Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
22 Şubat 2018 Perşembe
6 °C Çok Bulutlu

Öğrencilere meslekler anlatıldı

Özel Bingöl Boğaziçi Temel Lisesi, tercih yapacak öğrencilere ışık tutması amacıyla meslek tanıtım semineri düzenledi.

12 ŞUBAT 2018 PAZARTESİ 21:00
4
681
2
AA aa
Öğrencilere meslekler anlatıldı

Üniversite alanlarının tanıtılması, Lise 12. Sınıfta tercih yapacak öğrencilere ışık tutması amaçlı yapılan sempozyum okul Rehber Hocası Zeynep Kaya'nın moderatörlüğünde gerçekleşti.

Alanında ihtisas yapmış doktor, mühendis, avukat, diş hekimi, psikolog, hemşire, bankacı gibi branşlarda sunum yapıldı. Söz konusu branşlarda ihtisas yapan konuklar üniversite hazırlık aşamalarını anlatarak mesleğin günümüz durumu hakkında bilgi verildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Katılımcılar sınava hazırlanan gençlerin sadece sınav endeksli bir çalışmanın yeterli olmadığı bunun yanı sıra kitap okumanın ve hayatı öğrenerek etrafında olup bitenleri bilerek yetişmeleri gerektiği aktarıldı. Öğrencilerin sınava hazırlanırken hangi branşta hazırlanmaları gerektiğini önceden belirleyerek bu bağlamda bir çalışma yapmaları gerektiği anlatıldı. Katılımcılar öğrencilerin seçeceği mesleği bilinçli bir tercih ile yapmaları gerektiğini ve aynı zamanda seçecekleri meslekleri sevmeleri gerektiğini, sadece para endeksli bir meslek seçimi yapmamaları gerektiğini vurguladılar. Eğer böyle bir tercih yaparlarsa mutsuz bir iş hayatı geçireceklerinin altı çizildi. Katılımcılar öğrencilere mesleğe atıldıktan sonra meslek ile ilgili avantaj ve dezavantajların neler olduğunu aktardılar. Sempozyum, öğrencilerin seçmek istedikleri mesleklerle ilgili karşılıklı soru-cevaplarıyla devam etti.  Program sonunda katılımcılara okul öğretmenleri tarafından plaket verildi” denildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22651)
13 Şubat 2018 Salı 08:44
Hiç kendinizi de o çocukları da kandırmayın. Bu devirde herkes para için çalışıyor.
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_22639)
12 Şubat 2018 Pazartesi 22:02
Güzel bir program olmuş. BOĞAZ İÇİ lisesini tebrik ediyorum
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
22.02.2018
07:03
Türkiye`de kuruluyor!
Türkiye'de kuruluyor!
2011 yılında gündeme gelen ve 47 ülkedeki 880 milyon insanı doğrudan ilgilendiren Teknoloji Bankası'nda sona gelindi. Birleşmiş Milletler'in öncülüğünde Türkiye'nin ise ev sahipliğinde Gebze'de bu yıl içerisinde kurulması planlanan banka pek çok açıdan dokunulmaz olacak.
22.02.2018
07:02
27 ülke, Türkiye için gayri resmi toplanacak
27 ülke, Türkiye için gayri resmi toplanacak
Avrupa Birliği'nin (AB) 27 üye ülkesinin liderlerinin 23 Şubat'ta yapılacak gayri resmi zirvede, Türkiye'nin Akdeniz'deki eylemlerini ele alacağı belirtildi.
22.02.2018
07:00
Uzaktan Komutalı Tanksavar Kulesi
Uzaktan Komutalı Tanksavar Kulesi
Yerli imkanlarla geliştirilen Uzaktan Komutalı Tanksavar Kulesi (UKTK), tekerlekli ve paletli zırhlı araçlara entegre edilebiliyor. Kule, Kornet veya Mızrak tanksavar füzelerinin kullanımına göre iki ayrı konfigürasyonda sunulmakta.
22.02.2018
06:57
Türkiye`ye tahsis edilmişti! Hedef 5 milyon
Türkiye'ye tahsis edilmişti! Hedef 5 milyon
Sudan hükümetinin, Türkiye'nin Sevakin Adası'nı restore etmesinin ardından ülkeye gelecek turist sayısını yıllık 5 milyona çıkarmayı hedeflediğini duyurdu
21.02.2018
23:07
Bere ve boyunluk ördüler!
Bere ve boyunluk ördüler!
Bingöl'de kadınlar, Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik için bere ve boyunluk ördü.
21.02.2018
23:06
Sizin için ettiğim dualar içinizi ısıtsın
Sizin için ettiğim dualar içinizi ısıtsın
Bingöl'de ilkokul öğrencileri, Afrin'de terör örgütlerine yönelik yürütülen operasyonda görev alan Mehmetçik için mektup yazdı. İlkokul 4. sınıf öğrencisi Cemre Yalçın'ın mektubundaki (O soğuklarda üşürken, sizin için ettiğim dualar içinizi ısıtsın) sözleri protokolü duygulandırdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın