Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Şubat 2018 Salı
9.7 °C Çok Bulutlu

Ilk zabıta karakolu açıldı

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nce kentte ilk zabıta karakolu açıldı.

11 AĞUSTOS 2017 CUMA 05:12
0
566
1
AA aa
Ilk zabıta karakolu açıldı

Bingöl Belediyesi, daha önce belediyeye devredilen Yenişehir Şehit Hayrullah Polat Polis Merkezi’ni zabıta karakoluna çevirdi.

Bahçelievler mahallesinde bulunan karakolu ziyaret eden Belediye Başkanı Yücel Barakazi, burada yaptığı açıklamada, zor şartlar altında görev yapan zabıta ekiplerinin daha etkin bir şekilde çalışmalarını sürdürebilmesi için karakol oluşturduklarını söyledi.

“TOPLUM OLARAK ZABITAYA DESTEK OLMALIYIZ”

Zabıta ekiplerinin birçok olumsuzluğa rağmen değişik görev alanlarında vatandaşlara hizmet verdiğini ifade eden Barakazi, “32 personelden oluşan zabıta müdürlüğümüz, belediye mücavir alanı içerisinde etkili bir şekilde görevini sürdürüyor. İlimizin düzeni, vatandaşlarımızın huzur ve sağlığını sağlamak amacıyla özverili bir şekilde çalışan zabıta memuru arkadaşlarımıza bütün toplumun destek olması gerekiyor. Belediyemizce alınan kararları, emir ve yasakları uygulamakla mükellef olan zabıta memuru arkadaşlarımız kentimizin evlatlarıdır. Onlara zorluk çıkarmak yerine, görev ve sorumluluklarını yerine getirmelerini sağlama noktasında yardımcı olmalıyız” dedi.

Kent genelinde işgaliyeye yönelik sürdürülen çalışmalara da değinen Barakazi, şunları söyledi:

“Zabıta ekiplerimiz, çarşı merkezi başta olmak üzere tüm cadde ve mahallelerde işgallerle mücadele ediyor. Farklı vesilelerle dile getirdiğimiz çağrıyı bir kez daha yeniliyorum, kurallara uymayan, yapılan ikazları dikkate almayan esnaflarımızın kaldırım işgaline son vermesini istiyoruz. Biz belediye olarak işgalle mücadelemizi kararlı bir şekilde yürüteceğiz. Bu anlamda tüm esnaf ve vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Her vatandaşımız işgaliye hususunda duyarlı olursa, zabıta ekiplerimize yardımcı olursa eminim ki bu sorun kısa sürede ortadan kalkacaktır.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Kamil YALIN (@Misafir_20361)
11 Ağustos 2017 Cuma 10:12
Sayın başkanım isteyerek ve cani gönülden size oy verdim. yanlış anlaşılmasın zabıtanın görevini küçümsediğim anlamı taşımasın yalnız buruda bir soru sorayım bu zabıta ekipleri acaba Bingöl de görev yapıyorlar mı eğer öyle bir görevleri varsa 5 yol denilen bir bölge adresini bilirler mi eğer işgalleri önleme bir görevleri varsa oradaki kaldırımlar ve oda yetmemiş yolların işgalleri neden önlenmiyor. saygılarımla.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
20.02.2018
05:32
Yürüyerek para kazandıran uygulama
Yürüyerek para kazandıran uygulama
iPhone'lar için geliştirilen Sweatcoin uygulaması kullanıcılar yürüdükçe onlara kripto para hediye ediyor.
20.02.2018
05:30
RSV bebekleri tehdit ediyor!
RSV bebekleri tehdit ediyor!
Bu kış kar yağışının az olması ve havaların çok fazla soğumaması, insanların tedbirsizliği ile birleştiğinde virüslerin hızla yayılmasına ve hastalıkların daha uzun sürmesine zemin hazırlıyor. Bu virüslerin çok bilineni grip olsa da, aslında daha bulaşıcı ve yaygın olan RSV (Respiratuar Sinsityal Virus) çok daha tehlikeli görülüyor. Virüs her yaş grubunu tehdit etse de, özellikle yenidoğanlar ve prematüre bebekler en büyük risk grubunu oluşturuyor.
20.02.2018
05:23
Tansiyon ölçen akıllı saat geliyor
Tansiyon ölçen akıllı saat geliyor
Tansiyon ölçmek, tansiyon aletini kolunuza sıkı sıkıya sararak, hava pompalayarak yapılan zahmetli bir iş, ancak Samsung'un akıllı saati bu işi çok daha kolay hale getirecek gibi görünüyor. Söz konusu akıllı saat, klasik tansiyon aletlerinin kullandığı yöntemin aksine, kalp hızı izleyicisine benzer bir teknoloji kullanıyor, bir ışık kaynağı ve ışık alıcısı ile tansiyonunuzu ölçebiliyor.
20.02.2018
05:14
Emekliye yılda 2 defa ikramiye
Emekliye yılda 2 defa ikramiye
Memurların ve emeklilerin bayram ikramiyesi talebi, Mart'ta toplanacak KPDK'da masaya yatırılacak. Memur-Sen, dini bayramlarda 2 bin 62 lira ödenmesini istiyor. SSK ve Bağ-Kur'luların beklentisi de yılda 2 kez 1'er maaş ikramiye.
19.02.2018
20:20
Bitmeden harabeye döndü!
Bitmeden harabeye döndü!
Adaklı Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde inşası devam eden Kapalı Spor Salonu, tamamlanmadan harabeye döndü.
19.02.2018
20:20
Bir günlüğüne polis oldu
Bir günlüğüne polis oldu
Lenfoma hastası gencin polis olma hayali, Genç İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce gerçekleştirildi. Şapka takılıp telsiz verilen gencin sevinci emniyet mensuplarını duygulandırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın