Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Eylül 2019 Cumartesi
°C

Kurbanlık satışında düşüş yaşandı

Bingöl'de Kurban Bayramı, besiciler için hayal kırıklığı oldu. Yıl boyunca bin bir zorlukla hayvanları yetiştiren besiciler, bu yıl ki kurbanlık satışlarının geçen yıllara nazaran düştüğünü ve satışların çok az gerçekleştiğini söyledi.

19 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ 22:28
3
576
0
AA aa
Kurbanlık satışında düşüş yaşandı

Kurban Bayramı öncesi umduklarını tam olarak bulamayan ve umutlarını bayram günleri yapacakları satışlara bağlayan besiciler, bayram sonrasında kurbanlıkların elde kaldığını söyledi.

Bingöl'de kurulan hayvan pazarındaki kurbanlık hayvan satışlarında oldukça büyük bir düşüşün olduğunu dile getiren besiciler, getirdikleri kurbanlıkların yarısını bile satamadıklarını belirterek, bu bayramın verimli geçmediğini ifade etti.

Bayram günleri satışların artacağını düşünerek bir umutla beklediklerini söyleyen besiciler, hayal kırıklığına uğradıklarını, bu yıl yaşanan ekonomik sorunların kurbanlık satışlarına da yansıdığını ve alım gücü düşen vatandaşların fiyatları düşürmelerine rağmen kurbanlık alamadığını söylediler.

"ALIM GÜCÜ OLMADIĞI İÇİN KURBANLIKLAR ELDE KALDI"

Besiciler, "Vatandaşta biraz maddi sıkıntı olduğu için satışlarımız geçen yıllara nazaran çok düşük geçti. Buraya getirdiğimiz yüzlerce hayvandan sadece yarısını satabildik. Piyasa her senekine göre biraz durgun, her insanın bütçesi kurbanlık koyun almaya yetmiyor. Gerekli indirimi yapmamıza rağmen yine de halkın alım gücü olmadığı için kurbanlıklar satılmadı. Büyük zarar ettik”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın