Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
27 Mayıs 2020 Çarşamba
°C

1066 kişiye 327 Bin TL Ceza

Bingöl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesince 31 Mayıs ile 10 Haziran arasında 10 günlük süre içerisinde 28 noktada yapılan denetimlerde bin 66 kişiye 327 bin 822 TL para cezası kesildi.

19 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA 21:10
1
981
1
AA aa
1066 kişiye 327 Bin TL Ceza

Bingöl Valiliğinden paylaşılan bilgilere göre 31 Mayıs ile 10 Haziran arasında 4 bin 434 araç denetimi gerçekleştirildi. Açıklamada gerçekleştirilen denetimlere ilişkin şu bilgiler yer aldı;

“2019 Yılı Ramazan Bayramı süresince Bingöl ili Polis Sorumluluk Bölgemizde 31 Mayıs-10 Haziran arasında günlük 18 ekip ve toplamda 216 personel ile 28 noktada uygulama ve denetim yapılarak görev alınmıştır. Yapılan kontrollerde 4434 araç denetlenmiş, 1066 araç sürücüsüne toplamda 327.822,00 TL cezai işlem uygulanmıştır.

Bayram süresince ilimiz sorumluluk alanında 14 yaralanmalı, 6 maddi hasarlı olmakla birlikte toplam 20 trafik kazası meydana gelmiştir. Meydana gelen trafik kazalarında 29 vatandaşımız yaralanmış, yoğun, etkin ve sürekli yapılan trafik denetimleri sonucunda ölümlü trafik kazası meydana gelmemiştir.

Alkollü olarak araç kullanan 2 sürücünün sürücü belgesine el konulmuş olup, 21 araç 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunun ilgili maddelerine istinaden trafikten men edilmiştir.

Ayrıca yaz aylarının gelmesiyle birlikte düğün, sünnet, asker uğurlaması ve sportif faaliyetler sonrası galibiyet sevinciyle oluşturulan konvoylarda korna çalan sürücüler ciddi bir gürültü kirliliğine yol açtığı, konvoylardaki araçların yolun iki veya daha fazla şeridini işgal ederek düşük hızlarda seyrettiklerinde trafik akışını olumsuz yönde etkilediği yolu kapatarak yol ortasında halay çektikleri yönünde 155 Polis İmdat İhbar Hattına ihbarlar gelmektedir.

Toplumda trafik bilincinin oluşturulması ve trafik kurallarına uyma duyarlılığının kazandırılması gerekmektedir.

Yapılan ihlallerin cezai işlem olarak karşılığı ise;

Spin attığı veya trafiği tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştirdiği (makas attığı) delillerle (Kamera görüntüsü, tutanak, asfalt üzerindeki lastik izlerinin görüntüleri vb.) tespit edilen sürücüler hakkında Türk Ceza Kanununun 179/2 maddesi (Kara, deniz, hava veya demiryolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya malvarlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır) gereğince işlem yapılır.

Düğün, sünnet, asker uğurlaması ve sportif vb. faaliyetler sonrası oluşan konvoylarda drift, yol kapama, halay çekme, gereksiz klakson çalma, gürültü yapma, ışık ve donanımlarında sis farı kullanma gibi kamu düzenini bozup trafik güvenliğini tehlikeye atıp kural ihlali yaptığı tespit edilen şahıs ve araç sahiplerinin 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunun 30/1-B(Aracın teknik şartları ile oynamak), 47/1-A(Görevli personelin uyarılarına uymamak), 72 (Gürültü Yapmak) ve 73/A (Kamu düzenini bozmak)Maddelerince trafik cezası uygulanmaktadır. Sürücülerimizin trafik kurallarına uyması mağduriyetlerimizin önlenmesi açısından önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45604)
20 Haziran 2019 Perşembe 08:52
Devlet memuruna sen bu gün bu kadar ceza kes denilirse, oda devlet memuru ne yapsın mesaisini doldurmak zorunda. Evet kaynak lazım ama yanlış politika vatandaş devlete küsmez buna sebep olanlardan elbet bir gün hesap sorar.
Beğendim (2) Beğenmedim (1)Cevapla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın