Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Eylül 2019 Cumartesi
°C

Milyonluk tesis çürüyor

Bingöl Organize Sanayi Bölgesi'nde çağrı merkezi olarak inşa edilen ve kullanıma hazır vaziyete getirilen yapı, girişimcilerden rağbet görmeyince 3 yıldır boş.

09 EKİM 2018 SALI 20:39
2
3390
3
AA aa
Milyonluk tesis çürüyor

Bingöl'de iki ayrı çağrı merkezinin kurulumu istihdam açısından sevinçle karşılanmış, yeni çağrı merkezlerinin açılması için girişimler ağırlık kazanmıştı. Bu kapsamda 2015 yılında Bingöl Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü'nce ihalesi yapılan ve 2,4 milyon TL ile inşa edilip telekomünikasyon altyapısı hazırlanarak kullanıma hazır hale getirilerek 11 Aralık 2015'te geçici kabulü yapılan çağrı merkezi inşaatı, Bingöl'deki iki firmanın bu alanı tercih etmemesiyle atıl duruma düştü. 1.600 metrekare alan üzerine kurulan binanın hangi amaçla kullanıma açılacağı ise net değil.

TAAHHÜTSÜZ İŞ YAPILDI!

Yapım öncesi bahse konu firmalarla herhangi bir yazılı taahhüt alınmadan, sadece sözlü taahhüt üzerine yapıldığı öğrenilen çalışmalar neticesinde inşa edilen çağrı merkezi binası, buradaki firmaların yatırımdan çekilmesi ve mevcut yerlerinde işlemlerine devam edeceğini belirtmesi üzerine bol kaldı. Bazı GSM operatörlerinin yatırımı için girişimlerden de sonuç alınamayınca bina 3 yıldır boş. Atıl durumda olan ve çürümeyle karşı karşıya kalan binanın gerçek ve doğru yatırımcılara açılmaması halinde milyonluk yapı çürüyecek.

Bir süre önce Cazibe Merkezi Programı kapsamında değerlendirilmesi öngörülen bina, projenin askıya alınmasının ardından boş kalmaya devam etti.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31783)
10 Ekim 2018 Çarşamba 08:32
Vay beehh.. Bu zararın bedeli mutlaka bu yanlışı yapanlardan çıkartılmalıdır. Keyfine göre devletin parasını al bina yap, bu işten kim karlı çıkmış herhalde yapıyı yapan müteaahhit firma, ürün sahipleri karlı çıkmıştır başka karlı çıkan var mıdır bilemem ama devlet ve millet olarak özellikle de Bingöl halkı olarak 2,4 milyon tl zarar ettiğimiz kesindir. Bir Allahın kulu da çıkıp bunun hesabını soramıyor. E bu devlet şimdi neden ekonomik darboğazdadır daha iyi anlamış oluyoruz. Efendiler memlekete sahip çıkınız yemekli kokteyli programlardaki pozlarınız bize lazım değil. İsraf değil mi..
Beğendim (7) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31776)
10 Ekim 2018 Çarşamba 07:23
Bu hibelerde be paralar götürülüyor.vali bey fark etmiş gereğini yapar inşallah yazık günah devletin sırtından kısa yoldan zengin olan çok üçkağıtçı var.
Beğendim (6) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31775)
10 Ekim 2018 Çarşamba 06:09
Eeee ı kurdele kesenler neredesiniz bu yapı için ne yaptınız işiniz bu vatanın milli ekonomisini çökertmek se o makamlar buna vesile olanlara zehir zıkkım olsun
Beğendim (6) Beğenmedim (2)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın