Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Şubat 2019 Salı
-2.9 °C Çok Bulutlu

Nefes kredisini KOBİ'ler tüketti

KOBİ'lerin finansmana erişim probleminin çözümüne katkıda bulunmak ve iş sahiplerine düşük maliyetli kredi imkanı sağlamak üzere başlatılan Nefes Kredisi Projesi, limitlerin tamamen kullanılmasıyla sona erdi.

12 TEMMUZ 2018 PERŞEMBE 00:41
0
876
0
AA aa
Nefes kredisini KOBİ`ler tüketti

KOBİ'lerin finansmana erişim probleminin çözümüne katkıda bulunmak ve iş sahiplerine düşük maliyetli kredi imkanı sağlamak üzere başlatılan Nefes Kredisi Projesi sona erdi. Kredi programı, limitlerin tamamınının kullanılması nedeniyle sonlandırıldı.

Mevduatın 15 katı kredi

TOBB, KGF, Ziraat Bankası ve Denizbank'ın işbirliği ile hayata geçirilen, KOBİ'lerin düşük faizli kredi kullanmalarını sağlayan, “Nefes Kredisi” ile ticaret ve sanayi odaları ile ticaret borsalarının mevduatlarını Ziraat Bankası ve Denizbank'a yatırarak, üyesi olan KOBİ'lere yüzde 9,90 yıllık faiz oranı ve 12 ay vadeyle bu bankalardan kredi kullanmalarına imkân sağlandı.

Ayrıca teminat yetersizliği nedeniyle kredi kullanamayan KOBİ'lere KGF destek verdi. Düzenleme ile nefes kredisi için açılan hesaba yatırılan mevduatın bildirilmesini takip eden 24 saat içinde, mevduatın 15 katı kadar kredi sağlandı.

Sonradan yapılan düzenleme ile kredi vadesi 12 aydan 18 aya çıkarılırken, ilk 6 ay sadece faiz ödemeli, takip eden 12 ay eşit taksit ödemeli olarak geri ödeme yapılması karara bağlandı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Nefes Kredisi ve KGF kanalıyla, 250 milyar liralık reel sektör kredi kefaletinin hayata geçirildiğini belirtmişti.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın