Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Ocak 2019 Pazar
-10.5 °C Az Bulutlu

Barakazi'ye önemli görev

Türkiye'de sayılı belediye başkanlarının yürüttüğü dört önemli görevi üstlenen Barakazi, yeniden Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Encümen Üyeliğine seçildi.

09 MAYIS 2018 ÇARŞAMBA 23:29
9
2903
8
AA aa
Barakazi`ye önemli görev

Türkiye Belediyeler Birliği Genel Kurulu, Ankara toplandı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan toplantıda, birlik başkanı, birlik başkanlık divanı ve birlik encümen üyelerinin seçimi yapıldı.

Seçimler sonrası Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, birliğin yeni başkanı seçilirken Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ise bir kez daha encümen üyeliğine seçildi.

Barakazi'ye 4 önemli görev

Toplantı sonrası değerlendirmelerde bulunan Başkan Barakazi, 1945 yılında belediyecilik alanında faaliyet göstermek üzere kamu yararına bir dernek olarak kurulan TBB'nin 2002 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla mahalli idare birliği statüsüne kavuştuğunu belirterek, kendisine de önemli görev düştüğünü söyledi.

TBB encümen üyeliğinin yanı sıra Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Kongresi Üyeliği, Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Birliği  (CEMR) Siyasi Komitesi Üyeliği ve Avrupa Belediyeler Ve Bölgeler Birliği  (CEMR) İzleme Komitesi Üyeliği'ni layıkıyla yürüttüğünü söyledi.

Türkiye'de aynı görevi üstlenen sayılı belediye başkanları arasında yer aldığını ifade eden Barakazi, şunları söyledi: “Avrupa Bölge Teşkilatı ve Avrupa'daki ulusal yerel yönetim birliklerinin birliği konumunda olan Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi olan CEMR, Avrupa'da yerel ve bölgesel yönetimleri temsil eden en büyük organizasyondur. Üstlendiğim görevler münasebetiyle belirli periyotlarda Avrupa ülkelerinde düzenlenen toplantılara katılarak ülkemizi ve ilimizi temsil ediyorum. Üstlendiğimiz görevler dolayısıyla yerel bazda zaman zaman eleştirilere maruz kalsam da, vatandaşlarımıza sağduyuyla yaklaşarak üstlendiğim görevlerin ülkemiz bekası için ehemmiyetini anlatıyorum. Tüm bu görevleri yürütürken, sosyal ve istişareye dayılı belediyecilik anlayışıyla ilimizin daha fazla gelişmesi ve daha fazla kalkınması için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Türkiye Belediyeler Birliği Mayıs ayı toplantısının hayırlara vesile olmasını temenni eden Barakazi, “Konya Belediye Başkanı olan ve Milletvekili Aday Adaylığı için görevinden istifa eden Tahir Akyürek'in yerine Türkiye Belediyeler Birliği'nin yeni başkanı olan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i tebrik ediyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum. Mayıs ayı toplantımızın da hayırlara vesile olmasını diliyorum.  Yeni yönetimle birlikte yürüttüğümüz görevi layıkıyla sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_25979)
13 Mayıs 2018 Pazar 18:35
Allah bu bingöln hakını fitil fitil burnundan getirir inşaallah dünya da en kötü başkan yüceldır ona başkan denmez insan bile deyil
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_25975)
13 Mayıs 2018 Pazar 14:08
Asıl görevini yapsan daha iyi olur.Bahsettiğin işler boyunu aşıyor.Altında eziliyorsun.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_25921)
10 Mayıs 2018 Perşembe 17:46
Kulturmah Mah Ne oldu niye baslanmıyor
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_25917)
10 Mayıs 2018 Perşembe 15:47
sen önce Bingöl için görevini yap.....
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_25915)
10 Mayıs 2018 Perşembe 15:27
Tam da adamına vermişler bu görevi. çok iyi yapar. hatta mükemmel yapar. öyle bir yapar ki kendi bile nasıl yaptığını anlayamaz. sayın barakazi önce kendi memleketine bi hizmet yapsın sonra verilen görevleri yerine getirsin
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_25901)
10 Mayıs 2018 Perşembe 09:54
İlimizin sorunlarını çözemez olanlar her nedense hep reklam verenler olurlar oysaki başkan sınıfta kalmıştır
Beğendim (17) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_25899)
10 Mayıs 2018 Perşembe 06:53
ya bırakın bu ayakları ne görevi ne şeyi bir an önce bingöl senden kurtulmalı bingölü rezil etmişsin bırakmışsın ayıp
Beğendim (14) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_25898)
10 Mayıs 2018 Perşembe 04:15
oy ben sana ölem (!)
sana görev vermişler oy oy kıyamam sanaaa.. ölürüm sanaa..
Sen git avrupalarda gez sen toz sen eğlen paşam benim..
Bingöl sokakları leş, başkanı meclis toplantılarında yok meclisin hiçbirşeyden haberi yok.. ne olacak boş ver sen gez yete ki paşam benim. .
Beğendim (15) Beğenmedim (1)Cevapla
18.01.2019
20:40
Cep telefonu ve televizyon alacaklar dikkat!
Cep telefonu ve televizyon alacaklar dikkat!
Fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyon alımlarında 3 ay olan taksit sınırını 9 aya yükselten düzenleme bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
18.01.2019
20:40
Bakan açıkladı: Şubat ayında maaşlara yansıyacak
Bakan açıkladı: Şubat ayında maaşlara yansıyacak
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 3600 ek gösterge ile ilgili Çalışmalarımız Devlet Personel Başkanlığı ve Bakanlıklarımızla devam ediyor dedi. Bakan Selçuk, Dosya bazında artık bin liranın altında emekli aylığı kalmayacak. Şubat ayında aylıklara yansıyacak ifadelerini kullandı.
18.01.2019
20:39
Ev hanımlarına vergi istisnası
Ev hanımlarına vergi istisnası
Meclis'ten geçen kanun değişikliğiyle; evde üretilen ürünlerin internetten satışından kazanılan gelir, yıllık asgari ücretin brütünü aşmama koşuluyla vergiden muaf tutulacak.
18.01.2019
20:38
Tarihin en büyüğü! Mail ve şifreleri ifşa ettiler
Tarihin en büyüğü! Mail ve şifreleri ifşa ettiler
773 milyon e-posta kimliği ve 21 milyon parola ifşa edildi.
18.01.2019
20:06
TOBB Cevdet Yılmaz şampiyon oldu
TOBB Cevdet Yılmaz şampiyon oldu
Bingöl'de düzenlenen ortaokullar futbol turnuvasında TOBB Cevdet Yılmaz Ortaokulu şampiyon oldu.
18.01.2019
20:02
Toplama kampları kapatılsın!
Toplama kampları kapatılsın!
Doğu Türkistan'ın, Çin yönetimince işgal edildiği 1949 senesinden bu yana çeşitli insan hakları ihlalleriyle gündeme geldiğini hatırlatan Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bingöl İHH) Başkanı Muhittin Gili, politik eğitim kampları dramının halen sürdüğüne dikkat çekti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın