KİM KİMDİR FİRMA REHBERİ Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
05 Şubat 2023 Pazar
-4 °C Kar

14 bin aileye kömür yardımı yapılacak

Bingöl Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Yunus Bulmuş, fakir ve yardıma muhtaç 14 bin aileye yapacakları kömür yardımları ile kış boyu aileleri ısıtacaklarını söyledi.

14 bin aileye kömür yardımı yapılacak
13 ARALIK 2010 PAZARTESİ 09:18
0
1795
0
AA aa

Fakir ve muhtaç aileler için özel olarak hazırlanmış yeni ve hata kabul etmeyen bir sistemle çalışmalarını sürdürdüklerini belirten SYDV Müdürü Yunus Bulmuş, dağıtımda önceliği kırsal kesimlerdeki köylere verdiklerini ve köylerin ardından şehir merkezinde dağıtımların başlayacağını ifade etti.

Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Merkezi tarafından hazırlanan, sosyal yardım başvurusunu yapan vatandaşların muhtaçlıklarını ve kişisel verilerini merkezi veri tabanlarından temin ve tespit edip, mükerrer yardımların önlenmesine yönelik veri paylaşımını sağlayan Sosyal Yardım Bilgi Sistemi (SOYBİS) aracılığıyla muhtaç ailelerin tespit edildiğini belirten Yunus Bulmuş, bu doğrultuda hazırlanan listede isimleri olan aile başına 500 kilogram kömür yardımı yapıldığını dile getirdi.

Bu sistemin hata kabul etmediğini belirten Bulmuş, SSK, Bağ-Kur ve vergi mükellefi olanların sistem tarafından listeden çıkarıldığını söyledi. Bulmuş, "Bingöl'de 14 bin aileye kömür yardımı yapacağız. Kömür dağıtımına başladık. Şuan itibariyle 2 bin ton kömür dağıtımı bitti. Sistemde bilgileri doğrulanan fakir ve muhtaç vatandaşlarımıza kömürleri adreslerinde teslim ediliyor. Dağıtıma kırsal kesimlerden başladık. Köyler tamamlandıktan sonra şehir merkezinde de dağıtım başlayacaktır. Kömür geldikçe dağıtımlar sürecek ve yaklaşık 1,5 ayda bütün fakirlere kömürleri ulaşacaktır" dedi.

Artık vatandaşların kömür almak için vakıf merkezine gelip yığılmalarına gerek kalmadığını belirten Bulmuş, görevlendirilen personel tarafından liste doğrultusunda kömür yardımlarının adrese kadar götürüldüğünü söyledi. Bulmuş, "Kömür dağıtım merkezindeki arkadaşlarımız listelerdeki adreslere göre dağıtım yapıyor. Yükleme yapıldıktan sonra kömürler imza karşılığında adreslere bırakılıyor. Bingöl'de yardıma muhtaç bütün fakirleri ısıtmak için gerekli her türlü çalışmayı yapıyoruz. Gerçek ihtiyaç sahiplerine kömürleri teslim ediliyor. Bütün fakirlerimizi kış boyu ısıtacağız" şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Kodu Girin
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
04.02.2023
21:42
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin gözdesi ama yolu kapalı!
Şehrin tek kış turizm merkezi olan ve bölgeden çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Hesarek Kayak Merkezi'nde ulaşım sorununun hemen her yıl yaşanması ziyaretçilerin tepkisine neden olurken, şehrin yöneticilerinin duruma duyarız kalması da sert bir dille eleştiriliyor.
04.02.2023
20:52
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Seçim öncesi fitne uyarısı...!
Yaklaşan seçim öncesi aile bireylerini fitnelere karşı dikkatli olmaları hususunda uyaran Solaxan Aşireti Aile Büyükleri, siyasi tercihlerden dolayı kırgınlık ve küskünlük olmamasını da istedi.
03.02.2023
18:10
`Prestij Meselesi` vizyona girdi
'Prestij Meselesi' vizyona girdi
Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı ve yönettiği 'Prestij Meselesi' bugün vizyona girdi. Filmde, Bingöllü hemşehrilerimiz Yusuf Buyankara ve Cahit Balat da yer alıyor.
03.02.2023
16:49
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
131 köy yolunun açılması için çalışmalar sürüyor
Bingöl'de dün etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle kapanan 131 köy yolunda İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmaları sürüyor.
03.02.2023
16:47
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
60 yaşındaki hasta, 3 saatlik çalışmayla hastaneye ulaştırıldı
Bingöl'ün Genç ilçesine bağlı Keklikdere Köyü'nde rahatsızlanan 60 yaşındaki hasta, Genç Kaymakamlığı İlçe Özel İdaresi ekiplerinin 3 saatlik yol açma çalışması sonucu hastaneye götürüldü.
03.02.2023
16:46
EYT teklifi komisyondan geçti
EYT teklifi komisyondan geçti
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz; 'EYT kapsamında emekli olanlardan çalışmaya devam edenlere 5 puan prim desteği, taşerondan kadroya geçenlerde zorunlu emekli olma şartının kaldırılmasını içeriyor.'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın