Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Kasım 2018 Çarşamba
2.1 °C Açık

İyilik Projesi ile iyiliği anlattılar

Deniz Feneri, ÖNDER ve Millî Eğitim Bakanlığınca yürütülen İmam Hatipler İyilikte Yarışıyor projesi kapsamında Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine iyilik semineri' verildi.

12 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ 22:04
1
680
0
AA aa
İyilik Projesi ile iyiliği anlattılar

Deniz Feneri Derneği ve İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER), Millî Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde yetişen nesilde iyilik yardımlaşma, paylaşma hususunda farkındalık oluşturmak için ‘İmam Hatipler İyilikte Yarışıyor' projesi kapsamında Türkiye geneli İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liseleri'nde İyilik Okulu Projesi uygulamaya koydu.

Proje kapsamında Genç Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilere seminer veren Deniz Feneri Derneği Doğu Anadolu Temsilcisi'nden Eğitmen Lale Delice, proje ile seçilen okullarda projenin eğitmenleri tarafından Kısa film ve görsellerin de kullanıldığı bir sunum yapılıp iyilik deneyimlerini öğrencilerle paylaşarak onlarda yardımlaşma ve dayanışma bilinci oluşturmayı hedeflemek olduğunu belirtti.

Okul idaresi ve öğrenciler dilerlerse yürütmekte olan bir insani yardım projesine destek verebileceklerini ifade eden eğitmen Delice; “Projeye katılan okullara Deniz Feneri Derneği yetkilileri ziyaretler gerçekleştirerek veli, öğretmen ve öğrencilere projenin tanıtımını ve amacını anlatan toplantılar yapacaklar. Proje kapsamında okullarda İyilik Okulu kumbaraları dağıtılacak. İhtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere toplanan yardım miktarını gösteren bir makbuz Deniz Feneri Derneği tarafından katılımcı okul adına düzenlenerek okul panolarında ilan edilecek. Öğrencilerin katkılarıyla oluşan minik yardım havuzları, yoksul bir ülkede temiz içme suyu temini için kuyu açılması ya da eğitim, sağlık gibi alanlarda bir projenin hayata geçirilmesinde değerlendirilecek. Örneğin su mahrumiyeti bulunan bir bölgede, bir Afrika ülkesinde su kuyusu açtırarak bölge insanının hayati bir ihtiyacını karşılamasına vesile olabiliyorlar. Bir kuyunun maliyeti Afrika'da 3000 dolar, Bangladeş'teki Arakanlı mültecilerin yaşadığı bölgede ise 1000 dolardır. Kuyu açtıran okullara, tabelasında okulun adının yazılı olduğu kuyu görsellerini çerçeveleterek ulaştırıyoruz” dedi.

Seminer sonrası gazetemize özel açıklamada bulunan Eğitmen Lale Delice, projenin amacının geleceğe bir iyilik yatırımı yapmak olduğunu belirtti.

Bu proje ile gelecek nesilde iyilik ve yardımlaşma duygusu artacağına inandığını altını çizen Delice; “İyilik okulu Projesi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızda iyilik, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma bilinci oluşturma hedefini taşıyor. Proje, sorumluluk bilincine sahip çevresindeki, ülkesindeki ve dünyadaki ihtiyaç sahiplerine duyarlı bir toplum oluşturmayı amaçlıyor. Bu projenin tek amacı iyilik konusunda bir farkındalık oluşturmaktır. Çocuklarımıza ve topluma ulaşmanın en güzel yolu duygulara hitap edebilmektir. Projenin isminde de özünde de yer alan iyilik konusu ile bunu başarabileceğimize inanıyorum. Bu projenin eğitime ve geleceğe yapılacak güzel bir iyilik yatırımı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın