Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
23 Temmuz 2019 Salı
°C

Tekrar ihale edilecek!

Bingöl Hükümet Konağı iki defa ihale edilmesine rağmen birim fiyatların yüksek olmasından dolayı üçüncü bir kez ihaleye çıkacağı öğrenildi.

09 EYLÜL 2018 PAZAR 18:34
1
2978
2
AA aa
Tekrar ihale edilecek!

İlk olarak 31 Temmuz'da ihale edilen ve daha sonra birim fiyatlarından sonra 29 Ağustos'ta tekrar ihaleye çıkarılan hükümet konağı, yeniden iptal edilerek üçüncü bir kez ihale çıkarılacak.

TOKİ Başkanlığı'nca yayınlanan ilanda, Bingöl Merkez Hükümet Konağı İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işinin 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19'uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edileceği belirtilen açıklamada, 15 Ekim 2018 tarihinde saat 14.30'da yapılacak ihale, 550 takvim gününde teslim edileceği belirtildi.

YENİ HÜKÜMET KONAĞI NEREDE OLACAK?

Yapılacak olan yeni Hükümet Konağı, 15 Temmuz Direniş Meydanındaki 1 No'lu Sağlık Ocağı ve eski Sağlık Lojmanları alanı ile Şehitlik Parkı'nın bir bölümünü kaplayan alana inşa edilecek.

HÜKÜMET KONAĞI YERİNE MİLLET BAHÇESİ YAPILACAK

Öte yandan mevcut hükümet konağı yerine kent meydanı ve millet bahçesi yapılacağını daha önce belirten AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz; “İhale bittikten sonra mevcut hükümet konağını yıkacağız ve yerine de Millet Bahçesi yapacağız, altını da otopark yapacağız” demişti.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31137)
10 Eylül 2018 Pazartesi 01:45
TOKİ Başkanlığı İhale birim fiyatlarının yüksek olmasından dolayı üçüncü kez ihale edecekmiş; Demir,Beton fiyatları başta olmak üzere diğer kalemleri saymıyorum bile fiyatlar almış başını gitmiş, TL son üç ayda yüzde 35 değer kaybetmiş 'TOKİ ağa' çıkmış birim fiyatlarının yüksekliğini bahane edip ihaleleri iptal ediyor. Ne yapsaydı müteahhit zararına işmi yapsaydı?
Ekonomi prensi Sayın Berat Albayrak (Türkiyenin gururu) Çinden 3.6 milyar dolar kredi (borç) alınıyor, büyük başarıymış gibi kamuoyuyla paylaşıyor. Demem o ki Ekonomik sıkıntılar her alanda boy göstermeye başladı. Allah yardımcımız
Beğendim (8) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_31136)
09 Eylül 2018 Pazar 23:02
İhaleye fesat karışmasinda sancak yolu 250 milyona ihale edildi diyorlar bu rakamlar neyin nesi yazıktır bu millete el insaf
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın