Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Şubat 2020 Çarşamba
°C

Depremi 12 gün önceden tahmin ettim

Emekli öğretmen Kadir Sütçü, “Süt Beyaz Bulutlar” adını verdiği sistemle Bingöl'ün Kiğı ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremi, 12 gün öncesinde tahmin ettiğini iddia etti.

03 ARALIK 2015 PERŞEMBE 23:40
0
3078
0
AA aa
Depremi 12 gün önceden tahmin ettim

 Bingöl’ün Kiğı ilçesinde bir saat içerisinde 4 ayrı köyde 13 ayrı deprem meydana geldi. En büyüğü 5.5 şiddetindeki depremde can kaybı yaşanmazken halk büyük panik yaşadı.

Bingöl ve çevre illerde hissedilen 5,5 büyüklüğündeki depremle ilgili gazetemize açıklamada bulunan Sütçü, Biz hava durumunu ve bulutları takip ederek Bingöl depremini 12 gün önceden tahmin ettiğini söyledi.

Sütçü, “Amerika kıtasında meydana gelecek MEGA deprem öncesinde oluşan sütçü bulutları Atlantik Okyanusu, İzlanda ve Avrupa kıtasını geçerek Türkiye üzerine geldi. Havamızı soğuttu. Ankara’da yağan kar ise Türkiye veya çevresinde meydana gelecek bir depremin işaretidir. 
Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi üzerinde görünen Sütçü Bulutları Bingöl üzerinden Doğu’ya gidemedi. Bu olaydan sonra hava durumunu ve bulutları takip ederek, Bingöl depremini 12 gün önceden tahmin ettik ve duyurduk” dedi.

Depremlerin küresel ısınma-soğuma, iklim değişikliği ve hava kirliliği konularında en önemli faktör olduğunu kaydeden Sütçü, “Küresel ısınma-soğuma, iklim değişikliği ve hava kirliliği konularında en önemli faktörün depremler olması sebebiyle bu konularda mücadeleyi sağlamaya yönelik uluslararası toplantılarda depremlerin de dikkate alınması lazım. Çünkü sera gazı salınımında depremler önemli bir faktördür. Deprem fırtınaları soğumayı depremlerin olmaması ise mevsim normali üzerindeki ısınmayı meydana getiriyor” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın