Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Eylül 2019 Cumartesi
°C

Karlıova'da Siyer Sınavı'na yoğun katılım

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde yoğun katılımla gerçekleşen Siyer Sınavı'na bin 350 kişi katıldı.

19 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ 00:47
0
956
0
AA aa
Karlıova`da Siyer Sınavı`na yoğun katılım

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye genelinde gerçekleşen "Onu Oku, Onu Yaşa" temalı Siyer Sınavı'na Karlıova ilçesinde yoğun katılımla gerçekleşti. Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerden olan Kar-Der tarafında gerçekleştirilen Siyer Sınavı, ilçe merkezi ve köylerden bin 350 kişi katıldı.

Daha önce sadece ilçe merkezinde düzenlenen sınav, bu yıl köylerde de gerçekleşti. Karlıova ilçesinde gerçekleşen Siyer Sınavı, Öğretmen Hüseyin Hüsnü Tekışık Orta Okulunda yapıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Kar-Der Başkanı Murat Demir, "2018 Siyer Sınavı için yapılan çalışmalar sonucunda bu yıl yoğun bir başvuru yapıldı. Bu yıl yapılan sınava bin 350 kişi katıldı. Ayrıca önceki yıllarda sınav için ilçe merkezine gelenleri bu yıl köylerinde sınava girmelerini sağladık. Yapılan sınavda okul tesisi için bizlere yardımcı olan Kaymakam Levent Yetgin, ilçe milli eğitim müdürü ve şube müdürlerine çok teşekkür ederiz. Dereceye giren katılımcılar, umre ve çeşitli ödüllerle ödüllendirileceklerdir. Bu sınavın kaybedeni olmaz, çünkü sınav sayesinde Peygamberimizi biraz daha tanımış oluruz ve hayatımıza ona göre yön veririz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın