Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Eylül 2019 Cumartesi
°C

Yetim ve öksüzün yüzü güldü

Bingöl'de 241 yetim ve öksüz çocuk, düzenlenen etkinlikte doyasıya eğlendi.

12 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA 19:16
1
650
0
AA aa
Yetim ve öksüzün yüzü güldü

Bingöl Valiliği tarafından desteklenen ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen ‘Hayallerimiz Gerçekleşiyor' adlı proje kapsamında, merkez şehir stadyumunda öksüz ve yetim çocuklar için şenlik düzenlendi.

Şenlikte palyaço, oyun parkurları, tahta bacak, Hacivat-karagöz ve çeşitli geleneksel oyunlarla çocuklar doyasıya eğlendi.

Burada bir konuşma yapan Vali Kadir Ekinci, “Bingöl Valiliği olarak dezavantajlı kesimlerimizi koruyan ve gözeten, onlarla ilgili farkındalık yaratmaya çalışan ve onların huzur ve mutluluğu, aydınlık yarınları için çabalayan her projeyi, her etkinliği canı gönülden destekledik bundan sonra da desteklemeye devam edeceğiz. Hayallerimiz Gerçekleşiyor projesi kapsamında merkez mahallelerimizde ve köylerimizde taramalar yaptık. Yetim ve öksüz çocuklarımıza ulaştık. Kendilerine taleplerini ve ihtiyaçlarını sorduk. Kalpleri gibi tertemiz ve masum olan taleplerini aldık ve hamdolsun her birini tek tek karşıladık.  Bu kapsamda 104 adet yatak, 18 adet çalışma masası, 10 adet bisiklet, 84 adet giyim eşyası, 216 adet eşofman takımı, 3 adet gitar/bağlama ve 25 adet oyuncak alındı.  Bugün burası gerçekten bir şenlik alanına dönüşmüş durumda. Çocuklarımız birer çiçek misali etrafa ışık saçıyor. Bu huzur ve mutluluk tablosunu yaşatan rabbimize hamdolsun” diye konuştu.

Şenlikte gönüllerince eğlenen çocuklar ise, “Herşeyi çok güzel hazırlamışlardı, çok eğlendik ve herkese çok teşekkür ediyorum. Buraya ailemle geldim, oyuncaklara bindim, yarışmalara katıldım. Oyunlar oynadık, pamuk şekerler yedik, çok güzeldi bugün valimize çok teşekkür ederim. Valimize çok teşekkür ediyorum. Hacivat ve karagöz getirmişlerdi, çok eğlendik ve çok mutlu olduk” diye konuştular.

Şehir Stadyumunda düzenlenen şenliğe Vali Kadir Ekinci, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, kurum müdürleri, STK Temsilcileri, yetim ve öksüz çocuklar ile aileleri katıldı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın