Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Ekim 2018 Pazar
12.5 °C Hafif Sağnak Y.

Milyonluk tesis çürüyor

Bingöl Organize Sanayi Bölgesi'nde çağrı merkezi olarak inşa edilen ve kullanıma hazır vaziyete getirilen yapı, girişimcilerden rağbet görmeyince 3 yıldır boş.

09 EKİM 2018 SALI 20:39
2
2982
3
AA aa
Milyonluk tesis çürüyor

Bingöl'de iki ayrı çağrı merkezinin kurulumu istihdam açısından sevinçle karşılanmış, yeni çağrı merkezlerinin açılması için girişimler ağırlık kazanmıştı. Bu kapsamda 2015 yılında Bingöl Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü'nce ihalesi yapılan ve 2,4 milyon TL ile inşa edilip telekomünikasyon altyapısı hazırlanarak kullanıma hazır hale getirilerek 11 Aralık 2015'te geçici kabulü yapılan çağrı merkezi inşaatı, Bingöl'deki iki firmanın bu alanı tercih etmemesiyle atıl duruma düştü. 1.600 metrekare alan üzerine kurulan binanın hangi amaçla kullanıma açılacağı ise net değil.

TAAHHÜTSÜZ İŞ YAPILDI!

Yapım öncesi bahse konu firmalarla herhangi bir yazılı taahhüt alınmadan, sadece sözlü taahhüt üzerine yapıldığı öğrenilen çalışmalar neticesinde inşa edilen çağrı merkezi binası, buradaki firmaların yatırımdan çekilmesi ve mevcut yerlerinde işlemlerine devam edeceğini belirtmesi üzerine bol kaldı. Bazı GSM operatörlerinin yatırımı için girişimlerden de sonuç alınamayınca bina 3 yıldır boş. Atıl durumda olan ve çürümeyle karşı karşıya kalan binanın gerçek ve doğru yatırımcılara açılmaması halinde milyonluk yapı çürüyecek.

Bir süre önce Cazibe Merkezi Programı kapsamında değerlendirilmesi öngörülen bina, projenin askıya alınmasının ardından boş kalmaya devam etti.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31783)
10 Ekim 2018 Çarşamba 08:32
Vay beehh.. Bu zararın bedeli mutlaka bu yanlışı yapanlardan çıkartılmalıdır. Keyfine göre devletin parasını al bina yap, bu işten kim karlı çıkmış herhalde yapıyı yapan müteaahhit firma, ürün sahipleri karlı çıkmıştır başka karlı çıkan var mıdır bilemem ama devlet ve millet olarak özellikle de Bingöl halkı olarak 2,4 milyon tl zarar ettiğimiz kesindir. Bir Allahın kulu da çıkıp bunun hesabını soramıyor. E bu devlet şimdi neden ekonomik darboğazdadır daha iyi anlamış oluyoruz. Efendiler memlekete sahip çıkınız yemekli kokteyli programlardaki pozlarınız bize lazım değil. İsraf değil mi..
Beğendim (7) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31776)
10 Ekim 2018 Çarşamba 07:23
Bu hibelerde be paralar götürülüyor.vali bey fark etmiş gereğini yapar inşallah yazık günah devletin sırtından kısa yoldan zengin olan çok üçkağıtçı var.
Beğendim (6) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31775)
10 Ekim 2018 Çarşamba 06:09
Eeee ı kurdele kesenler neredesiniz bu yapı için ne yaptınız işiniz bu vatanın milli ekonomisini çökertmek se o makamlar buna vesile olanlara zehir zıkkım olsun
Beğendim (6) Beğenmedim (2)Cevapla
21.10.2018
06:21
Ticaret Bakanlığı`ndan milyonlara abonelik uyarısı
Ticaret Bakanlığı'ndan milyonlara abonelik uyarısı
Ticaret Bakanlığınca, tüketicilerin, telefon hatları üzerinden gerçekleştirilen internet aboneliği kampanyası tanıtımlarıyla karşılaşmaları durumunda, tekliflere hemen onaylıyorum şeklinde cevap vermemeleri ve devam eden aboneliklerinin taahhüt sürelerini takip etmeleri uyarısında bulunuldu.
21.10.2018
06:20
Katar`ı Türkiye koruyacak! Dev anlaşma imzalandı
Katar'ı Türkiye koruyacak! Dev anlaşma imzalandı
HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak. HAVELSAN'ın son dönemde geliştirdiği ürünler arasında Gözcü, Bariyer ve Kalkan var
21.10.2018
06:19
Taşıt alımları yarıya iniyor
Taşıt alımları yarıya iniyor
2019 yılı bütçesine tasarruf da damga vurdu. Meclis'e sunulan bütçe teklifine göre 2019'da kamuya sadece 2 bin 304 taşıt alınacak. 2018 bütçesinde bu rakam 4 bin 772 idi. Bütçede özel tüketim vergisi gelirleri ise 164 milyar lira olarak yer aldı.
21.10.2018
06:18
Sigortasız işçiye çifte tazminat
Sigortasız işçiye çifte tazminat
Kayıtdışı çalıştırılanlar SGK'ya ya da mahkemeye başvurarak hem eksik primlerini hem de hak ettiği tazminatları yasal faiziyle alabilir.
19.10.2018
23:46
Başkan açıkladı! İndirim bugün bitiyor
Başkan açıkladı! İndirim bugün bitiyor
Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) borcunu ödeyip tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlediği yüzde 24 indirim kampanyasına başvurular bugün son bulacak.
19.10.2018
23:46
Saldırılara rağmen Türkiye büyümeye devam ediyor
Saldırılara rağmen Türkiye büyümeye devam ediyor
Türkiye ekonomik saldırılara rağmen dünya listelerinde üst sıralara tırmanmaya devam ediyor. Uzmanların raporlarına göre ise 2050 yılında İngiltere, İtalya, ve Fransa ilk 20'nin altına gerilerken Türkiye üst sıralara tırmanmaya devam edecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın