Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Mayıs 2019 Pazartesi
25.1 °C Açık

TOKİ Sakinlerinden Tapu Talebi

İnönü Mahallesi'nde yapılan TOKİ konutu sakinleri tapularını alamamaktan şikâyetçi. Mağdur vatandaşlar tapularının verilmesi için yetkililerden adım bekliyor.

13 MART 2019 ÇARŞAMBA 17:24
5
1396
7
AA aa
TOKİ Sakinlerinden Tapu Talebi

Evlerini teslim almalarının üzerinden 4 yıl geçtiğini ve hala tapularını alamadıklarını ifade eden mahalle sakinlerinden Ömer Bürkük yaptığı açıklamada şu iddialarda bulundu;

“Bingöl belediyesi tarafından kentsel dönüşüm adı altında 2013 yılında yapımına başlanan 2015 yılında teslimi yapılan bu süre içerisinde herhangi bir kira taşıma yardımı yapılmayarak vatandaşı mağdur eden belediye ve TOKİ benzer mağduriyetleri yaşatmaya devam ediyor. Konutların teslim edilmesine rağmen borçsuz olan konutlara tapu verilmiyor. Bingöl tapuda halen İnönü mahallesi 2 katlı ve 3 katlı konutlar olarak görünüyor. Belediye yetkililerine sorulduğunda yetkililerin cevabı klasik bizlik birşey yok. Tüm iş TOKİ'de cevabı veriliyor. Ankara TOKİ ile görüşülünce işin bambaşka birşey olduğu ortaya çıkıyor. Belediye ile TOKİ terminal binasının yeri için anlaşmıştılar. Belediye yeni otogara geçtikten sonra eski otogarı TOKİ'ye devretmek yerine orayı ilçe otogarı yapmayı düşünmüş. Bu yüzden TOKİ ile bunun pazarlığına girilmiş. TOKİ'nin 2017 Aralık ayında bununla ilgili yazıyı Bingöl belediyesine göndermesine rağmen Bingöl belediyesi buna 3 ay sonra dönüş sağlamış. Ticari rant vatandaşı mağdur etmeye devam ediyor. Kat itifakı yapıp vatandaşla ilgili sorunu ortadan kaldırıp kurumlar arası yazışmaları devam ettirmek yerine terminal binası çözülmeden konutlarında çözülmeyeceği düşüncesi Bingöl belediyesi tarafından dayatılmaya devam edilerek vatandaşın mağduriyeti devam etmektedir.

Ayrıca bu seçim sürecinde bu tapu sorununa değinilmemiştir. Henüz mevcut yapı sorunlarını çözemeyen belediye yeni yerlerin müjdelerini veriyor.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_41483)
15 Mart 2019 Cuma 07:52
bende hayatımın en buyuk hatasını tokidan ev almakla yapdım
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_41478)
15 Mart 2019 Cuma 04:35
Sorumlu bingöl beldiyesidir. Önce yeni otogar binasının yapılmasın karşılıgında eski otogar arsasını toki ye verilmesi serdar atalay döneminden imzalanan protokol kapsamında olup bingol belediyesi otogar arsası ve toki içinde bulunan parseller ranta çevirnek için vatandaşı magdur edip ilgili konutların iskanını vermemiştir. Bu parsellere peşkeş çekebilmek için tüm hak sahiplerinin hakkını araması gerekir.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_41475)
15 Mart 2019 Cuma 00:29
Ne olacak kardeşim, şehir sahipsiz.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_41469)
14 Mart 2019 Perşembe 23:37
Tokiye borcumuz olmadığı halde tapu alamoyoruz. Çok kalitesiz hertarafı dökülen konutlar çok fahiş bir fiyata satılmadına karşın atılan kazık yetmiyormuş gibi birde ziraat bankadında dask yapöa zorunluluğu var. Bamkada istediği fiyattan daskları otomatik yapmakta itiraz edilince de tapular verilmediği için dask yapma yetkisini kullandığını söyleyerek piyasadan yüksek fiyata tamamen keyfi olarak bizim rızamızın dışında bu uygulama içerisinde. Anlayacağınız mağduriyet üzerine mağduriyet yaşamaktayız. Sebep olanları Allaha havale ediyoruz.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_41460)
14 Mart 2019 Perşembe 22:22
Bu mantık Bingöl tapusunu vermez yesil alanı vermez ticari alanı vermez senin arazinin alır kamu yararı diye az ilerde büfesi tüm kaldırımı kapatır buna kamu yararı demez ekmek kapısı der
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_41427)
14 Mart 2019 Perşembe 10:43
Toki yeterince bizi kandırdı. bir hak sahibi olarak asla hakkımı helal etmem tapuda onlara olsun.
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_41409)
13 Mart 2019 Çarşamba 18:42
Benim orda evim vardı kamulaştırma olduğu zaman koşarak gidip attınız imzayı yapmayın etmeyin dedik siz hizmete karşınız dediler. Ben bu ranta el pençe durmadım şükür Laz'ım deyil daireniz dedim paramı aldım aynı yıl evimide aldım. Milettin sırtından o dönem iyi rant şağladılar bu akılla daha çok ezen olur...!
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın