KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
26 Eylül 2023 Salı
26 °C Güneşli

112 acil servis'te asılsız ihbar sıkıntısı

Bingöl'ün Genç Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren 112 Acil Servis ekipleri asılsız ihbarlar dolayısıyla sıkıntı yaşıyor.

112 acil servis`te asılsız ihbar sıkıntısı
18 OCAK 2011 SALI 09:14
0
1870
0
AA aa

Acil sağlık sorunları, trafik, iş ve ev kazalarının yanı sıra intihar ve yangın gibi olaylara kısa sürede müdahale ederek 24 saat aralıksız çalışan 112 Acil Servis ekipleri, bilinçsiz ve art niyetli insanların amaç dışı telefonları yüzünden görevlerini yeterince yerine getirememekten yakınıyor. 

Her gün onlarca telefon aldıklarını ancak bir çoğunun asılsız olduğunu belirten yetkililer, gerçek aramaların hasta yakınları tarafından yapıldığı kaydetti. Köyünün yolunu açtırmak isteyenlerin de hasta ihbarında bulunduklarını belirten yetkililer, bu tür asılsız ihbarlar yüzünden ihtiyacı olanlara ulaşamayabileceklerini söyledi. Kış şartlarının bölgede çetin geçtiğini dile getiren yetkililer, vatandaşların gereksiz ya da acil olmayan durumlarda 112 Acil Servis'i aramamalarını istiyor. İnsan hayatının çok önemli olduğunu belirten yetkililer, bir vakaya 1-2 dakika bile erken müdahale edildiğinde hayat kurtarılabileceğini hatırlatarak, "Gereksiz yere hattı meşgul eden vatandaşlarımız, bir gün 112 Acil Servis'e ihtiyaçları olup ulaşamazlarsa o zaman bu durumun önemini daha çok anlarlar" ifadelerini kullandılar.
 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın