Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Temmuz 2019 Salı
°C

İlk İcraat: E- Belediyecilik

Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik'in ilk icraati projeleri arasında yer alan E-Belediyecilik sistemi oldu. Başkan Dirik, www.genc.bel.tr adresi üzerinden E-Belediye sistemi ile birlikte vatandaşların internet üzerinden su, emlak, çevre, reklam borçlarını ödeyebileceğini söyledi.

15 NİSAN 2019 PAZARTESİ 18:50
6
1241
3
AA aa
İlk İcraat: E- Belediyecilik

Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, projeleri arasında yer alan E-Belediyecilik uygulamasını hayata geçirdi. Hayata geçirdikleri sistemle vatandaşın artık belediyeye uğramadan borçlarını internet üzerinden kolayca ödeyebileceğini belirten Başkan Dirik, "Projelerimiz arasında yer alan bu sistemi ilk meclis toplantımızın ardından hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Amacımız, e-belediye ile birlikte hem vatandaşlarımızın çok sağlıklı bir şekilde hizmete ulaşabilmesi, hem de vatandaşlarımızın istediği zaman belediyenin tüm birimlerinde sorgulama yapabilmesi ve kendi borçlarını ödemesini sağlamaktır. Vatandaşlarımız sistem sayesinde emlak, su ve diğer birimlerde kendisiyle ilgili tüm bilgiye çok rahat ulaşabilecektir" dedi.

"HALK BELEDİYENİN GELİR GİDERİNİ BİLECEK"

Teknolojinin sağlamış olduğu imkanlardan belediye olarak faydalanmak istediklerini belirten Dirik, " Değerli hemşerilerimiz e-belediye ile her türlü bilgilerini sorgulayabilmekte ve ödemelerini de gerek kredi kartıyla, gerek otomatik ödeme talimatıyla, gerekse Internet bankacılığı üzerinden yapabilirler. Bu sistem hemşerilerimiz için, insanlarımız için çok önemli bir kolaylık olmaktadır. Yine biz Web sitemizde hizmetlerimizi şeffaf bir şekilde tasarlayıp halkımızın hizmetine sunmuş bulunmaktayız. E- belediyenin gelir ve gider bütçelerini de ayrıca Web üzerinden açıklayacağız. Bu şekilde hemşerilerimiz belediyenin ne kadar geliri oluyor, bunu çok açık bir şekilde göreceklerdir. Ayrıca, tüm bilgiler belediye içerisinde tek merkezde toplanabilecek, buradan da halkımıza verilebilecektir. e-belediye hizmetinin hemşerilerimize, memleketimize, belediyemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43394)
16 Nisan 2019 Salı 21:08
Hele şu çöp işini bı hal edin. İnekler çöp topluyor. İnşallah seçimde açıkladığin projelerinde yalan rüzgarı olmaz. Eski bir imam olarak biliyorsun ayet var. Yapamadiğiniz şeyleri neden söylüyorsunuz diye.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43373)
16 Nisan 2019 Salı 14:11
Yerinde bir hizmet olmuş. En azından çağın gereklerine uygun bir uygulama.
Beğendim (3) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_43358)
16 Nisan 2019 Salı 10:55
Yeterki İhale ve alımda kayırma yapma.! Ne yapayım E-B Devlet işlerini.!
Beğendim (5) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın