Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Şubat 2019 Çarşamba
5.4 °C Açık

DSİ Parkı mesire alanı olacak

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, DSİ parkının belediyeye devredilmesinin ardından mesire alanı olarak düzenleneceğini söyledi.

12 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ 22:28
7
2346
8
AA aa
DSİ Parkı mesire alanı olacak

Barakazi, yaptığı açıklamada, şubat ayı meclis toplantısında DSİ parkının belediyeye devredilmesi hususunda Meclis'ten oy birliğiyle yetki aldığını belirtti.

Devir işlemlerinin tamamlanmasına müteakip çalışma sezonuyla birlikte parkta onarım çalışmaları yapılacağını belirten Barakazi, şunları söyledi: “Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu'na, DSİ parkının belediyemize devredilmesi hususunda ilettiğimiz talep olumlu karşılanmıştı. İlerleyen süreçte devir işlemlerinin yapılabilmesi için bazı prosedürler yerine getirildi. Şubat ayı meclis toplantımızın birinci gündem maddesinde yer alan DSİ parkının devredilmesi konusu görüşülerek karara bağlandı. Bu doğrultuda devir işlemlerinin yapılabilmesi için tarafa yetki verildi. Devir işlemlerini tamamlayarak DSİ parkını belediye bünyemize alacağız ve buranın bakım, onarım çalışmalarını yaparak, vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte zaman geçirebileceği bir mekân haline getireceğiz.”

“Yeşil alana önem veriyoruz”

2014 yılından itibaren kente 8 yeni park kazandırdıklarını belirten Barakazi, 19 parkta da bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığını belirtti.

 Selahaddin Eyyub-i Mahallesi'nde 3 milyon TL'ye yakın yatırım tutarıyla 52 bin metrekarelik alana sahip ‘kentpark' yapım çalışmalarının da devam ettiğini belirten Barakazi, şunları söyledi: “Görevi devraldığımız bugüne yeşil alana ayrı bir önem verdik. Var olan parkları onarmak ve yeni parklar inşa etmenin yanı sıra, mezarlık, yamaç ve okul bahçelerini yeşillendirdik. Şehirlerarası karayollarında ve orta refüjlerde çalışmalar yaptık. Bu süreçte park onarımları, yeni park yapımları ve peyzaj çalışmalarına 10 milyona yakın yatırım yaptık.

“Belediye tarihinde kente en fazla yeşil alan bizim dönemimizde kazandırıldı”

Bingöl'ün belediyecilik tarihinde en fazla yeşil alanın bu dönemde kente kazandırıldığını kaydeden Barakazi, “Yapımı tamamlanan ve devam eden parklarla birlikte kentimize 94 bin metrekarelik yeşil alanı ilimize kazandırmış olacağız. Bu rakam Bingöl'ün belediyecilik tarihine bir ilk olarak geçti. Yine yeşil alan çalışmaları kapsamında kendi fidanlığımızı kurduk. Artık burada yetiştireceğimiz fidanlarla ilimizi yeşillendireceğiz. Yeşil alana yönelik yaptığımız çalışmalara vatandaşlarımızın da destek vermesini bekliyoruz. Tüm vatandaşlarımızın parklara sahip çıkmasını istiyoruz” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22652)
13 Şubat 2018 Salı 09:47
DSİ Parkının devir işlemleri de çarşıdaki askeri alanın devir işlemlerine benzemesin.Sahi ne oldu bi gelişme var mı başkanım orası ile ilgili?
Beğendim (7) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22650)
13 Şubat 2018 Salı 09:32
Sayın başkan orası zaten mesire alanı siz orayı otoparkmı biliyorsunuz başkan siz bu halkla alay etmeyi ne zaman bırakacaksınız
Beğendim (8) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22648)
13 Şubat 2018 Salı 09:17
Seçim hazırlığımı bu halk neden uyanmıyor artık yazık be yazıklar olsun diğer sorunlar bitti mi şu memleketin rezilliklerini bitir daha sonra Milletti ....devam edersin
Beğendim (6) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22647)
13 Şubat 2018 Salı 09:05
Al birini vur ötekine.Sn.Başkan senden bir tek isteğimiz var burda görvden alnmasan dahi 1yılın kalmış,onun için bol bol ye iç gez
Beğendim (8) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22646)
13 Şubat 2018 Salı 09:03
ne yaptın ki bak bir yılın kaldı seninde anlat bingöl bilsin ne yaptın
Beğendim (7) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22644)
13 Şubat 2018 Salı 01:05
İyide DSİ parkı 20 yıldır mesire alanı olarak kullanılıyor. Ayrıca Bingöllün en yeşil alanlarından umarım oraya el atarak mahvetmezsiniz. Sadece bakım ve onarıma ihtiyacı var zaten doğal bi güzelliği var oranın. Her şeyi belediyeye mal etmeyin lütfen. Başarılı bir çalışmanız yok maalesef.
Beğendim (6) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22642)
13 Şubat 2018 Salı 00:09
Bingölün zaten başka sorunu yok park bahçeden başka yaptığımız parklar 100 yada 200 metre şehir içi ulaşıma da bi el atın belediye otobüsleri galiba bitek bingöl de yok
Beğendim (7) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22636)
12 Şubat 2018 Pazartesi 22:54
Bi el atmadığın orası kalmıştı, orayı da güzelleştir başkanım..Mezarlik diyorsun yeni mahalle mezarlik alaninda kulube yapip, icinde tavuk, guvercin besliyorlar, bu mu senin saygin.
Beğendim (15) Beğenmedim (2)Cevapla
20.02.2019
05:54
Gıda israfına milli çözüm
Gıda israfına milli çözüm
Ülkemizde yıllık gıda israfı 214 milyar lirayı aşıyor. Yaşanan bu durum alanla ilgili çok acil olarak önlem alınmasını zorunlu kılıyor. Türkiye'de üretime başlayan SRST firması tamamı yerli imkanlarla üretilen ve 300 kg gıda atığını, 24 saat gibi kısa bir sürede geri dönüşüme kazandırıyor. Besin kalitesi yüksek sulama suyu ve organik içerikli gübre olarak sağlanan dönüşümle, çöplerin taşınma maliyeti ve depolama sorunu da ortadan kalkıyor.
20.02.2019
05:53
Kredi alacaklar dikkat! Bugünden itibaren değişti
Kredi alacaklar dikkat! Bugünden itibaren değişti
Bankalar, 500 milyon lira ve üzerindeki miktarlarda kredi alan müşterilerinden isteyecekleri belgelere ek yapıldı.
20.02.2019
05:52
Yargıtay`dan doktorlarla ilgili emsal olacak karar
Yargıtay'dan doktorlarla ilgili emsal olacak karar
Yargıtay 15. Hukuk Dairesi, İzmir'de genel cerrahi uzmanı tarafından gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatının ardından iyileşmeyen hastanın şikayetini haklı bularak, ilgili doktoru ve hastaneyi sorumlu tuttu.
20.02.2019
05:51
Dolardaki dalgalanmaya emeklilik freni
Dolardaki dalgalanmaya emeklilik freni
Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, emeklilik fon büyüklüğünün 95 milyar liradan 300 milyar liraya çıkarılmasıyla döviz kurlarındaki dalgalanmanın azalacağını belirtti. Sincek, Sermaye piyasalarımıza derinlik gelecek. Altyapı yatırımları ve girişim sermayelerine emeklilik fonlarımız yatırım yapacak dedi.
19.02.2019
20:45
Hayvanların Telef Olmasına Vicdanımız El Vermiyor
Hayvanların Telef Olmasına Vicdanımız El Vermiyor
Karlıova ilçesinde yıllardır kangren haline gelen sahipsiz hayvanlar meselesi kaymakamın desteğiyle çözüme kavuşuyor.
19.02.2019
20:45
Hepimizi gururlandırdı
Hepimizi gururlandırdı
Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; Öğrencilerimizin Ulusal çapta elde ettikleri sportif başarılar bizi son derece memnun etmekte ve gururlandırmaktadır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın