Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Temmuz 2018 Pazar
22.5 °C Açık

MHP'den Cumhurbaşkanı'na destek

MHP İl Başkanı Varol, Bingöl'e gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek vereceklerini söyledi.

12 OCAK 2018 CUMA 23:32
0
836
1
AA aa
MHP`den Cumhurbaşkanı`na destek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Nurettin Varol, yaptığı basın açıklamasında, Bingöl'e gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı en iyi şekilde karşılamak ve desteklemek için partililerine ve vatandaşlara davet çağrısında bulundu.

Varol, açıklamasında; “Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli bey “Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben” düsturuyla hareket ederek, ülkemizi birçok bela ve musibetten kurtarmış, ülkemizin birlik ve beraberliği için her türlü fedakârlık, hiçbir menfaat ve karşılık beklemeden yapmışlardır. Sayın Genel Başkanımızın 15 Temmuz 2016 hain darbe teşebbüsündeki duruşları ile Devletimize ve Cumhurbaşkanımıza verdikleri destek ile Türk Milleti'nin gönlünde taht kurmuştur. Yenikapı ruhuyla başlayan Türk Milleti'nin geleceği ve menfaatleri doğrultusunda başlayan birliktelik Cumhurbaşkanımıza büyük bir destekle devam etmiştir. MHP ve AKP anlaşması ile halk oylamasına götürülen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, halkımızın oylarıyla Nisan 2017 tarihinde yapılan seçimle kabul edilmiştir. Yenikapı ruhuyla başlayan bu birliktelik ve uyumlu hareket edebilme bilinci Sayın Genel Başkanımızın 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, Milliyetçi Hareket Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı göstermeyerek, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı adayı olarak destekleme kararı, Türk siyasi hayatında yeni bir dönem başlatmıştır” dedi.

“İttifakın sağlıklı bir şekilde yürümesi lazım”

AK Parti ve MHP ittifakının sağlıklı bir şekilde yürümesi için tüm desteği vereceklerini kaydeden Varol; “Bilge Liderimizin Cumhurbaşkanımızı desteklemesi ve bu ittifakın sağlıklı bir şekilde yürümesi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tartışmalarına mahal bırakmadan tam manasıyla oturabilmesi maksadıyla bundan sonraki süreçte de Genel Başkanımızın emrettiği şekilde hareket etmek, partililerimiz ve yönetim kurulumuz açısından töremiz gereği uymak zorunda olunan bir mecburiyettir. Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl İl Başkanlığı olarak, 13 Ocak 2018 tarihinde ilimize teşrif edecek olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı en iyi şekilde karşılamak ve desteklerimizi beyan etmek açısından, tüm partililerimiz ve hemşerilerimizi Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılamaya ve dinlemeye davet ediyoruz” diye konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21870)
13 Ocak 2018 Cumartesi 09:29
MHP niye kendini feshetmiyor?
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın