Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Şubat 2018 Pazartesi
12 °C Açık

Gerekeni yapalım!

Bingöl valisi ali mantı, 2017 yılı 4. dönem il koordinasyon toplantısına resmi yazı ulaşmadığı için katılamadığı iddia edilen fedaş il müdürüne yönelik sert sözler sarf etti; fedaş müdürü olmak özel bir şey mi? kamu düzeninin, valiliği, milletin, ülkenin d

10 EKİM 2017 SALI 23:41
0
957
0
AA aa
Gerekeni yapalım!

Bingöl’de, elektrik sorunları nedeniyle halkla barışık olamayan Fırat Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (FEDAŞ) için eleştirilerin gündeme geldiği 2017 yılı 4’üncü Dönem İl Koordinasyon Toplantısı’nda kurum müdürüne yönelik en sert sözler Vali Ali Mantı tarafından sarf edildi.

Bölge müdürlerinin yanı sıra kurum amirinin hazır bulunduğu toplantıda, FEDAŞ ile ilgili bir sorunun olması üzerine, gözler FEDAŞ müdürü ve yetkili birini aradı ancak bahsi geçen kurumdan kimsenin toplantıda olmaması Vali Mantı’nın sert tepki vermesine neden oldu.

Çoğu kurum amiri ve yetkililerin FEDAŞ’ın hizmetinden memnun olmadığı yönündeki kanaatleri gözden kaçmazken, Vali Mantı şikâyetler üzerine; “Valilik olsa kırk defa şikâyet ederdiniz. Böyle özel şirketleri de çalıştırın biraz. İş yapan kurumlara müthiş yükleniliyor ama kimse üzerine düşeni yapmıyor. FEDAŞ müdürü olmak özel bir şey mi? Kamu düzeninin, valiliği, milletin, ülkenin dışında bir şey mi?” diyerek tepki gösterdi.

“10 DEFA ARIYORUZ KİMSE TELEFONLARA BİLE CEVAP VERMİYOR”

Bir kurum amirinin ‘10 defa arıyoruz kimse telefonlara cevap vermiyor’ sözü üzerine tepkisini sürdüren Vali Mantı; “Bunların yönetim kurulu yok mu, şirketleri yok mu? Telefon açın istemiyoruz bu adamları deyin, bu adamlar yaramaz deyin, şikâyet edin yani. Biz olsak 40 kırk defa Bimer’e şikâyet edersiniz bizi” dedi.

‘RESMİ YAZI ULAŞMAMIŞ’ GEREKÇESİ

FEDAŞ İl Müdürüne resmi yazışma ulaşmadığı için katılamadığını belirten bir kurum amiri, müdürün durumu whatshapp’tan bildirdiğini öner sürerken, Vali Yardımcısı Cevat Gün, resmi yazışmanın her kurum amirine ulaştığını belirtti.

Planlama Müdürü, resmi yazının ulaştığının teyit edildiğini belirtmesi üzerine Vali Mantı; “Herkese gidiyor da ona niye gitmiyor? Lakayt davranana benim imzamla gerekeni yapalım. 30 yıldır bu işin içindeyim. Allah’tan korkmuyorsak kuldan, kuldan korkmuyorsak kendimizden utanalım, dürüst olalım” diye sözlerini noktaladı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın