KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
28 Mayıs 2024 Salı
°C

138 aileye yardımda bulundular

Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2023 yılı Ocak ayında 138 aileye 94 bin 574 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu.

138 aileye yardımda bulundular
05 ŞUBAT 2023 PAZAR 15:48
1
539
0
AA aa

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2023 yılı Ocak ayına ait faaliyet raporunu açıkladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Murat Yıldırım, “2023 yılı Ocak ayında; 80 aileye 32 bin 704 TL tutarında gıda yardımı, 7 aileye 2 bin 200 TL tutarında kırmızı et yardımı, 34 aileye 49 bin 20 TL nakit (para) yardımı, 7 aileye 2 bin 750 TL değerinde ev eşyası yardımı, 3 aileye 4 bin 800 TL değerinde odun yardımı, 7 aileye 2 bin 100 TL değerinde elbise yardımında bulunduk. Toplamda 138 aileye 94 bin 574 TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulunduk” dedi.

DESTEĞİNİZLE DAHA FAZLA İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞMAK İSTİYORUZ

Kışın zor ve çetin geçtiğini ifade eden Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Yıldırım, “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak, Ocak ayında elimizden geldikçe ihtiyaç sahibi olan ailelere daha hayırlı bir hizmet sunmak gayesi ile bizler bu soğuk kış günlerinde yürekleri ısıtacak faaliyetler ile muhtaçlara yardımcı olmaya ve sıkıntılarını gidermeye çalışıyoruz. Hayır konusunda ne gerekiyorsa teşrik-i mesai yaparak üye ve gönüllerimiz ile beraber, bağış çağrılarında bulunuyoruz. Bu minvalde Rabbimiz şöyle buyuruyor.“Siz hayra ne harcarsanız, Allah onun yerine başkasını verir.” (Sebe Suresi,39.ayet) Evet bizler hayır konusunda tüm kardeşlerimiz ile beraber bu faaliyetleri sürdürmek gayesindeyiz. İhtiyaç sahibi olan ailelerin yükünü hafifletmek gayesi ile faaliyetlerimiz kapsamında gıda, kırmızı et, ev eşyası, odun, elbise ve nakit para yardımlarında bulunduk. Özellikle bu soğuk kış günlerinde ailelerimize evlerini ısıtacak yakacak yardımında bulunduk. Her halükarda yükümüzü hafifletecek olan bu ailelerin güler yüzü ve siz hayırseverlere olan duasıdır. Bizler de bundan güç alarak faaliyetlerimizi daha da sıklaştırmak gayesindeyiz. Elbette ki bu da elbirliği ile hep beraber el ele vererek, daha fazla ihtiyaç sahibi aileye ulaşmaktır. Bizlerde dört koldan yardım faaliyetlerimize devam ediyor, basın yayın yoluyla duyuruyor ve bu kardeşlerimizin duygularına tercüman olmaya çalışıyoruz. Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak bu soğuk kış günlerinde dur durak bilmeden bir taraftan tespit, diğer taraftan da yapılan bağışlar ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Rabbimiz içinde bulunduğumuz üç ayları hakkımızda bereket eylesin ve muhtaçların yükünü hafifletsin. Buradan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
27.05.2024
22:54
Bingöl Kent Park Projesi 14 Haziran`da ihaleye çıkıyor
Bingöl Kent Park Projesi 14 Haziran'da ihaleye çıkıyor
Arsa hazır, sıcak suyu var, proje tüm detaylarıyla hazırlanmış! Talipli çıkarsa Bingöl'e ciddi bir sosyal kazanım sağlayacağı gibi önemli bir istihdam kapısı da aralanmış olacak. İşte projeye dair detaylar ve ihale bilgileri;
27.05.2024
22:04
Bingöl`de ‘Hilmi Ziya Ülken`i Anma` Paneli
Bingöl'de 'Hilmi Ziya Ülken'i Anma' Paneli
Hilmi Ziya Ülken'in özellikle felsefe, mantık, din ve tarih alanlarında bilim dünyasına yaptığı katkıların ele alındığı panelde, eğitimci, filozof ve yazar kimliğiyle bilinen Ülken'in eserlerinin Türk düşünce hayatına yön verdiği ve yeni ufuklar açtığı vurgulandı.
27.05.2024
18:10
Bingöl`de uyuşturucu tacirlerine darbe! 20 gözaltı
Bingöl'de uyuşturucu tacirlerine darbe! 20 gözaltı
Bingöl'de 2 hafta içinde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'nın yapmış olduğu uyuşturucu operasyonlarında 20 kişi gözaltına alındı.
27.05.2024
17:58
Otomobil şarampole uçtu: 2 yaralı
Otomobil şarampole uçtu: 2 yaralı
Bingöl-Elâzığ yolunda otomobilin şarampole uçması sonucu meydana gelen trafik kazasında, 2 kişi yaralandı.
27.05.2024
17:46
Bingöl`de 56 firari şahıs yakalandı
Bingöl'de 56 firari şahıs yakalandı
Şahısların yol aramalarında, ev ve iş yerleri baskınları ile kimlik kontrollerinde yakalandığını belirten Bingöl Valisi Usta; 'Operasyonları yöneten İl Jandarma Komutanımızı, İl Emniyet Müdürümüzü, operasyonlara katılan Polislerimizi, Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle' dedi.
27.05.2024
17:21
Koç:
Koç: '27 Mayıs darbesi tarihte bir kara lekedir'
AK Parti Bingöl İl Başkanlığı İnsan Hakları Birimi Başkanı Başak Koç; '27 Mayıs Darbesi, milli iradeden kopan bir zihniyetin ürünü olarak vicdanlara, hukuka, tarihe ve insanlığa silinmez kara bir leke bırakmıştır.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın