'den alınarak Meclis'e devredilmesini içeren önergenin yasaya aykırı olduğunu vurgulayarak, kararı Meclis'e iade etti.

06 AĞUSTOS 2018 PAZARTESİ 20:24
50
7317
18
AA aa
Barakazi, Karara İtiraz Etti

Bingöl Belediyesi Ağustos ayı Meclis toplantısı Belediye Başkanı Yücel Barakazi başkanlığında gerçekleştirildi.

Gündemin birinci maddesinde, İnönü Mahallesi'nde bulunan 5 bin metrekarelik taşınmaz hakkında Temmuz ayında meclise sunulan ve içeriğinde taşınmazla ilgili Bakarazi'nin yetkilerinin kısıtlanarak, tasarruf hakkının tamamen meclise devredilmesini önerge yer aldı.

BARAKAZİ: “BU KARAR GAYRİ MEŞRUDUR”

Gündem maddesi görüşülmeden önce söz alan Barakazi, meclis tarafından oylanarak oy çokluğuyla kabul edilen kararın gayri meşru olduğunu vurguladı.

Barakazi: “Başkanvekilimin hazır bulunduğu meclis toplantısında TOKİ konutları yerleşkesinde bulunan alanla ilgili meclise önerge sunmuş ve bunu oy çokluğuyla kabul etmişsiniz. Meclis tarafından alınan bu karar gayri meşrudur. Bu kararın önergesi dahi yasaya aykırıdır. Kanunun bana verdiği yetkileri kullanarak bu kararı meclise iade ediyorum. Meclise iade ettiğim kararı tekrar aynı yönde oylarsanız İdare Mahkemesine başvuracağım” dedi. Barakazi'nin konuşmasının ardından oylamaya sunulan itiraz kararı oy çokluğuyla reddedildi.

KARAR YARGIYA TAŞINACAK

Meclis toplantısının ardından açıklama yapan Barakazi, Temmuz ayı meclis toplantısında oy çokluğuyla alınan kararın 5393 sayılı Belediye Kanunu'na aykırı olduğunu belirtti.

Barakazi, “Yasaya aykırı olan önergeyi tekrar görüşülmek üzere meclise iade ettim. Maalesef meclis üyelerimiz kararımızı oy çokluğuyla reddetti. Meclis üyelerimize bu kararın gayri meşru olduğunu belirtmemize rağmen kararlarında ısrarcı oldular. Mülki idare amiri sıfatıyla hukuka aykırı gördüğüm bu karar ve önergesini idari yargıya taşıyacağım. Söz konusu alanla ilgili geçen ay meclis toplantımızda işgalde bulunan şahısları meclisimizle yüzleştirdik ve bu konuyu gerek sosyal medyada gerekse kamuoyunda gündemleştirmek isteyen art niyetli çevrelerin hesaplarını boşa çıkardık. Bu alanla ilgili işgal önlenerek tarafımızdan uygulanmak üzere projesi hazırlanmıştır.” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_30595)
08 Ağustos 2018 Çarşamba 11:39
SİZLER MECLİS ÜYESİSİNİZ AMA NE KANUN NE YASA BİLİYORSUNUZ HERŞEYDEN BİHABERSİNİZ. İÇİNİZDE NE MÜTEAHHİTLER NE İŞADAMLARI VAR HALKIN BUNU BİLMEDİĞİNİMİ SANIYORSUNUZ. SİZLER VARYA ÇOK FENASINIZ. BAŞKAN ÖN PLANDA OLDUĞU İÇİN BÜTÜN ALGILARI YÜCEL BEYE YIKMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ. KİMLERİN HAKKINI YEDİĞİNİZİ ENCÜMENLİK MAKAMI ARKASINDA NE VURGUNLAR YAPTIĞINIZI ÇOK İYİ BİLİYORUZ. İLK DEFA SİZİN OYUNLARINIZIN KARŞISINDA DURAN BİR ADAM ÇIKMIŞTIR. BUDA SİZİ FENA KÖPÜRTÜYOR: SALDIRIN BAKALIM SİZ ANCAK SAF İNSANLARI KANDIRIRSINIZ. ALLAH BİNGÖL HALKININ HAKKINI SİZDEN ALSIN....
Beğendim (6) Beğenmedim (5)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_30594)
08 Ağustos 2018 Çarşamba 10:00
Bir belediye başkanın barıli olabilmesi için taraflı tarafsız Milet vekilleri ve encümenler birlik ve beraberlik içinde çalışması lazım oysa görüyoruz ki encümenler yine bir şeylerin peşinde başkan halka kazandirmanin derdinde encümenler kisilere kazandirmanin derdinde başkanın yıpratmak istiyen cevdet yilmaz ve ekibi inşallah Allah kendi tuzaklarini boşa çıkarır yeter artık adamcilğa hayır ...... hayır
Beğendim (15) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_30583)
07 Ağustos 2018 Salı 21:35
Merak ettiğim şey, bay cevdet yılmaz bu kavganın neresinde duruyor?
Beğendim (13) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_30596)
08 Ağustos 2018 Çarşamba 11:40
@Misafir Kullanıcı seyretmeyi seviyor gibi...
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_30580)
07 Ağustos 2018 Salı 16:24
Tiplerin de bikere meymenet yok bunların baksanıza şu ikisine bunlardan herşey beklenir
Beğendim (13) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_30617)
09 Ağustos 2018 Perşembe 13:26
@Misafir Kullanıcı olurmu öyle şey baksan abiri top sakalı bilide kel toplumda bu tipler revaşta ben baya çekici buldum öyle demeyiniz lütfen :)))
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_30579)
07 Ağustos 2018 Salı 16:23
Normalde sayin baskanin hizmetlerinden memnun degilim ama boyle encumenlere karsi baskani desteklemek lazim bence. Encumenler belki de gayrimesru islerini baskana yaptiramadiklari icin boylesine saldiriyorlar adama. Eger baskan memleketi yedirmiyorsa kimseye hakikaten bunu desteklemek uzerimize borctur. Yedirmeyiz seni baskan, yorum yapanlarin cogu da seni destekliyor.
Beğendim (13) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_30578)
07 Ağustos 2018 Salı 16:22
Başkanda olmayan hava gösteriş maşallah meclis üyelerinin çoğunda mevcut. Çok komik görünüyorlar umarım partiden ihraç ederler boş kafalı sürü mantığıyla hareket eden sayın çok değerli meclis üyelerini :)))
Beğendim (11) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_30576)
07 Ağustos 2018 Salı 14:43
meclis üyelerininin hepsinin cvc sini çıkarın kim nerde ne iş yapıyor kim nerde hangi ihaleyi alıyor kimin eli bilmem kimin cebinde her şey ortaya çıksın ve hukuksuz bir işe şaibesi dahi karışanı afetmeyin...Koca Ak Partiği bunlar gibileri yiyip bitirmedimi
Beğendim (14) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_30561)
07 Ağustos 2018 Salı 12:21
Mevcut başkanı pek tanımam ama meclis üyelerini çoğunu şahsen iyi tanıyorum. Kendileri iyi niyetle beslenen insanlar değil maalesef burunları pis koku alıyor. Yanlış anlaşılmasın kendilerini suçlamıyorum demek karakterleri yapıları öyle. Ama suçladıklarım var elbette onları bu yerlere getirenlere hakkımı helal etmeyecegimi burdan bildiriyorum.....
Beğendim (35) Beğenmedim (14)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_30569)
07 Ağustos 2018 Salı 14:32
@Misafir Kullanıcı BUNLAR VAR YA BUNLAR aaağğğ hepsi.....
Beğendim (12) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_30559)
07 Ağustos 2018 Salı 12:07
meclis üyelerinin çoğu (esnaf) ondandır heralde onları bu kadar saldırgan yapan.. anlayan anladı?!
Beğendim (32) Beğenmedim (14)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_30570)
07 Ağustos 2018 Salı 14:33
@Misafir Kullanıcı esnaf değil ciger mutait
Beğendim (12) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_30550)
07 Ağustos 2018 Salı 10:25
Solda gördüğünüz murat şanlı. sağdaki ise ragıp atala. bu şahısların nasıl filim çevirdiklerini nasıl insanlar olduklarını az çok bileniniz vardır. tabi bide bu resmin görünmeyen yüzleri sayın meclis üyeleri hazretleri var onların nasıl olduklarını zaten anlatmaya gerek yok hepsi birer melek. Sizlerin nasıl oldugunuzu çok şükür biliyoruzz. bu haberin arkasından başkana olan ön yargıyla haksız yere yücel beyin günahını alanlara olanları bilmeden kulaktan dolma bilgilerle bu iftira çemberini genişletenlere seslenmek istiyorum lütfen bu .......gaflet kuyusuna atlamayın. aklı selim düşünün.
Beğendim (42) Beğenmedim (15)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_30571)
07 Ağustos 2018 Salı 14:35
@Misafir Kullanıcı haklı olabilirsin sanki bu Başkanın bi yegeni var ismini heryerde duyuyorum o necidir acaba
Beğendim (5) Beğenmedim (3)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın