Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Ekim 2019 Cumartesi
°C

Çaytepe'nin Susuzluk Sorunu Çözülecek

Genç ilçesine bağlı 150 haneli Çaytepe köyünde yıllarca yaşanan su sorunu, Genç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nce yapılan ihale ile çözüme kavuşuyor.

11 TEMMUZ 2019 PERŞEMBE 20:27
1
1371
2
AA aa
Çaytepe`nin Susuzluk Sorunu Çözülecek

Genç ilçesinde uzun yıllar su sorunu ile gündeme gelen Çaytepe Köyü'nde geçtiğimiz yıl sondaj çalışması yapılmış ve su kuyusu açılmıştı. Bu yılda Genç Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nce 2019 KÖYDES kapsamına alınan içe suyu için 5 Temmuz Cuma günü enerji nakil hattı ve bağlantı işlemleri ile terfi binası yapılması için ihale gerçekleştirildi. Yapılan ihalenin ardından herhangi bir itiraz olmaması halinde işi alan firma ile sözleşme imzalanıp 5 gün içerisinde yer teslimi yapılacak. İşin 50 günde tamamlanmasının planlandığı öğrenildi.

Kaymakam Vural; “Çaytepe köyümüzün su sorunu ortadan kalkacak”

Önceki yıllarda Çaytepe Köyünün içme suyu sorununun çözümüne yönelik bir takım çalışmaların yapıldığını ancak köyden kaynaklı bir takım sorunlardan dolayı Çaytepe köyünün içme suyu sorunu devam ettiğini anımsatan Genç Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, gerçekleşen ihalenin ardından işin tamamlanması ile birlikte Çaytepe Köyünün su sorununun ortadan kalkacağını söyledi.

Vatandaşlardan Kaymakam Vural'a Teşekkür

Yıllardır su sorunu yaşadıklarını belirten Çaytepe Köyü sakinleri, özellikle yaz aylarında yaşanan susuzluktan dolayı büyük bir sıkıntı yaşadıklarını söylediler. Köy sakinleri, “İlçe Kaymakamlığımız, en önemli sorunlarımızdan biri olan su sıkıntımızı çözmek için çalışma başlattı. Kısa süre sonra bizde suya kavuşacağız. En önemli sorunlarımızın başında su problemi vardı. Bu sıkıntımızı çözen İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan Hüseyin Vural'a teşekkür ediyoruz” dediler.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_46903)
12 Temmuz 2019 Cuma 14:19
Kaymakam Bey'e teşekkür ederim. Fakat ifadeleri arasında şu cümle: '..İşin 50 günde tamamlanması..' Yani 50 günlük, yani 1,5 aylık bir iş için bu insanlar yıllardır çile çekiyor. Ne diyelim..
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_46858)
12 Temmuz 2019 Cuma 09:21
Allah onların hakkını sebep olanlardan alsin insAllah.
Beğendim (2) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın