Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Şubat 2019 Salı
-2 °C Çok Bulutlu

Şeyhanzade Yıldönümünde Anıldı

Tenvir Neşriyat'in ve Med Zehra hareketinin kurucusu M. Sıddık Şeyhanzade'nin vefatının 1. Sene-i Devriyesinde hizmet hayatının anlatıldığı bir konferans gerçekleşti.

10 TEMMUZ 2018 SALI 18:31
3
1403
0
AA aa
Şeyhanzade Yıldönümünde Anıldı

Bingöl Ahmet Dursun Konferans Salonunda Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Mevlid ile devam etti. Konferansta M. Sıddık Şeyhanzadeyi anlatan belgesel izlendi. Tenvir Neşriyat'ta uzun yıllar hizmet eden M. Ali Alioğlu ve M. Sıddık Şeyhanzade'yle 1980'den beri yol arkadaşlığı yapmış Muhammed Kaynun birer konuşma yaptı. Programa Şeyhanzadenin akrabaları, Bediüzzaman Hazretlerinin “kardeşliğe kabul ettim” dediği Molla Said, Bingöllü dava arkadaşları ve Türkiye'nin muhtelif yerlerinden gelen sevenleri katıldı. Program bitiminde Nurculuğun Tarihçesi, Medeniyet-i İslamiyye İsimli kitap ve Küçük Sözler ücretsiz dağıtıldı.

M. Sıddık (Dursun)Şeyhanzade Kimdir?

1948 Bingöl doğumlu olan Şeyhanzade, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. Tenvir Neşriyat'ın kurucusu olan Şeyhanzade'nin Risale-i Nur ve Nurculuk üzerine birçok çalışması yayınlanmıştı. Ayrıca 1989-1998 yıllarında yayın yapan Dava dergisinde başyazarlık görevini icra etti.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın