Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Temmuz 2019 Salı
°C

Başıboş hayvanlar sahibine ceza!

Solhan İlçe Trafik Komisyonu, ilçedeki başıboş hayvan sahiplerine 108 TL idari para cezası kesileceğini ve denetimlerin sıklıkla yapılacağını bildirdi.

13 EYLÜL 2018 PERŞEMBE 22:12
0
1013
0
AA aa
Başıboş hayvanlar sahibine ceza!

2018 yılında Solhan İlçe Trafik Komisyonu Başkanlığı'nca alınan karar doğrultusunda Solhan'da anayol ve cadde ile sokaklarda başıboş dolaşan hayvanlarla mücadele amacıyla Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Solhan Belediyesi Zabıta ekipleri bir çalışma başlattı.

Üç kurumdan ikişer kişiden oluşan ekip tarafından ilçede başıboş dolaşan hayvanların tespit edilmesi durumunda hayvan sahiplerine 2918 Sayılı kanun çerçevesinde 108 TL idari para cezasının kesilip hayvan sahiplerinin adreslerine posta yolu ile gönderileceği belirtildi.

İlçe Trafik Komisyonu Başkanlığı'nca oluşturulan ekip tarafından kontrollerin başladığı ve yapılan kontroller sonucunda günde ortalama bin ile bin 500 TL arasında cezaların yazıldığı ve kontrollerin sürekli devam edeceği aktarıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Solhan İlçe Emniyet Müdürü Vehbi Sarıkaya; “İlçemizde yol üzerinde ve kaldırımlarda başıboş dolaşan; yola, çevreye ve trafiğe zararı olan başıboş hayvanlar ile ilgili çalışmalar başladı ve kontroller her gün sürmektedir. Kontroller sonucunda başıboş olan hayvanların sahipleri tespit edilip 108 TL'lik para cezaları uygulanmaktadır. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için hayvanlarını başıboş koymamaları ve Solhan İlçemizin bu sıkıntıdan kurtulması için yardımcı olmalarını bekliyoruz. Yollarda, kaldırımlarda ve çöp konteynerleri çevresinde trafiğe ve çevreye verilen zararın önüne kesin olarak geçme gayretinde olup bu sıkıntının çözümü için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın