Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
18 Mayıs 2021 Salı
23 °C Güneşli

'1000 lirayı kiraya mı verecek, faturaları mı ödeyecek?'

Pandemi sürecinde vatandaşlara verilen bin liralık desteğin yetersiz kaldığını söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Kızılboğa: 'Devlet olarak vatandaşın yarasına derman olmak gerekiyor. Bingöl ne yazık ki bundan pay almadı. Bazı insanlara 1000 TL destek sağlandı. Bu süreçte çalışmayan biri 1000 lirayı kiraya mı verecek, faturaları mı ödeyecek?'

06 TEMMUZ 2020 PAZARTESİ 18:04
30
3881
8
AA aa
`1000 lirayı kiraya mı verecek, faturaları mı ödeyecek?`

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa ve parti yönetimi, Bingöl'deki basın mensupları ile bir araya gelerek kentteki gündemi değerlendirdi.

Merkez üssü Bingöl'ün Karlıova ilçesi olan depremle ilgili konuşan Kızılboğa, kentin deprem bölgesini olduğunu ve depremden dolayı hasar gören tüm evlerin yapılmasını talep ettiklerini söyledi.

Kızılboğa, açıklamasında; “Öncelikle Bingöl'de yaşanan depremden dolayı bütün vatandaşlara bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bingöl deprem bölgesidir. İl Afet Müdürlüğüne sorduk, Bingöl'de ne yazık ki 3 ilçemiz afet kapsamına alınmış. Hasar tespiti yapılıyor ancak Bingöl'ün geneli bu depremden etkilendi. Etkilenmediyse bile, Bingöl deprem kuşağında yer aldığı için olası bir depremde, Allah korusun büyük felaketler yaşanmaması için devletimizin bu konuda tedbir almalarını ve Bingöl'ün tamamını bu kapsama alınmasını talep ediyoruz. Sayın valimizden de rica ve talep ediyoruz. Vatandaşımız evini yapacak durumda değil. Devlet desteğine ihtiyaç vardır. Birçok yerde, ilçelerde de hasar var. Evini yapabilecek güce sahip de değil insanlar. Bu konuda gereğini yapılmasını istiyoruz ve parti genel meclisi grubu aracılığı ile de duyuracağız. Bingöl genelinin bu kapsama alınması için gerekli başvurularımızı yapacağız” dedi.

“BELEDİYENİN İŞ BULMA KURUMU OLARAK DA GÖRÜLMESİ DOĞRU DEĞİL.”

Kızılboğa'nın açıklamasında satış başları şu şekilde:

“Son günlerde Bingöl'de gündem olan bir konu var. Belediye'nin mühendis alımları ile ilgili mühendis alımları… Bir kamu kurumu ihtiyaç olduğu zaman personel alacak, ancak neye göre aldığı önemlidir. İlgili yerlere sorduk, alım nasıl yapıldı diye. MHP Meclis Üyelerinin de oyuyla mecliste belediye başkanımıza personel alımı konusunda yetki verilmiş. Sayın Başkanımıza burada iş düşüyor, burada adil oldu mu? Bingöl'de sadece yıllardır siyaset yapan insanların yakınları dışında liyakate sahip insanlar yok muydu? Bu insanlar AK Parti'nin yöneticiliği yapmış, önceki dönemlerde milletvekilliğini yapmış belirli insanların yakınları alınmış. Biz isterdik ki, Bingöl'de bunlar liyakatle alınsaydı, sadakatle değil. Bunlardan ne kadar faydalanacak? Ne kadar iş üretebilecekler? Bu konuda biz kınıyoruz. Neden? Bunu liyakat ile yapmadıklarına kanaat getirdiğimiz için. Bize gelen mühendis arkadaşlar, beni alsın demiyorlar. Bir sürü mühendis arkadaş var, bunların arasında seçerek alsın, kimi alırsa alsın diyorlar. Biz de o kanaatteyiz. Belediyenin iş bulma kurumu olarak da görülmesi doğru değil.”

“OTOPARK SORUNUNUN OLDUĞUNU SÖYLEDİK”

“15 aydır her seferinde otopark sorununun olduğunu söyledik. Hala bir çözüm üretilemedi. Eski il özel idaresinin yerine otopark yapılacaktı, ne aşamada bir bilgi yok. Türkiye genelinde belediye toplu ulaşım aracının olmadığı tek iliz. Alternatif olsun diye talebimiz oldu. Belediye'nin asli görevlerinden biri de budur, biz bunu talep ediyoruz.”

“VATAN HAİNLERİ DIŞINDA HERKESE KAPIMIZ AÇIKTIR”

“İşsizlik had safhada... Devletimizin bu konuya da eğilmesi gerekiyor. Buraya yatırımcının çekilmesi, SÜTAŞ gibi tesislerin çoğaltılması gerekiyor. Bu gibi projelerin çoğaltılması gerekiyor. Bu konuda kalkınma politikaları başkanlığımız ile ilgili gerekli çalışmaları yapı, ilgili kurumlara gönderip konunun takipçisi olacağız. Parti olarak bütün bu kutuplaştırma siyasetinden uzağız, kimsenin yaptığı iyi şeyleri de görmezden gelen bir parti değiliz. Vatan hainleri dışında herkese kapımız açıktır.”

“YEŞİLYURT, YENİ MAHALLE VE MİRZAN MAHALLESİNDE YEŞİL ALAN YOK”

“Şehirdeki çarpık kentleşme ile Belediye Başkanı ile görüşmüştük. Buna kesinlikle müsaade etmeyeceğini söylemişti. Ben de hatırlatmak istiyorum. Bingöl'ün öne çıkmış cadde ve sokaklarında dış görünümün de bir mimarisi ile belirlenmesi gerekiyor. Bu şehre yeni bir vizyon katar. Bu konuda da bunu hatırlatmak istiyorum. Yeşilyurt, Yeni Mahalle ve Mirzan mahallesinde bildiğim kadarıyla yeşil alan yok. Bunun için Belediyemizin bir çabası var mı? Varsa ne aşamada öğrenmek istiyoruz.”

“KİRAYA MI VERECEK, FATURALARI MI ÖDEYECEK?”

“Bingöl'de istihdam edilen kayıt dışı, günlük yevmiye ile çalışan insanlar var. Bunlar hiçbir yerden destek almadı, esnafımız destek almadı. Kredi konusunda bile başvuru yapıp alamadılar, krediler düşük dahi tutuldu. Vatandaşlarla yaptığımız görüşmelerde sadece belirli bir kesim için yapıldığını, Bingöllülerin mağdur olduğunu gördük. Bu bir afet, sadece ülkeyi değil dünyayı sarmış durumda. Devlet olarak vatandaşın yarasına derman olmak gerekiyor. Bingöl ne yazık ki bundan pay almadı. Bazı insanlara 1000 TL destek sağlandı. Bu süreçte çalışmayan biri 1000 lirayı kiraya mı verecek, faturaları mı ödeyecek? Bu konuda Sayın Genel Başkanımızın söylediği, her haneye kişi başı 500 TL yardım verilmesini talep etti ancak ne yazık ki hükümetimiz bu konuda zayıf kaldı. Bu da ekonomimizin ne kadar kötü olduğunu gösterdi. Pandemi sürecinin hemen ardından IBAN numarası ile yardım istenerek bütçemizin boş olduğunu, ekonomimizin de yanlış yönetildiğinin göstergesi oldu. Bingöl'ümüz, vatandaşımız mağdur edildi.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60108)
08 Temmuz 2020 Çarşamba 15:22
Hepsi bos vaatler milleti kandirmaca
Hepiniz aynisiniz
Bu millet enayi oldugu sürece sizlere birsey olmaz
Beğendim (2) Beğenmedim (3)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60092)
08 Temmuz 2020 Çarşamba 07:45
Torpille alınanlara son verin size inancımız tükendi
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60091)
08 Temmuz 2020 Çarşamba 07:43
Tebrik ederim
Beğendim (3) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60085)
07 Temmuz 2020 Salı 21:51
Yeşilyurt çoçuk oyun alanı yok sahipsiz mahalle
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60073)
07 Temmuz 2020 Salı 10:46
peki ne yapması lazım
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60067)
07 Temmuz 2020 Salı 08:49
O para hak edene verilseydi. ihtiyacı olan herkese yeterdi. Sen genel başkanının kimlerle oturup kimlerle kalktığına bi bak
Beğendim (4) Beğenmedim (8)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60058)
06 Temmuz 2020 Pazartesi 23:32
SN. Hasan KIZILBOĞA , KONUŞMALARINIZIN TAMAMINA KATILIYORUM ..İNŞAALLAH BELEDİYE MİZ , KONUŞMALARINIZ DOĞRULTUSUNDA HİZMET EDER ..
Beğendim (8) Beğenmedim (4)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_60052)
06 Temmuz 2020 Pazartesi 19:36
Siz olsanız sanki çok farklı olacak. Yalan dolan siyasetlere bu halkın karnı tok artık. Allah muhafaza sizin iktidar olmanız durumunda ne: 1. Terörün her türlüsü (Pkk,Feto,vb..) yine hortlayacak. Sağlık eğitim savunma sanayi anlamında elde edilen bütün kazanımınlar berhava olacak. Ayrıca Allah Resulü şöyle buyurmaktadır. 'YÖNETİCİSİ Kadın olan bir toplum iflah olmaz.
Beğendim (6) Beğenmedim (13)Cevapla
18.05.2021
10:35
Türkiye`deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde yükseldi
Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde yükseldi
Türkiye İstatistik Kurumu 2021 yılı ilk çeyrek işsizlik rakamlarını açıkladı. Söz konusu dönemde Türkiye genelindeki işsiz sayısı bir önceki çeyreğe göre, 142 bin kişi artarak 4 milyon 118 bin kişi oldu.
18.05.2021
09:27
Normalleşme sürecinde yeni kritik eşik `Yüzde 50`
Normalleşme sürecinde yeni kritik eşik 'Yüzde 50'
Temmuz ayına kadar 30 milyon kişinin daha aşılanması halinde yüzde 50 oranına ulaşmak mümkün olacak. Nüfusun yüzde 50'sinin aşılanması bile vaka sayılarını ciddi oranda azaltıp, Covid-19'a bağlı ölüm sayılarını da tek haneli rakamlara düşürebilir. Doç. Dr. Muhammed Keskin 'Nüfusun yüzde 50'sinin aşılanmasıyla tamamen normalleşemesek de yurt dışı ve şehirlerarası kısıtlamalar kalkacak, turizm sezonu açılacak, okullar ve restoranlar tedbirli de olsa açık kalmaya devam edecektir.' dedi.
18.05.2021
09:27
İşte esnafa 5 bin TL hibe desteğinin ayrıntıları
İşte esnafa 5 bin TL hibe desteğinin ayrıntıları
1 Haziran sonrası atılacak normalleşme adımlarının ve esnafa bir dizi müjde içeren kararların belirleneceği toplantı sonrası Başkan Erdoğan ulusa sesleniyor.
18.05.2021
09:26
Kafe ve restoranlara Avrupa modeli: Bahçesi olan açılsın
Kafe ve restoranlara Avrupa modeli: Bahçesi olan açılsın
1 Haziran'a kadar sadece paket servisle açılmalarına izin verilen kafe ve restoranlar Avrupa modeli istiyor: Bahçesi olanlar açılsın, olmayanlar kaldırıma masa atsın.
17.05.2021
15:47
`Ödeme emirlerini durduracak mısınız?`
'Ödeme emirlerini durduracak mısınız?'
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması üzerine verdiği önergede, Diyanet Vakfı tarafından icraya verilen esnafı sordu: 'Diyanet Vakfına bağlı iş yerlerine mahkeme kararı ile yapılan ödeme emirlerini durduracak mısınız?'
17.05.2021
15:46
17 gün sonra siftah yaptılar!
17 gün sonra siftah yaptılar!
Bingöl'de tam kapanma sürecinin bitmesi ve kademeli normalleşme sürecinin başlamasıyla cadde ve sokaklarda yoğunluk oluşurken, 17 gün sonra da birçok esnaf işyeri açtı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın