Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Eylül 2018 Pazar
19.6 °C Parçalı Bulutlu

Sığır destekleme şartları açıklandı

Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Besilik Erkek Sığır Yetiştirme Şartları açıklandı.

11 HAZİRAN 2018 PAZARTESİ 21:18
2
1007
0
AA aa
Sığır destekleme şartları açıklandı

Desteklemelerden bir yetiştiricinin en fazla 200 baş için faydalanabileceği ifade edildi. Besicilik için belirtilen şartlar şu şekilde;

Besilik Erkek Sığır (Manda Dâhil) Desteklemesi Şartları

1-Erkek sığırlar yurt içinde doğmuş, küpelenmiş, TÜRKVET'e işletme ve hayvanların kaydı yapılmış, 1/1/2018 – 31/12/2018 tarihleri arasında kesilmiş olmalıdır.

2-Sığırlar, erkek, 12 aylık yaştan büyük ve karkas ağırlığı en az 200 kilogram olmalıdır.

3-Sığırlar, kesimhanelerde kestirilmiş olmalıdır. Bu durum, kesim ücreti faturası/alındı makbuzu/kesilecek hayvan veya karkasının alım satımına ilişkin satış belgesi, kesimhane Resmi Veteriner Hekimi tarafından onaylanmış kesim cetveli ve TÜRKVET'te hayvanın düşümünün yapıldığı belgelenmelidir.

4-Bir yetiştirici en fazla 200 baş (200 dâhil) sığırı için destekten yararlandırılır.

5-Bakanlıkça mecburi kesime tabi tutulan erkek sığırlar ile kesim sonrası muayenede karkasın imhasına karar verilen erkek sığırlar için destekleme ödemesi yapılmaz.

6-Sığırlar, kesim tarihi itibarıyla, son 90 günde başvuru sahibinin işletmesinde beslenmiş olmalıdır. Bu süre TÜRKVET kayıtlarıyla doğrulanır. (Besi süresini tamamlamış erkek sığırların alımını yaparak kestirenler bu destekten yararlanamazlar.)

7-Başvurular Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği (Tebliğ no: 2018/21)  yayımı tarihi (08/06/2018)  ile 11/1/2019 tarihi arasında yapılır.

8-Yetiştiriciler il/ilçe müdürlüklerine TCKN/VKN, TÜRKVET'te kayıtlı işletme numarası ve adreslerinin bulunduğu dilekçe ile başvurur.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın