Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Ekim 2018 Pazar
12.5 °C Hafif Sağnak Y.

'Şeffaf yönetimle hizmet ediyoruz

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, şeffaf yönetim modeliyle hizmet ettiklerini vurgulayarak; 'Sadece fiziki yatırımlara önem vermedik. Bizim için daha önemli olan beşeri yatırımlara da önem verdik

13 OCAK 2018 CUMARTESİ 00:55
3
1733
11
AA aa

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yerel hizmetler ve yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu.

‘Ortak akılla yönetim' anlayışıyla zirveye doğru yürüdüklerini kaydeden Başkan Barakazi, dört yıldır aynı düşünce ile hareket ettiklerini söyledi.

Şeffaf bir yönetim anlayışıyla hizmet ettiklerini vurgulayan Barakazi; “Hesap verebilen, paylaşımcı, hoşgörülü ve şeffaf yönetim anlayışı ile ilerlediğimiz bu yolda, Bingöl'ümüzün dört bir tarafına aynı gözle bakan, aynı değerde gören bütüncül bir anlayışın geliştirilmesine önem vermeye çalışıyoruz. Bingöl'ün hak ettiği hizmetleri alabilmesi için elimizden gelen gayreti gösterdiğimizden emin olun. Bingöl'ün ve Bingöllülerin hizmetin en iyisine layık olduğu bilinciyle çalışmalarımıza devam ediyoruz “dedi.

“Fiziki yatırımların yanı sıra beşeri yatırımlara da önem verdik”

Toplumun her kesimini memnun etme gayreti sarf ettiklerini kaydeden Barakazi; “Görev süremizce yaptığımız fiziki yatırımların yanı sıra, beşeri yatırımlara da önem verdik. Toplumun her kesimini memnun etmeye özen gösterdik. Hizmetlerimizi sürdürürken dezavantajlı durumda olan kadınları ve engelli vatandaşlarımızı da ihmal etmedik. Onlara yönelik birbirinden güzel işlere imza attık. Kültürel faaliyetler kapsamında düzenlediğimiz festivaller, açık ve kapalı tiyatro gösterileri ve birbirinden farklı etkinliklerle binlerce vatandaşımızı bir araya getirdik.  Çalışmalarımızda bizlere her türlü desteği sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanımız Binali Yıldırım başta olmak üzere, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Dr. Cevdet Yılmaz'a, AK Parti Bingöl Milletvekilimiz Sayın Enver Fehmioğlu'na, Kalkınma Bakan Yardımcımız Sayın Yusuf Coşkun'a, Bingöl Belediyesi Meclis üyeleri ve belediye çalışanlarımıza, bütün Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, muhtarlarımıza, Bingöl'ümüzün 7'den 70'e genç, yaşlı, kadın, erkek bütün insanlarımıza en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum “ifadelerini kullandı.

“Sosyal Belediyecilik anlayışı ile hareket ediyoruz”

Sosyal ve kültürel gelişime önem verdiklerini aktaran Başkan Barakazi, “Sosyal belediyecilik anlayışıyla düzenlediğimiz etkinliklerimizle, hem ilimizi tanıtıyoruz hem de vatandaşlarımın kaynaşmasını sağlıyoruz. Etkinlikler çerçevesinde Hesarek Kayak Merkezi'nde 1 ve 2 olmak üzere kayak festivalleri düzenledik. 2015 yılı SODES projesi kapsamında hazırladığımız ve 2016 yıllında uyguladığımız ‘Çalışan Eller' projesi kapsamında gençlere yönelik 4 farklı branşta mesleki eğitim ve kültürel etkinlikler düzenlendik. Zazaki dilinin yaygınlaşması, vatandaşlarımızın geçmişte olduğu gibi diline, kültürüne sahip çıkmalarını sağlamak ve bu alanda farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyoruz.  “Zazaca İçin Söyle” Projesiyle, 82 sanatçı ilimizin en gözde mekânlarında Zazaca türkü seslendirdi. 1,5 yıl süren çalışmayı gala gecesiyle süsledik. Anadilimizi sahip çıkma anlamında resmi internet sayfamızda Zazaca hizmet veriliyor. Yine Zazaca sosyal medya hesaplarımız mevcut. Buradan paylaşımlar yapılıyor” diye konuştu.

Barakazi, tamamlanan yatırımları açıkladı

Barakazi, başta kadın emek çarşısı olmak üzere yapılan yatırımları şu şekilde sıraladı: “Kadınların el emeklerini ka­zanca dönüştürmesi için Ye­nişehir Mahallemizde 1.190 metrekarelik alan üzerine ‘Bingöl Belediyesi Kadın Emek Çarşı'sını inşa ettik.  İçerisinde idari bina, mescit, kafeterya ile 18 satış büfesi bulunan Kadın Emek Çarşısı, üretici kadınlar için pazar yeri oldu. 16 bin metrekarelik alana inşa ettiğimiz Bingöl Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ile sokak hay­vanlarına kucak açtık. Tıbbi Atık Ste­rilizasyon Tesisi, 7 Yeni Park, Doğu Anadolu Projesi (DAP) desteğiyle ili­mizde 7 yeni park inşa ettik. Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi'nde 4, İçmeler Mahallesi, İnalı Mahallesi ve Mirzan Mahallesi'ne 1'er adet olmak üzere toplamda 7 adet parkı vatandaşla­rımızın hizmetine sunduk. Yeni parklarımızla birlikte 40 bin metrekarelik yeşil alanı ilimize kazandırdık. Spor Toto Teşkilatı Bakanlığı ile Belediyemiz arasında imzalanan protokol kap­samında, 10 adet çok amaçlı spor sahasını Bingöl'e kazandırdık. Gençle­rimizi spora teşvik etmek amacıyla 10 adet çok amaçlı spor sahaları yapımı (Voleybol ve Basketbol sahaları) tamamlanarak, hizmete sunuldu. Bingöl Belediyesi ile Bingöl, Muş ve Bitlis illerine hizmet verecek olan Doğalgaz Dağıtım Şirketi (Doğu Gaz A.Ş) arasında 2016 yılında doğalgaz protokolü imzalanarak çalışmalara başlandı”

Devam edilen projelere de değinen Barakazi,  ikinci etap kent­sel dönüşüm ve gelişim projesi, kent meyda­nı projesi, kültürhan projesi, çapakçur vadisi ekonomik sosyal gelişim projesi, kentpark projesi, güneş enerjisi projesi, engelsiz bina projesi, yeni hizmet binası, çöpten enerji üretimi ve semt kütüphanesi'nin de tamamlanıp hizmete açılacağını söyledi.

 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21904)
14 Ocak 2018 Pazar 20:57
Resmi kurumlardamı doğalgaza engel oldular Okullarda çocuklar dondular okulları tatil ediyorlardı.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21897)
14 Ocak 2018 Pazar 15:02
başkan açılışını yaptıktan sonra, birinci sıraya koyduğu hizmeti olan kadın emek çarşısına uğramamış demek ki.Şu anda kaç tane iş yeri açık durumda git bir bak.
Beğendim (2) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21895)
14 Ocak 2018 Pazar 13:31
senle cevdet yılmaz ve yusuf coşkun beraber çooooooook şefafsınız adam kayırmada üstünüze yok
Beğendim (2) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21911)
15 Ocak 2018 Pazartesi 00:48
@Misafir Kullanıcı aynen katılıyorum
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21890)
14 Ocak 2018 Pazar 02:40
hade ordan hade şefaflıktan bahsedene bakın ayıp denen bir şey var deza ile varza şefaflığı öylemi düş bu halkın yakasından
Beğendim (2) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21886)
14 Ocak 2018 Pazar 00:40
Imar komisyonundaki uyerin hepsinin soyadi BARAKAZi nasil bir seffafliksa.ustelik belediyenin en onemli birimi...
Beğendim (1) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21912)
15 Ocak 2018 Pazartesi 00:50
@Misafir Kullanıcı aynen çok güzel bir tespit dezası ile varzası
Beğendim (0) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21872)
13 Ocak 2018 Cumartesi 16:57
Sen medyatiksin sadece icraatın ne onu söyle 4 yol bitti.hangi mega projen var.sadece devlet btyükleri gelince temizlik yaptırırısın
Beğendim (6) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21867)
13 Ocak 2018 Cumartesi 10:23
Lütfen sayın başkan direklere astırdığınız bayrakların neden kısa bir zaman diliminde yamulduğunu, çirkin bir hal aldığını ve bunun Türk bayrağına saygısızlık olduğunu yapanlara sorar mısınız. Ve tek kuruş vermeden yeniletmeli gerektiğini de hatırlatır mısınz.
Beğendim (6) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21865)
13 Ocak 2018 Cumartesi 02:19
SEN ÖNCE ÇÖPLERİ TOPLA SONRA ÇÖPTEN ENERJİ ÜRETİRSİN
Beğendim (6) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_21860)
13 Ocak 2018 Cumartesi 01:22
Başkan çook hizmet ettiğin aşikar bu merkez tokilerin tapunun verilmesinde belediyeye düşen gorev neden yapılmıyor.
Beğendim (5) Beğenmedim (3)Cevapla
21.10.2018
06:21
Ticaret Bakanlığı`ndan milyonlara abonelik uyarısı
Ticaret Bakanlığı'ndan milyonlara abonelik uyarısı
Ticaret Bakanlığınca, tüketicilerin, telefon hatları üzerinden gerçekleştirilen internet aboneliği kampanyası tanıtımlarıyla karşılaşmaları durumunda, tekliflere hemen onaylıyorum şeklinde cevap vermemeleri ve devam eden aboneliklerinin taahhüt sürelerini takip etmeleri uyarısında bulunuldu.
21.10.2018
06:20
Katar`ı Türkiye koruyacak! Dev anlaşma imzalandı
Katar'ı Türkiye koruyacak! Dev anlaşma imzalandı
HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak. HAVELSAN'ın son dönemde geliştirdiği ürünler arasında Gözcü, Bariyer ve Kalkan var
21.10.2018
06:19
Taşıt alımları yarıya iniyor
Taşıt alımları yarıya iniyor
2019 yılı bütçesine tasarruf da damga vurdu. Meclis'e sunulan bütçe teklifine göre 2019'da kamuya sadece 2 bin 304 taşıt alınacak. 2018 bütçesinde bu rakam 4 bin 772 idi. Bütçede özel tüketim vergisi gelirleri ise 164 milyar lira olarak yer aldı.
21.10.2018
06:18
Sigortasız işçiye çifte tazminat
Sigortasız işçiye çifte tazminat
Kayıtdışı çalıştırılanlar SGK'ya ya da mahkemeye başvurarak hem eksik primlerini hem de hak ettiği tazminatları yasal faiziyle alabilir.
19.10.2018
23:46
Başkan açıkladı! İndirim bugün bitiyor
Başkan açıkladı! İndirim bugün bitiyor
Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) borcunu ödeyip tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlediği yüzde 24 indirim kampanyasına başvurular bugün son bulacak.
19.10.2018
23:46
Saldırılara rağmen Türkiye büyümeye devam ediyor
Saldırılara rağmen Türkiye büyümeye devam ediyor
Türkiye ekonomik saldırılara rağmen dünya listelerinde üst sıralara tırmanmaya devam ediyor. Uzmanların raporlarına göre ise 2050 yılında İngiltere, İtalya, ve Fransa ilk 20'nin altına gerilerken Türkiye üst sıralara tırmanmaya devam edecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın