Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Şubat 2019 Çarşamba
6.7 °C Açık

Başkan açıkladı, öğrenciler alkışladı!

Bingöl Üniversitesi'nde katıldığı programda yeni halk otobüslerinin gelmesiyle araç sayısının artacağını açıklayan Başkan Barakazi, Simani Mahallesi'ndeki öğrencilerin aktarım yapılmadan üniversiteye bırakılacağını söyledi. Bu müjde üzerine öğrenciler Başkan Barakazi'yi ayakta alkışladı.

07 ŞUBAT 2018 ÇARŞAMBA 20:17
26
5728
13
AA aa
Başkan açıkladı, öğrenciler alkışladı!

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi'nin düzenlemiş olduğu Gençlik ve Şehir paneline katıldı.

Konuşmalarının ardından öğrencilerin sorusunu yanıtlayan Başkan Barakazi'nin, bir öğrencinin halk otobüslerinin yetersizliğinin giderilmesi konusunda ne tür bir çalışma olduğu sorusuna verdiği yanıt, ayakta alkışlandı.

Aktarma olmayacak

Halk otobüslerinin sabah saatlerinde yetersiz olduğunu ve derse geç kaldıklarını belirten Simani Mahallesi'ndeki bir öğrenci, sabah saatlerindeki sefer sayısının arttırılmasını talep etti.

Öğrencinin sorunu yanıtlayan Başkan Barakazi, 09.30'a kadar olan sefer saatin yarım saat daha uzatılacağını, yeni araçların gelmesiyle yeni güzergahların belirleneceğini ve Simani Mahallesi'nden gelen öğrencilerden aktarma yapılmadan Üniversite'ye bırakılacağını açıkladı.

Bu müjde üzerine öğrenciler, Başkan Barakazi'yi ayakta alkışlayıp tezahüratta bulundular.

Konuşmasını sürdüren Başkan Barakazi; “Şuan mevcut halk otobüslerimizi 07.30 ve 09.30 arasında sizin yurtlarınıza özel olarak gönderiyoruz. Kontrollerini de yapıyoruz. Eğer bana yetmiyor diyorsanız buna yönelik bir çalışma yapabiliriz. Saat 10.00 kadar uzatacağız o halde. Bende o saatler arasında orada olacağım ve durumu kontrol edeceğim. 09.30'a kadar olanı da dediğimiz gibi saat 10.00'a kadar da uzatacağız. Bu ay mecliste aldığımız bir karara göre, Otobüsümüz sayımızı arttıracağız ve yeni araçlar olacak. Yeni güzergâhlar olacak. O güzergâhlardan biri siz üniversite öğrenciler içindir. Sizi belli konumlardan alacak ve hiçbir aktarma yapılmadan sizi üniversite önüne bırakacak, akabinde şehre geçiş yapacak. Umarım o çalışmadan sonra bu konuda sıkıntınız olamayacaktır. Kültür Mahallesi'ne giden bir aracımız var onu ikiye çıkarıyoruz, çıkardığımız zamanda öğrencilerden hiçbir aktarma ücreti alınmayacak. Daha sonrasın yine ihtiyaç farklı şekilde gelişirse ben yine buradayım ve sizlerin yanındayım” şeklinde konuştu.

Sanat Sokağında film gösterimi

Başkan Barakazi, sanat sokağında film gösterimlerinin olacağını belirterek; “Bingöl'de yapılan kısa film festivali burada bir ilkti. Daha fazla kültür daha fazla sanat bu şehrin ihtiyaç duyduğu bir şey. Filmler ile ilgili bir çalışmamız var. Kültür ve Soysal işleri birimimizle görüşmelerimizi yaptık. Binlerce film arşivi olan bir şirket ile görüşme içerisindeyiz. Belli sayıda filmleri seçip, özellikle belli zamanlarda sanat sokağında açık havada, eğer istenirse yine kapalı alanlarda size hizmet vermek gibi bir çalışmamız var. Bu konuda da sizlerde fikir bekliyoruz, film tercihlerini hep birlikte yapalım istiyoruz” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22563)
09 Şubat 2018 Cuma 00:01
Öyle bir söz etti ki ayakta alkışlandı bu bunu anlamayım belediyenin sayfasında paylaşmış işte herşey bu kadar açık ve net
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22558)
08 Şubat 2018 Perşembe 15:29
tabi seçimler yaklaşıyor bingölde de 10 bin üniversite öğrencisi var oraya oynayacaksın tabiki
Beğendim (20) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22554)
08 Şubat 2018 Perşembe 13:20
araçların farları kırık dökük,
boyası sökülmüş, içi toz toprak ,koltuklar kirli ve yırtık.....araçlar gelecek ...mişşşşşşşşşşş
Beğendim (20) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22553)
08 Şubat 2018 Perşembe 13:14
Türkiye de: Belediye ait toplu taşıma hizmeti olmayan il ; Bingöl İlidir .....kim milyoner olmak istiyor yarışmasında sorulacak güzel bir soru...... sen neyin reklamı yapıyorsun.........
Beğendim (22) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22551)
08 Şubat 2018 Perşembe 12:55
İnalı mahallesinin nüfusu 8000 kültür mahallesinin 15000 (son açıklanan veriler) toplamda 23000 kişilik bir nüfusa tek bir külüstür otobüs tek bir güzergah bu insanlara bu zulmü reva görenleri bir kez olsun kültür otobüsüne binmeye davet ediyorum (tabi binebilirse). Kültür mahallesi ve inalı mahallesi otobüs güzergahları ayrılsın.İnalı mahallesine askerli şubesinin önünden giriş yapacak şekilde gazi okulu ve sonra yine aynı istikametten yeni bir güzergah istiyoruz.
Beğendim (20) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22549)
08 Şubat 2018 Perşembe 12:17
hizmet ederken en başta parasını verip toplu taşıma araçlarına binen insanlara hakaret eden kaba davranan şoförleri eğitin. veya oradan uzaklaştırın. dünyanın en ilkel toplumlarında bile müşterisine hakaret eden ve kaba davranan insan göremezsiniz bingöl hariç bu insanlar bunu hak etmiyor
Beğendim (20) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22539)
08 Şubat 2018 Perşembe 10:03
simani ve öğrenci yurdu öğrencilerini üniversitetnin hizmet araçları taşısın bıundan belediye pay çıkarmasın artı birde o öğrencilerin güvenlik sorunları var siz belediye olarak ne gibi hizmet sunacaksınız onu bilelim
Beğendim (11) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22535)
08 Şubat 2018 Perşembe 09:08
Bu filim işini çok sevdin başkanlıktan sonra artist olursun yaptığın hizmetlerin filmini çekersin.
Beğendim (15) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22534)
08 Şubat 2018 Perşembe 09:06
Neye ayağa kalkıyorlar çoktan olması gereken birşey yapılmamış Bingöl Ünv.öğrencilerinde iş yok.bu güne kadar neden sesiniz cıkmadı yazaydınız Cimere Bimere.
Beğendim (14) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22531)
08 Şubat 2018 Perşembe 02:06
Altyapı ve kanalizasyon sorunlari hepsi tamam. Kısa film festivalinde sıra...!
Beğendim (18) Beğenmedim (1)Cevapla
20.02.2019
05:54
Gıda israfına milli çözüm
Gıda israfına milli çözüm
Ülkemizde yıllık gıda israfı 214 milyar lirayı aşıyor. Yaşanan bu durum alanla ilgili çok acil olarak önlem alınmasını zorunlu kılıyor. Türkiye'de üretime başlayan SRST firması tamamı yerli imkanlarla üretilen ve 300 kg gıda atığını, 24 saat gibi kısa bir sürede geri dönüşüme kazandırıyor. Besin kalitesi yüksek sulama suyu ve organik içerikli gübre olarak sağlanan dönüşümle, çöplerin taşınma maliyeti ve depolama sorunu da ortadan kalkıyor.
20.02.2019
05:53
Kredi alacaklar dikkat! Bugünden itibaren değişti
Kredi alacaklar dikkat! Bugünden itibaren değişti
Bankalar, 500 milyon lira ve üzerindeki miktarlarda kredi alan müşterilerinden isteyecekleri belgelere ek yapıldı.
20.02.2019
05:52
Yargıtay`dan doktorlarla ilgili emsal olacak karar
Yargıtay'dan doktorlarla ilgili emsal olacak karar
Yargıtay 15. Hukuk Dairesi, İzmir'de genel cerrahi uzmanı tarafından gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatının ardından iyileşmeyen hastanın şikayetini haklı bularak, ilgili doktoru ve hastaneyi sorumlu tuttu.
20.02.2019
05:51
Dolardaki dalgalanmaya emeklilik freni
Dolardaki dalgalanmaya emeklilik freni
Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, emeklilik fon büyüklüğünün 95 milyar liradan 300 milyar liraya çıkarılmasıyla döviz kurlarındaki dalgalanmanın azalacağını belirtti. Sincek, Sermaye piyasalarımıza derinlik gelecek. Altyapı yatırımları ve girişim sermayelerine emeklilik fonlarımız yatırım yapacak dedi.
19.02.2019
20:45
Hayvanların Telef Olmasına Vicdanımız El Vermiyor
Hayvanların Telef Olmasına Vicdanımız El Vermiyor
Karlıova ilçesinde yıllardır kangren haline gelen sahipsiz hayvanlar meselesi kaymakamın desteğiyle çözüme kavuşuyor.
19.02.2019
20:45
Hepimizi gururlandırdı
Hepimizi gururlandırdı
Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; Öğrencilerimizin Ulusal çapta elde ettikleri sportif başarılar bizi son derece memnun etmekte ve gururlandırmaktadır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın