KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
25 Mart 2023 Cumartesi
11 °C Çok bulutlu

Tufanoğlu sorunları dinledi

Bayındır memur-sen genel başkanı soner can tufanoğlu, bingöl'de teşkilarla bir araya gelerek, üyelerin sorunlarını dinledi.

Tufanoğlu sorunları dinledi
22 KASIM 2017 ÇARŞAMBA 23:18
0
2392
0
AA aa

Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Memur Sen Konfederasyonu'nun ‘üye ve insan' odaklı sendikacılık anlayışı doğrultusunda, 4. Dönem Toplu Sözleşmesi'nde genele ve hizmet kollarına yönelik elde edilen önemli kazanımları teşkilata anlatmak ve sahadaki yeni talepleri dinlemek amacıyla Bingöl'e geldi.

TOPLU SÖZLEŞME KAZANIMLARI

Toplu sözleşme masasının yetkilisi Memur Sen'in kamu personelinin mali ve sosyal hakları için çalıştığını dile getiren Genel Başkan Tufanoğlu, elde edilen genele ve hizmet kollarına yönelik kazanımların tüm memurun hakkı olduğunu söyledi.

Pazarlık masasından kümülatif yüzde 17,54'lük zam alarak kalktıklarını anımsatan Tufanoğlu; “Tapuda 11 bin 500 kişi için aylık 150 lira fazla mesai ücreti aldık. Yüzdelik dilime vurulduğunda artı yüzde 5,5 gibi bir zam oluyor. Kadastro çalışanlarımız için yaklaşık 300 ile 400 lira kadastro tazminatı elde ettik. AFAD çalışanlarımız için aylık 50 saati geçmeyecek şekilde yaklaşık 300 liraya tekabül eden fazla çalışma ücreti aldık. Karayolları ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çalışanları için 3 bin liranın üstüne çıkan Koruyucu Giyim Yardımı elde ettik. Bunlarla birlikte değerlendirildiğinde ilaveten yüzde 4-5 gibi bir zam elde etmiş olduk. Toplama bakılırsa oran yüzde 22-23'e tekabül ediyor” dedi.

YENİ HEDEFLER

Önemli bir toplu sözleşmeye imza attıklarını önümüzdeki dönem gerçekleştirilecek toplu sözleşme için şimdiden çalışmalara başladıklarını aktaran Tufanoğlu; “Bir sonraki toplu sözleşmede daha iyisini yapacağız. Bunun için illeri gezip teşkilatımızla fikir alış-verişi yapıyoruz. Bizzat sahada memurlarımızın sıkıntılarını, sorunlarını dinleyip önerilerini not ediyorum. Bir havuz oluşturup genel talepleri belirlemek için çabalıyoruz. Önceliğimiz tapu çalışanlarına yeni unvan kazanmak. Kalıcı bir çözüm için Tapu müdürlüğünde çalışan arkadaşlarımıza yeni kadronun ihtisas ettirilmesi lazım. ‘Tapu Muhafaza Memuru', ‘Tapu Sicil Muhafaza Memuru' veya ‘Tapu Uzmanı' şeklinde spesifik tanımlamalarla özlük haklarını geliştirmek ve böylece maaşlarının arttırılmasını hedefliyoruz. Ayrıca medeni kanunun 1007. maddesindeki süre sınırlamasını daha da aşağı çekmek için çabalayacağız. Tüm memurlarımızın yüzünü güldürecek yeni birçok kazanım için çalışıyoruz.2019'daki toplu sözleşme masasına bunları getireceğiz” dedi.

“MEMURUN ALIN TERİ MEMUR SEN'İN NAMUSUDUR”

Bingöl teşkilatının bu yolda önemli bir mihenk taşı olduğunu vurgulayan Tufanoğlu; “Sahadan gelen talepler doğrultusunda rotamızı belirliyoruz. Teşkilatlarımız ne kadar çalışırsa biz o denli güçlü oluruz. Bingöl'deki yol arkadaşlarımızla sendika faaliyetlerimiz hakkında çeşitli değerlendirmeler yaptık. Memur Sen emeğin yılmayan bekçisidir. Türkiye'nin dört bir yanında görev yapan memurlarımızın sorumluluğunu üzerimizde taşıyoruz. Onların huzuru ve rahatı için uğraş veriyoruz. Memurun alın teri Memur Sen'in namusudur ” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın