Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
13 Kasım 2019 Çarşamba
°C

15 Kursiyer Başarılı Olup Atandı

Bingöl Halk Eğitimi merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Standart Türk Klavyesi kursunda eğitim gören 15 kursiyer, uygulama sınavlarında başarılı olup atandı.

04 KASIM 2019 PAZARTESİ 17:26
55
2495
0
AA aa
15 Kursiyer Başarılı Olup Atandı

Bingöl Halk Eğitimi merkezi bünyesinde her ay düzenli olarak açılan ve devam eden Standart Türk Klavyesi Kursu'nda 15 kursiyerin mübaşir, icra ve zabıt kâtibi olarak atandığını öğrenildi.

Kurs hocası Şeyma Savcı; “Türk dili ve alfabesinin özelliklerine uygun ve hızlı yazmaya elverişli bir tasarıma sahip bulunan F klavye, 2013 yılında resmi gazetede yayımlanmış olup 2017 yılsonuna kadar tüm resmi kurumlarda dönüşümü sağlanması için 2015 yılı itibariyle resmi kurum personellerine ve kursiyerlerimize eğitim vermekteyiz. Bu süreçte toplamda 1000 kursiyere M.E. B onaylı Standart Türk Klavyesi sertifikası verilmiştir. Kurslarımız kâtipliğe hazırlananlar için de önemli katkılar sunuyor” dedi.

Öte yandan kursa başvurmak isteyenlerin online şekilde başvuru yapması gerektiği bildirildi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
13.11.2019
15:39
Engin, kararnameyle görevden alındı
Engin, kararnameyle görevden alındı
Geçtiğimiz aylarda merkeze alınan Bingöl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Resmi Gazetede yayımlanan kararname ile görevden alındı.
13.11.2019
11:46
BES`e taze kan geliyor
BES'e taze kan geliyor
Yeni Bireysel Emeklilik düzenlemeleri sistemdeki gençlerin sayısını artırırken yaş ortalamasını da aşağı çekecek. Sektöre göre diğer bir kritik nokta ise sistemden çıkmadan nakit çekme özgürlüğü
13.11.2019
11:19
Kamu ihalelerinde yeni dönem! Resmen değişti...
Kamu ihalelerinde yeni dönem! Resmen değişti...
Kamu İhale Kurumu, ihale süreçlerinde teknik sorunlar nedeniyle Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinde işlem yapılamaması halinde, işlemlerin mevzuata uygun sürdürülebilmesi ve hak kayıplarının önlenmesi amacıyla alternatif sistemleri ve uygulamaları devreye almaya yetkili kılındı.
13.11.2019
11:04
Sözleşmeli personellerle ilgili yeni düzenleme! Yeniden hizmete alınacak
Sözleşmeli personellerle ilgili yeni düzenleme! Yeniden hizmete alınacak
Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda değişik yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
13.11.2019
10:58
Zorunlu ama Türkiye`nin yarısı yaptırmadı!
Zorunlu ama Türkiye'nin yarısı yaptırmadı!
Zorunlu Deprem Sigortası'ndaki toplam konut sayısı 9,5 milyona ulaştı. Ödeme güçlerinin ise 24 milyar lira olduğunu dile getiren DASK Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler, 'İki konuttan biri Zorunlu Deprem Sigortası'na sahip fakat diğer bir yüzde 50'yi de hiçbir zaman unutmamalıyız' dedi.
12.11.2019
17:27
`Bizleri güçlü kılan, beraberliğimizdir`
'Bizleri güçlü kılan, beraberliğimizdir'
Köy ziyaretlerine devam eden Vali Ekinci, 'Bizleri güçlü ve farklı kılacak olan şey, birliğimiz, beraberliğimiz, muhabbetimiz, kardeşliğimiz ve paylaşma duygularımızdır' dedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın